Luxusní vína z celého světa

Je Vaše domácí vinotéka spíše skrovnější či naopak zcela zaplněna? A co po stránce obsahové? Kupujete vína podle hesla čím levnější, tím lepší? Nebo si spíše než kvantitu dopřejete vysokou kvalitu?

Dejme tomu, že sáhnete po ne zrovna kvalitním „kousku“ s tím, že si plánujete udělat svařené víno. V tom případě by nejspíš bylo asi scestné vydávat více peněz. Ovšem, pokud si s přáteli, nebo při romantické večeři ve dvou při svíčkách u Vás doma připíjíte s krabicovým vínem či podobným mokem, který je sice z láhve, ale o vysoké kvalitě, natož luxusu, se nedá hovořit, pak je na zvážení, zda Vám to „stojí za to“. Častokrát můžete slýchat, že život se má užít a nejen žít.

Kvalitní víno, výběr vína

Neodmyslitelnou součástí našeho spokojeného žití a zdraví je jídlo i pití. Nekvalitní vína nám nejspíš život nijak nezkrátí, ale také ani nijak neobohatí. Na druhou stranu nám však mohou připravit překvapení v podobě nějakého toho nepříjemného bolehlavu, žaludku jako na vodě apod. A nezdá se Vám, že život tak rychle plyne a doslova protéká mezi našimi prsty, že se ani nenadějete a zjistíte, že jste zdaleka nestihli to, co jste si plánovali, přáli apod.? Minimálně jedno však stihnout můžete. A to změnit sortiment Vaší vinotéky, rozmazlit se a dopřát si kvality, kterou si rozhodně zasloužíte.

Červené víno

Bílá vína, Sauvignon, Chardonnay, Riesling

Bílá, stejně jako červená vína, je možné si dopřávat prakticky po celý rok. Výběr vína se pak odvíjí od našich chuťových buněk, konkrétního pokrmu, ke kterému budeme víno podávat, ale také od kvality moku. Před podáváním vína je pak dobré také dbát na patřičné vychlazení, abyste si mohli užít vína v maximální míře, kterou Vám konkrétní druh nabízí. A jaké speciality světových bílých vín na Vás čekají? Můžete si do Vašeho „nákupního košíku“ vložit Pinot Blanc Grand Premier Cru – Riesling Grand Premier Cru – Chablis, Premier Cru – Saint Clair, Sauvignon Blanc – Simon Hackett, Chardonnay Brightview – Saint Clair, Chardonnay – Outback Chase, Chardonnay – Francis Ford Coppola Bianco Pinot Grigio Presents aj.

Červená vína, červené víno jako afrodisiakum

Dívky a ženy nepohrdnou červeným vínem. Ovšem není to pravidlem, že byste se něžné pohlaví specializovalo výhradně na červený, případně růžový mok, nebo bublinky. A to platí i pro muže. Červené víno v nás, díky své barvě, utvrzuje v tom, že nám nabízí více, než víno bílé, přes které je „vidět“. Do jisté míry „na tom něco bude“, ovšem ne díky uvedenému. Červené víno je také považováno za Afrodiziakum. Na druhou stranu, i bílé víno je pro naše zdraví, stejně jako víno červené, přínosem. Jeho míra přínosu je však odvislá od množství zkonzumovaného vína, a také od kvality vybraného vína. A to bychom se v podstatě dostali zase na začátek našeho článku.

Jak vybrat červené víno?

A které červené víno si zaslouží Vaší pozornost? Může se jednat například o Trivento Malbec Reserva – Amarone della Valpolicella – Kingston Estate, Shiraz – Brunello di Montalcino D.O.C.G. – Beajolais A.C., Sting – Sister Moon 2008 Supertoskánec, Toscana IGT – Saint Clair, Merlot – Kingston Estate, Merlot – Outback Chase, Cabernet Sauvignon – Pinot Noir. Alsace A.C. – António Lopes, Douro a mnohé další.

Rosé vína, nabídka růžových vín

Zdá se Vám červené víno příliš těžké? A zkusili jste již růžové víno, nebo-li Rosé, které Vám přinese to pravé osvěžení? Růžová vína má v oblibě převážně něžné pohlaví, ale ani řada mužů nepohrdne kvalitním Rosé. Pokud připravujete pro přítelkyni, manželku piknik, kdy strávíte příjemné odpoledne v náručí přírody, či romantickou letní večeři, pak nezapomeňte kromě chutného občerstvení, také na lahodný mok. Vyzkoušet můžete například Sofia Rosé F.F. Coppola – Cabernet d´Anjou 2007 – Gerard Depardieu – CHATEAU DE TIGNE – Vins Nadal Rosado Albaflor aj.

