Houpačky pro děti, do bytu i zahrady

Ať už se rozhodnete pro nákup jakékoli houpačky, můžete si být jisti, že skvěle zabaví Vaše děti, a to nejen doma, ale i na zahradě, chatě, chalupě. Vybírejte hned z několika typů houpaček a všímejte si při nákupu jejich jednotlivých parametrů.

Současný trh nabízí nepřeberné množství druhů hraček, a to již pro nejmenší kojence. Děti si mohou hrát nejen s panenkami, autíčky, ale výrobci pamatují i** na rozvoj dětí** a nabízí interaktivní a výukové hračky. Proč se rozhodnout pro nákup houpačky nebo houpadla pro naše děti?

Jak působí houpavý pohyb na děti?

Když se miminko narodí, jakým pohybem jej nejčastěji utišujete? Ano, houpáním. Právě houpání představuje pohyb, který je tak přirozený a přináší pocit bezpečí, uvolnění, tak proč tento pocit nedopřát dětem častěji? Nejmenší děti ocení houpačku v podobě houpátka zapojeného do elektrické sítě, větší využijí tzv. houpadlo v podobě nejrůznějšího zvířátka a děti, které vyhledávají nejen bezpečí a uvolnění, ale spíše trochu toho napětí a adrenalinu, přivítají například závěsnou houpačku.

Podle čeho vybírat dětskou houpačku?

V prvé řadě si řekněte, jaký** typ houpačky** budete chtít zakoupit, neboť současný trh jich nabízí skutečné nepřeberné množství, kdy některé jsou vhodné pro interní využití, jiné pro externí, případně seženete i takové, které je možné použít jak pro domov, tak na zahradu, chatu atd.

Místo určení pro houpačku

Dle typu houpačky je určení pro umístění houpačky ve většině případů jasné. Některé typy houpaček je však možné využít jak pro domácí, tak venkovní prostory. Jistou alternativou může být zakoupení houpačky jak domů, tak ven. Kdy na doma můžete volit například houpadlo, podoby nejrůznějšího zvířátka a ven například závěsné houpadlo.

Rozměry houpačky pro děti

Tento parametr nepodceňujte. Nejde totiž jen o to, aby se Vám houpačka vešla do určitého prostoru, ale také, aby se k němu mohlo dítě snadno dostat, a při houpání mělo prostor kolem sebe a nic a nikoho případně neohrožovalo – nábytek, procházející osoby atd.

Materiál houpačky pro děti

Houpačka může být vyrobena z jednoho materiálu, nebo třeba v kombinaci odlišného materiálu na základní konstrukci a jiného materiálu na ostatní komponenty. Konstrukce houpačky může být například z pochromované oceli; plastu; dřeva. Sedačka/y houpačky může/mohou být z plastu, dřeva aj. V případě závěsné houpačky, sledujte i materiál provazů, které se vyrábí například z polyethylenových vláken. U plastové houpačky se zajímejte, zda se jedná o kvalitní zdravotně nezávadný materiál.

Nosnost houpačky pro děti

I tento parametr je dobré brát v potaz, děti nám nejen rostou, ale co si budeme povídat, na některé houpačky bude mít zálusk i dospělák, a také kolikráte Vás může dítě prosit, abyste se s ním zhoupli, je-li například houpačka dvoumístná a nikoho dalšího k houpání nemá. Myslete v prvé řadě na bezpečnost dítěte, tj., jakmile dosáhne maximálního možného váhového limitu pro danou houpačku, vyměňte ji za jinou, nabízející větší nosnost.

Váha houpačky pro děti

Vyberete-li typ houpačky, který bude na svém místě, tj. bez přesouvání, nejde zas tak o její hmotnost. Ovšem, zakoupíte-li houpačku například na doma, tzv. houpadlo, může váha hrát velkou roli, kdy si bude chtít houpačku trochu posunout, nebo Vy při úklidu místnosti.

Jednoduchá montáž houpačky

Každý ocení jednoduchou montáž nově nakoupených zařízení nebo nábytku a u houpaček to není určitě jiné.. Všichni máme rádi promyšlenost a jednoduchost. Navíc v dnešní době, která je tolik hektická, tak jistě nemáme tolik času, ani nálady, po návratu z práce či o víkendu, strávit notnou část volného času montáží houpačky.

