Lehátka pro děti, cena a výběr

Lehátka, ať už jsou určena ke koupání, ke krmení či jen tak pro odpočinek. Jsou velmi vyhledávána námi všemi, kteří se o malé děti staráme od rána do večera sami a potřebujeme si například uvařit, rychle něco uklidit či se jen okoupat.

Ženy, které měly děti, nebo je mají nyní, určitě vždy používaly jeden z mnoha druhů různých lehátek pro ně určených. Mít miminko je práce na plný úvazek a maminka, která se o něj celý den stará, si potřebuje alespoň na chviličku odpočinout.

Proto je velmi důležité mít doma lehátko pro děti, do kterého miminko položíte a máte jistotu, že se mu nic nestane. Lehátek pro děti je mnoho druhů. Máme lehátka do vany, lehátka na krmení, lehátka na odpočinek atd.

Každé z těchto** lehátek** má jinou podobu a jsou vyrobena z jiných materiálů. Všechna jsou však uzpůsobena tak, aby byla pro děti bezpečná a pohodlná. Pojďme si je tedy blíže popsat, abychom se mohli lépe zorientovat.

Podle čeho vybírat lehátka pro děti?

V první řadě je potřeba si říci, že lehátka vybíráme také podle pohlaví dítěte. V dnešní době je velká spousta takovýchto lehátek, ve všech různých barvách a provedeních.

Lehátka je potřeba také vybírat podle váhy Vašeho miminka. Je totiž pravdou, že lehátko, které pořídíte Vašemu miminku již od narození, není vhodné pro děťátko, které váží o 5kg navíc. Proto je nutné při výběru konzultovat nákup nejlépe s prodavačem, který by Vám měl umět poradit, jaké lehátko koupit pro Vaše děťátko, dle jeho váhy.

Lehátka pro děti do vany

Je-li miminko příliš malé a potřebujeme jej pohodlně vykoupat, je nejlepším řešením koupit si lehátko do vany. Tato lehátka jsou většinou vyrobena buďto celé z umělé hmoty a ta jsou také anatomicky tvarována tak, že děťátko pěkně leží, aniž by se posunovalo.

Druhým typem lehátek do vany jsou látková lehátka, ta však nejsou anatomicky tvarována, a pokud se dítě více pohybuje, je zde možnost, že by mohlo klouzat. Proto je nutno u těchto lehátek dítě neustále hlídat a nenechávat jej ve vaně o samotě.

Pokud je však lehátko do vany potaženo froté látkou, je to daleko lepší, než látka obyčejná. Froté látka je velmi příjemná na pokožku a neklouže. Takže děťátko, které položíte na froté lehátko se bude cítit lépe, než na lehátku z jiné látky či na lehátku z umělé hmoty.

Lehátka pro děti na odpočinek

Tento druh lehátek má velkou výhodu v tom, že dítě odpočívá a zároveň si může rozvíjet své schopnosti, neboť součástí těchto lehátek jsou hrazdičky z různými aktivitami, které Vaše dítě zaujmou a zabaví.

Tato lehátka mají různé podoby a jejich součástí mohou být také vibrace či možnost houpání. Některá tato lehátka mají také hudební doprovod, který obsahuje nejoblíbenější písničky říkadla či ukolébavky. Výrobci jdou v technologiích stále kupředu, a co se pomůcek pro děti týče, platí to dvojnásob.

Lehátka pro děti na krmení

Většinou jsou** lehátka na krmení** vyrobena z pohodlných materiálů, a jsou uzpůsobena tak, aby bylo možno potah z těchto lehátek snadno vyprat. Při krmení děťátek se nám mnohokrát stane, že lehátko pobryndáme, neboť děti nevydrží sedět v klidu. Neustále rozmachují ručičkama a kopou, takže krmení se pro nás mnohdy může stát legrační hrou, při které se zcela zašpiníme.

