Dekorační předměty

Dekoračních předmětů je nespočet a jsou jistě jedním z nejrozšířenějších dárků, protože v tak široké škále lze prakticky vždy narazit na něco, co druhého zaručeně potěší. Zařizujete-li vlastní domov, pojďte se s námi podívat na možnosti.

Dekorační předměty do interiéru a exteriéru

Každý člověk, který si zařizuje byt nebo dům se snaží o doladění interiéru, ale i exteriéru svého příbytku drobnými dekoračními předměty. Výsledný efekt, zabydlenost a styl, na nás právě prozradí tyto předměty nebo květiny.

Dekorace do bytu, nabídka bytové dekorace

Pokud zvolíte služby bytového architekta usnadníte si tím rozhodování o prostorovém uspořádání interiéru Vašeho nového domova. Získáte například 3D barevné návrhy interiérů, které nabízí nevšední a jedinečné řešení designu s prvky nejmodernějších světových trendů. Pak máte představu o možnostech, které v daném prostoru máte. Škála dekorací, které mohou vylepšit Váš byt?

 • Vánoční, Velikonoční, svatební nebo jiná tématická dekorace
 • Svícny, svíčky, lucerny
 • Květináče, konvičky, vázy
 • Plechové a drátěné doplňky
 • Dřevěné doplňky
 • Proutí
 • Foto rámečky
 • Bytové doplňky – dózy, misky, džbánky, klec na ptáka, stojan na noviny...
 • Bytový textil – deka, přehoz, závěsy, polštářky, ubrus...
 • Dekorace ostatní – knihy, panenky, magnetky, vonné cedulky...
 • Potpouri – sušená levandule nebo jiná směs vonných bylinek a květů
 • Dekorační mýdla a šperkovnic
 • Porcelánové sošky a servisy
 • Dekorativní stuhy a mašle
 • Plechové retro cedule
 • Nástěnné šablony a samolepky
 • Obrazy a obrázky
 • Plakáty a foto tapety
 • Květiny a květináče
 • Předměty od moře
 • Věšáky a stojany
 • Police a poličky
 • Zrcadla

Samolepicí dekorace, foto tapety

Pokud zvolíte foto tapetu nebo samolepicí dekoraci, vybírejte pečlivě nejen samotný vzor a barvu, ale také její velikost. Na stěnu si můžeme nalepit motiv rybiček, květin, zvířat, ornamentů a postav. Je to jakýsi obraz bez rámu, který se tím pádem může neomezeně rozeběhnout do prostoru. Tapety a dekorace se dají koupit ve specializovaných tapetářských obchodech, papírnictvích, obchodech se zaměřením na bytová zařízení a stavebninách.

Foto tapety se aplikují na zeď stejně jako papírové tapety. Vytvořte svému synkovi z koutu na spaní hvězdnou oblohu, vesmír s raketou i kosmonautem, dokonce mu můžete dopřát i hvězdy, které po zhasnutí svítí. Malé princezně připravíte ráj s rozkvetlou loukou jednorožcem a zámkem v pozadí...

Obrazy a obrázky jako dárek, obrazy podle umístění

Také obraz nebo obrázek je krásný dárek, k jakékoliv příležitosti. Tady však musíme ctít vkus toho, koho chceme obdarovat. Babičce, která je nábožensky založená asi neudělá radost moderní grafika, ale spíše nějaká madona nebo zátiší s andělíčkem. Pro otce, který celý život sní o Africe, kam se nikdy nepodíval možná bude nádherným dárkem obraz tančící domorodé ženy nebo bojovníka s oštěpem. Pro manželku, která má ve své pracovně grafiku, kterou si sama koupila, vybereme podobný styl, aby se hodil k prvému obrazu. Dále jsou obrázky vhodné do různých interiérů. Jako mísa s ovocem, šálek kávy nebo sýr na prkénku s vínem se hodí do kuchyně nebo jídelny...

Textilní doplňky, dekorace a zrcadla

Nanejvýš důležité je umět v přemíře nejrůznějších nabízených dekorů a barev zvolit správné kombinace, které budou ve vzájemném souladu, budou se hodit k ostatním doplňkům v místnosti a celkově bude vybavení interiéru bude působit vkusně a vyváženě. Při vybírání bytového textilu není nutné držet se při zdi a volit jen nenápadné zdobení či jemné barvy.