vinice

Šumivá vína, nabídka šumivých vín

Kdo z nás nemá rád bublinky? Máme je spojené s mimořádnou událostí. Bublinky si dopřáváme nejen při příchodu Nového roku, ale také při oslavách (svatba, promoce, výročí svatby, křtiny, oslava narozenin aj.). I v případě bublinek můžete sáhnout po kvalitě. Z řad kvalitních šumivých vín můžete například okusit šumivé víno s aroma broskve, meruňky a tropického ovoce spolu s nádechem citronové šťávy. Nechybí ani tóny čerstvých, právě utržených hrušek, šťavnatého melounu, aromatických citrusových plodů a zimolezu. A řeč je o** Sofia Blanc de Blancs**. Uvidíte, jak Vás překvapí svoji lehkostí.

Luxusní vína řady Exclusive

Proč se spokojit s málem? Není lepší si dopřát jednou za čas skutečnou kvalitu, než si třeba dát sklenku, dvě vína denně, za to však běžné, standardní kvality? Ano, číhá pak zde jisté nebezpečí, a to v podobě, že si na luxus velmi snadno zvyknete, a nebudete chtít již nic jiného. Je to však špatně? Nezasloužíte si exkluzivitu? V nabídce exklusivních vín najdete například Amarone della Valpolicella – Brunello di Montalcino D.O.C.G. – Chablis Grand Cru, Vaudésir - Carmin de Peumo, Carmenére – Gonzalo de Berceo aj.

Luxusní vína řady Exclusive jako dárek

Každý z nás má menší, či větší počet přátel, kamarádů. Těch pravých kamarádů, kteří při nás stojí za každé situace a jsou nám nápomocni, jak radou, tak skutky, je však povětšinou poskrovnu. Přemýšlíte, čím jim udělat radost, jaký dárek jim k narozeninám, pod stromek dát? A co třeba právě kvalitní víno? Pokud se pravidelně setkáváte, pak bezpochyby můžete celkem snadno vypozorovat, či nenápadně vysondovat, jaké víno preferují a pijí. Uvidíte, že luxusním vínem kamarádi rozhodně nepohrdnou, spíše budou velmi mile překvapeni. A pokud se bude jednat o znalce vína, pak můžete spatřit rozzářené oči a obdiv, jak dobře jste vybrali.

Vína od známých osobností

Rádi byste ochutnali vína od známých osobností z řad zpěváků, herců aj.? Nabídka luxusních vín z celého světa zahrnuje vína, k jejichž výrobcům patří Antonio Banderas – Anta Banderas, Gerard Depardieu – Chateau de Tigne, Pierre Richard – Chateau bel Eveque, ale také Sting – Tenuta il patagio.

Vína z Lucemburska

Lucembursko je známé svými vyváženými víny. Nejste-li na sladká vína, ale spíše sušší, pak pro Vás mohou být lucemburská vína ta pravá. Ochutnat můžete například Pinot Blanc Grand Premier Cru.

Vína z Chile, Nového Zélandu

Pokud byste hledali nejstarší vinařskou oblast Jižní Ameriky, pak ji pravděpodobně najdete v Chile. Chile je navíc jedinou zemí na světě, kde ušlechtilé odrůdy nejsou roubovány na americké podnože, ale jsou pravokořenné. Z Chilského vinařství stojí rozhodně za vyzkoušení například Cabernet Sauvignon. Z novozélandských vín by neměla uniknout Vaší pozornost odrůda Sauvignon Blanc, která je pro Nový Zéland typická. Ochutnat můžete například Saint Clair, Sauvignon Blanc, nebo Saint Clair, Sauvignon Blanc – Pionner Block.

Španělská vína

Španělé jsou známí nejen svojí nespoutaností, divokostí, horkou krví, vášnivostí. Španělsko můžeme právem považovat za vinařské velmoci. Španělsko nijak netroškaří, kdy jejich produkce dosahuje až šesti set odrůd. Za ochutnání rozhodně stojí například Castillo de Alcala, Reserva – Sestero de Navarra, Crianza – Gozalo de Berceo, Reserva aj.

Příslušenství k vínu

Chcete si užít komfortu se vším všudy? Pak kromě kvalitního vína, vhodných sklenek, nezapomeňte také na šikovné pomocníky. V nabídce příslušenství k vínu si můžete zakoupit například sadu dvou praktických uzávěrůelegantní vinnou nálevku, díky které již nerozlijete ani kapku dobroty – rychle chladící černý obal na láhev vína, kdy nebudete muset čekat nekonečné minuty, či snad hodiny, než se víno vychladí na požadovanou teplotu – číšnický profesionální otvírák a další.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14022 (magazinpodnikani.cz#2999)


Přidat komentář