Doplňky do lehátek pro děti

Všechna lehátka, kromě těch, která jsou určena ke koupání mají bezpečnostní upínání. Je to proto, aby Vaše děťátko bylo v bezpečí a nehrozilo mu vypadnutí z lehátka a následné zranění. Další věc, která je pro Vaše miminko důležitá, teda pokud používáte lehátko také venku je také** stříška**, kterou lze snadno odejmout.

Do základního vybavení lehátek patří také možnost houpání, které si můžete sami zvolit. Tuto výhodu velice uvítáte, pokud potřebujete Vašeho drobečka uklidnit. Do vybavení těchto lehátek také patří přenášecí úchyty, díky kterým se lehátko snadněji přenáší.

Protože co si budeme povídat, velkou výhodou těchto lehátek bezesporu je, že je můžeme používat kdekoliv tam, kde zrovna potřebujeme. A k tomu nám pomáhají zejména uši, díky kterým lehátku snadno přeneseme.

Ceny lehátek pro děti

Ceny lehátek jsou zcela různé. Většinou jsou ceny závislé na druhu lehátka (co všechno lehátko obsahuje-vibrace, hrazdička atd.), na materiálech, ze kterých jsou lehátka vyrobena a v neposlední řadě hlavně na značce výrobce.

V dnešní době je značka při výběru zboží pro mnohé z nás tím nejdůležitějším. Je potřeba si říci, že značka není u dětských věcí tou nejdůležitější věcí. Velmi důležité při výběru jsou kvalita použitých materiálů, praktičnost a zejména výdrž kupované věci.

Obecně platí, že čím známější je značka výrobce, od kterého lehátko kupujeme, tím větší bude jeho cena.

Lehátka na koupání pořídíte od cca. 300,-Kč. Lehátka na odpočinek lze koupit od 900,-Kč a lehátka, ve kterých své miláčky krmíme nás přijdou na částku od 800,-Kč.

Jak vidíte, ceny lehátek nejsou nijak závratné. Vzhledem k tomu, že tato lehátka vydrží velmi mnoho, tak je tady možnost, uschovat si je, pokud pomýšlíme na to, že si do budoucna pořídíme ještě další miminko.

Pro ty, kteří nechtějí kupovat lehátka nová, je zde možnost, pořídit si jakékoliv lehátko přes různé aukce či inzeráty. Při tomto druhu nákupu je však potřeba si pořádně zjistit, jaké má prodávající reference, které jsou již dnes součástí všech aukčních portálů a inzertních serverů.

Lehátka pro děti usnadňují práci

Děti jsou tím nejdůležitějším, co ve svém životě máme. Proto nám také opravdu moc záleží na tom, jakými věcmi je obklopujeme. Lehátka, ať už je používáme k čemukoliv, nám velmi usnadňují naši práci s dětmi.

Ti, co již nějaké to dítko vychovali či jej vychovávají nyní, určitě vědí, o čem mluvím. Děti jsou obrovská radost, ale také na druhou stranu je to také velká starost. Neustále musíme být ve střehu a sledovat jej, jestli se někde neuhodilo či něco špatného nesnědlo.

Pokud jste s dítětem od rána do večera a neustále jej máte na očích, velmi oceníte jakéhokoliv schopného pomocníka, jakým bezpochyby lehátka jsou. Pokud vlastníte lehátko pro odpočinek či pro krmení, máte jistotu, že je Vaše dítko zcela v bezpečí a Vy tak máte chvilku pro sebe.

Maminky či tatínkové na mateřské dovolené mají taky nárok na trochu odpočinku. Protože pouze odpočatý rodič je dobrý a spolehlivý rodič. Proto, neberte starost o dítě jako rutinu. A jsou-li tady prostředky, které Vám vychovávání dítěte pomohou usnadnit, tak je neodmítejte. Přijměte je a používejte a hned poznáte, že Váš život bude snesitelnějším a pohodlnějším.

Největším úspěchem, který nám v životě dělá největší radost, je mít zdravé a hlavně šťastné děti. Když se nám podaří toto, nepotřebujeme již nic jiného.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12726 (magazinpodnikani.cz#217)


Přidat komentář