Dětské ohrádky - výběr a koupě

Dětská ohrádka je ideálním místem pro dětské hry nebo relaxování. V prostorách ohrádky je hrací deka, na které dítě může odpočívat a nebo si hrát na jemné dečce v říši mořského světa.

Dětská ohrádka pro volnost dětí i rodičů

Nejprve bychom si měli ujednotit, kdo ve skutečnosti tuto volnost získává. Zda dítě, které se může ocitnout zcela bez dozoru rodičů, nebo naopak rodič, který nemusí tak bedlivě strážit svého potomka. Z jedné i druhé strany to vzít nejde, takže se pokusme zamyslet nad touto skutečností a přijdeme na jednoduché řešení.

Dítě, které zlobí a chvilku neposedí je pro rodiče hotová noční můra. Měli bychom si být ale vědomi toho, že díky volnosti se v něm formuje osobnost, člověk, který bude vědět, kde je jeho místo. Děti málokdy vědí, co všechno ve skutečnosti potřebují, ale od toho jsou tady přece jejich rodiče. Měli bychom se tedy snažit a dělat všechno tak, aby nakonec byl jeho rozvoj co nejlepší.

Možná jen to jen názor omezeného množství lidí, ale dětské ohrádky by neměly mít své místo tam, kde bychom je nečekali. Vždy se může přihodit, že se zde dítěti něco stane a kdo si poté vezme na svědomí, že právě pro pohodlnost rodičů mělo jejich dítě nějaký úraz. A přesně i tímto směrem by měly jít naše úvahy v případě, že si dětské ohrádky vybereme jako vhodnou pomůcku pro naše děti.

Proč tedy vůbec opatřovat ohrádky pro miminka? Asi jen z toho důvodu, abychom si byli jisti tím, že víme, kde právě máme své dítě. Jiný význam prakticky tato pomůcka ani nemá. Možná jste jiného názoru a dětské ohrádky vám ve výchově pomohly.

Kdy využít dětské ohrádky?

Otázka, nad kterou přemýšlí jistě mnoho rodičů. Odpověď je však překvapivě snadná. Dítě by mělo zůstávat v ohrádce pouze po nezbytně dlouhou dobu. Určitě bychom ho neměli nechávat v tomto umělém vězení již v době, kdy se postaví a snaží se chodit. Nám by také určitě nebylo moc příjemné, kdyby nás někdo omezoval v tom, kde se zrovna pohybujeme. Možná i zde by se mohly stát nějaké problémy. Děti potřebují absolutní volnost, v období, kdy dělají první krůčky je volnost o to důležitější. Není přeci nutné říci, co všechno se pro nás vytváří, ale hlavně musíme svým dětem naznačit, že nám nejsou na obtíž. Děti mají totiž obrovský dar poznat vše, i to, co bychom rádi spíše utajili.

Děti a dětské ohrádky, téma které již má mnoho zastánců i odpůrců. Ohrádku bychom neměli za každou cenu využívat vždy, když se potřebujeme svého dítěte „zbavit“. Možná je to úžasná pomůcka, ale rozhodně by neměla být samospasitelná. Hlavně z toho důvodu, že se vše děje tak jakoby napůl. Sice máme dítě na očích, ale tím, že máme pocit jakéhosi bezpečí pro potomka, tak na něj nejsme již tak obezřetní. Zde se tedy může objevit chyba, se kterou příliš nepočítáme.

Neměli bychom tedy nic podceňovat a dávat na své dojmy. Proto, i když dáme dítě do ohrádky, nemůžeme se spoléhat na to, že tam jsou bez dozoru zcela v bezpečí. I v ohrádce je třeba na ně sem tam kouknout a promluvit s nimi. Potřebují slyšet náš hlas a vědět, že nejsou samy. Musí vědět, že je máme rádi, protože kdybychom je jen odložili do ohrádky, mohly by mít z toho špatný pocit.

Nakonec proto máme své děti tak rádi – přichystají nám tolik radosti a všech různých „krásných“ starostí, že se jen těžko budeme loučit s myšlenkou, že již dospívají a nebudou tudíž již potřebovat tolik naší péči. Jenže je tomu právě naopak, protože čím starší jsou děti, tím více se jim musíme věnovat a komunikovat.

Jak často využívat dětské ohrádky

Děti potřebují ke svému rozvoji prostor, díky kterému se mohou zcela bezpečně rozvíjet. Asi jen těžko se jim budeme moci věnovat v takovém rozsahu, pokud budeme využívat pomoci dětské ohrádky. Do ní dítě strčíme a můžeme si klidně myslet, že se už o něj nemusíme tolik starat a zde právě nastává ta obrovská chyba, neboť dítě potřebuje neustálý dohled, díky kterému si můžeme být jisti, že se rozvíjí přesně tak, jak bychom si představovali.

Dětské ohrádky bychom především měli využívat** pouze krátkodobě**, jelikož při delší době by se klidně mohlo přihodit to, že si dítě na tento omezený prostor zvykne a nebude nám chtít zůstávat mimo ohrádku. V takových případech se dostaneme do ještě větších problémů, než bychom asi chtěli. Nakonec bychom volbu dětské ohrádky mohli začít proklínat. Víme přeci, že děti hlavně potřebují prostor. V každém případě je velmi dobré hovořit na dítě v ohrádce, aby vědělo, že ohrádka není trest. Mělo by mít v ohrádce pocit bezpečí.

Maminky někdy samozřejmě potřebují, aby se „zbavily“ na krátký čas svého dítěte. V takovém okamžiku, kdy třeba pečou a trouba zrovna hlásí, že už je upečeno, je nutné, aby měly obě ruce volné. V takovém okamžiku právě dětské ohrádky mají nezastupitelnou pozici. Dají volnost matkám a zároveň dětem. Tato chvilka však nesmí trvat neúměrně dlouhou dobu. Vždy se nám totiž může stát, že se nám ještě něco připlete do cesty. Na dítě však v žádném případě nezapomínejme. Je potřeba vždy aspoň koutkem oka sledovat, co dítě v ohrádce dělá.

V neposlední řadě bychom měli apelovat na matky, které si myslí, že výchova dítěte se skrývá pouze v tom, že dítě odloží do dětské ohrádky pro mimina a dále se o ně již nebudou starat. Samozřejmě i takoví rodiče existují, co si budeme povídat. Jejich dítě je ale v takovém případě vcelku chudák, neboť má velmi omezený prostor pohybu a nakonec jím bude postižen možná i celý život. Neměli bychom dětem upírat nárok na něco, na co mají právo. Volnost pohybu dostáváme již od útlého dětství. Proto se nebojme a rovnou se zaměřme na to, co potřebujeme. Zdravé a sebevědomé dítě, které se nebude bát udělat krok či dva.

Druhy ohrádek pro děti

  • 6-ti hranná, 4-hranná, kulatá
  • dřevěná, plastová, síťová
  • stojící, skládací neboli cestovní

Každý z nás, kdo má, nebo měl malé dítě si určitě také pořídil dětskou ohrádku. A, to ne proto, aby dítě trestal a zbavil se ho. Ohrádku si pořizujeme proto, aby dítě bylo v bezpečí v čase, kdy se mu nemůžeme věnovat na 100%, zejména maminky potřebují občas rychle něco uvařit. Zajít  Své děti máme moc rádi a položili bychom za ně život. Z toho důvodu jsou tady pomůcky jako** dětská ohrádka.**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12657 (magazinpodnikani.cz#121)


Přidat komentář