Stabilita houpačky pro děti

Stabilita je velmi důležitým parametrem. Nenechte se ani zmást při výběru houpadla, kdy si myslíte, že v tomto případě není zas tak stabilita důležitá. Říkáte si, co by se mohlo stát na houpadle typu koník, do kterého si dítě pohodlně sedne a houpe v maximální výšce deset, patnáct centimetrů od země? V případě, že by houpačka nebyla dobře vyvážena, mohlo by se dítě snadno převážit do boku. No a o stabilitě u venkovní, například závěsné houpačky, snad není potřeba se příliš rozepisovat. Bezpečnost dětí by měla být vždy na prvním místě při nákupu hraček, nábytku, doplňků aj., určených pro děti.

Doplňky houpačky pro děti

Zajímejte se také, jak jsou u houpačky řešeny například úchyty, zda jsou opatřeny například pěnovým obalem, nejen pro příjemné uchycení, ale také větší bezpečnost.

Vhodný věk pro houpačku

U každé houpačky, tak, jako u hraček, by mělo být uvedeno, pro jakou věkovou skupinu je určena. Houpačky, které je možné koupit na trhu jsou určené nejen pro předškoláky a školáky, ale máte možnost zakoupit i houpačky pro ty nejmenší, tedy kojence, kdy v takovém případě je houpačka tzv. houpacího sedátka, lehátka, ať už manuálního způsobu houpání, nebo možnosti zapojení do elektrické sítě.

Certifikace houpačky pro děti

Zajímejte se o to, zda nabízený výrobek je certifikovaný, splňuje bezpečnost, zdravotní nezávadnost apod.

Výrobce houpačky

Děti jsou vděčné téma. Kdo by je nerozmazloval a nekupoval jim nové a nové hračky? Z toho důvodu je na trhu velké množství výrobců, které nabízí hračky pro nejrůznější věkové kategorie. Hračka, a to platí i pro houpačku, by měla být nejen na první pohled pěkná, barevná, aby dítě zaujala, ale také bezpečná, ze zdravotně nezávadného materiálu.

Při nákupu hračky se zajímejte o výrobce, tzn. několik parametrů dohromady: bezpečnost hračky; zdravotní nezávadnost hračky; záruka na hračku apod. A co víc, v případě, že zakoupíte kvalitní hračku, může si s ní později hrát i další Vaše ratolest, nebo ji stačí pečlivě uložit a uschovat v krabici, na půdu, do skříně, a kdo ví, může si s ní poté hrát dítě Vašeho dítěte. Některé hračky jsou totiž skutečné skvosty a bylo by škoda je jen tak vyhazovat, když jim prakticky nic není a mohly by udělat radost dalšímu dítěti.

Typy houpaček pro děti

Výrobci pamatují na všechny věkové hranice našich dětí, tj. nabízí houpačky pro nejmenší, kdy houpací sedátko je manuální nebo do elektrické sítě. Můžete dále vybírat z typů jako je závěsná houpačka pro batolata s opěradlem, nebo houpadlo tvaru zvířátka – koník; slon; beruška; motýl aj. Velmi oblíbená je i pružinová houpačka – nebo-li dvouramenná houpačka, tj. dvoumístná, jenž vyžaduje kontakt dvou dětí, ale navíc i jejich domluvu, schopnost vzájemně se vnímat, odhadovat sílu odrazu každého z nich. Pružinová houpačka však může být konstruovaná i pro jedno dítě, tj. jednomístná, kdy její upevnění může být buď od země, a to na speciálním kovovém podstavci, nebo na dřevěném podstavci pro snadné přenášení.

Pro venkovní využití můžete vybírat z modelů, jako je dětská houpačka otočná, tj. houpačka se dvěma sedačkami, dětská houpačka dvoupozicová, tj. houpačka, která se skládá z jedné jednoduché houpačky a jedné dvoupozicové houpačky, dětská houpačka třípozicová – houpačka, která se skládá ze dvou jednoduchých a jedné dvoupozicové houpačky, houpačka s bezpečnostními řetězy, h oupačka s pryžovým sedátkem, bezpečnostními řetězy, v ahadlová houpačka, h oupačka se stolečkem, h oupačka ptačí hnízdo, h oupačka a skluzavka v jednom

Každá ratolest, ať už kojenec, batole, nebo předškolák, ale i školák, ocení možnost houpání. To nejmenší dítě spokojeně usne, uklidní se. Batole bude radostně výskat. A předškolák a školák se bude chtít houpat výš a výš, za ohromného radostného jekotu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12748 (magazinpodnikani.cz#254)


Přidat komentář