Nápadné vzory místnost oživí, dodají ji punc originality a vypoví mnoho o stylu osoby, která interiér obývá. Aby však výrazný dekor do místnosti zapadl a stylově ladil, je třeba držet se určitých pravidel. Základní zásadou je držet se stejného barevného ladění, pokud kombinujeme více vzorů a naopak doplňky v různých barvách sjednotit co se týče vzorů.

 • pruhovanou sedačku, v jejímž vzoru převažuje červená a oranžová, pak můžeme doplnit červenými a oranžovými polštářky, stejně tak ostatní dekorace v místnosti, jako svíčky, vázy či květináče je vhodné sladit do stejných barev
 • pomocí světlých, jednobarevných závěsů lze opticky zvětšit malá okna. Okno navíc prodloužíme, umístíme-li závěsný mechanismus asi 15 – 20 cm nad rám okna. Při velkých oknech zase vyniknou závěsy s velkými, výraznými vzory. Chceme-li okno opticky zeštíhlit a prodloužit, pomohou nám závěsy se svislými pruhy. Vodorovné pruhy pro změnu místnost pocitově snižují
 • zrcadla mají schopnost prostor prosvětlit či opticky zvětšit. Do menší tmavé místnosti vneseme mnoho světla, když zrcadlo umístíme naproti okna. Světlo padající oknem se od něj odráží a místnost se díky tomu projasní. Stísněnou místnost zase s pomocí zrcadla opticky zvětšíme. Nejlepšího efektu dosáhneme, když zrcadlem pokryjeme celou jednu stěnu. Prostor se opticky zdvojnásobí

Akvárium v interiéru

Akvárium je významným prvkem, který je nejen jeho ozdobou, ale má i relaxační význam pro celou rodinu. Přinesete tak domů kousek přírody, který máte každý den před očima. Uklidňující účinek a pěkná podívaná na barevné ladné pohyby rybiček nikdy neomrzí. Pořiďte si domů malý tropický ráj i Vy. Dětem je rybička vhodný dárek, dejme tomu jako první živé zvířátko.

V jednom obchodě nakoupíte od samotného akvária, přes rybičky i všechna technická zařízení,potřebujete k tomu, aby rostliny dobře rostly, netvořily se zbytečně řasy, ryby měly dostatek vzduchu pro svůj zdravý život, aby časové nároky na údržbu klesly na minimum.

Květiny řezané i hrnkové do bytu

Květiny jsou stylotvorným prvkem a stejně jako jiné dekorativní předměty pomohou dotvořit atmosféru Vašeho bytu, pro příjemné chvíle. Při tvorbě květinové výzdoby můžete rozvíjet svou kreativitu a umělecké cítění, jen k tomu všemu musíte mít také znalosti o květinách, které jste vybrali, aby Vám dobře rostly. V případě, že květinám věnujete potřebnou péči, odmění se Vám a stanou se příjemným estetickým doplňkem.

 • Athurium - krásná, moderní a přesto vděčná květina nenáročná na péči. Anthuria mají rády světlo, stejnoměrně vlhkou půdu a rosení.
 • Orchidej - nádherná růžová orchidej v barevně sladěném květináči je luxusním dárkem i doplňkem interiérů. Bude dělat radost ve světlé místnosti, avšak ne na přímém slunci. Má ráda stále mírně vlhkou půdu.
 • Pokud je místnost málo prosvětlená či příliš studená, můžete jako dekoraci použít i suché květiny v podobě girland či řetězů.
 • Do kuchyně nemusíte dávat zrovna okrasné květiny, parádu a přitom užitek tam získáte i umístěním bylinek a pažitky, česneku nebo cibule.
 • Řezané květiny je kapitola sama pro sebe, dokáží interiér proměnit ve slavnostní, rozzářit jej nebo mu dodat jinou osobitou atmosféru.

Osvětlení a nábytek do bytu

Za dekoraci lze považovat také volbu nábytku a osvětlení. Vždyť světlo a stíny může také příjemně dopomoci k tvorbě atmosféry a pocitu, který právě pro danou místnost zamýšlíte. Sedací souprava může být doplněna o sedací vaky, které se vyrábí v nejrůznějších barvách i tvarech. Dále různé osvěžovače vzduchu, vodopády, mlhoviny nebo odpařovače. V našich domovech se objevují také různé stojánky na lahev vína, na mobilní telefony, zvonkohry, relaxační kyvadla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12672 (magazinpodnikani.cz#143)


Přidat komentář