Dárkové zájezdy

V zimě, na jaře, v létě i na podzim, není důležité kdy, ale zda se osobám, které obdarujete dovolená nebo zájezd jako dárek hodí. Možná již mají vlastní plány, v takovém případě zvolíme slevový kupón. Certifikát může mít mnoho podob.

Když chceme někomu darovat zájezd

Jen skončí dárkové období o vánocích, hned aby člověk myslel na dárek k Valentýnu, možná však máte starost s narozeninovým dárkem ještě dříve. Dnes se společně podíváme na možnost darovat zájezd.

Cestovní kanceláře Vám vyjdou vstříc ať se jedná o zimní nebo letní pobyty. Nevadí máte-li zájem o dovolenou i nás doma nebo v zahraničí. Také lze zvolit libovolnou hodnotu darovaného certifikátu můžete svým blízkým darovat kompletní zájezd a nebo víte-li kam se sami chystají – přispět jim na dovolenou libovolnou částkou, kterou jim cestovní agentura odečte jako slevu.

Jedna agentura upřednostňuje telefonické objednání, jiná objednávku emailem, některé cestovky mají přednastavený systém po internetu.

Dárkové poukazy můžete využít na nákup pobytových a poznávacích zájezdů, lyžařských zájezdů, lázní a wellness pobytů, eurovíkendů a zájezdů za golfem. Dokonce se tak dají sehnat i nabídky last minute a first minute.

Aby jste svým blízkým neudělali více starostí než radosti, informujte se předem o všech platbách, které souvisejí s pobytem nebo zájezdem, o možnosti storna, o podmínkách pobytu o místních nařízeních, zákonech a nepsaných pravidlech atd.

Jak se platí dárkové zájezdy?

Také zde jsou podmínky v jednotlivých cestovních kancelářích rozdílné. Někdy je platbu nutné provést bankovním převodem, jindy dobírkou nebo přímo na pobočce. Teprve potom je Vám vystaven** dárkový certifikát**. Ten může mít podobu konkrétního zájezdu nebo pouze finanční částky, na kterou si obdarovaný může vybrat libovolný zájezd.

Příspěvek na dárkový poukaz od zaměstnavatele

Pokud chcete** darovat poukaz** vlastní rodině, lze k tomu také uplatnit příspěvek od Vašeho zaměstnavatele. V takovém případě je nutno se na formě úhrady domluvit přímo s cestovní agenturou.

Platnost dárkových zájezdů, poukazů

Není-li poukaz vystaven na konkrétní termín a destinaci, bývá obvykle jeho platnost jeden rok, pokud se nedomluvíte s prodejcem jinak.

Dárek na jméno, vyzvednutí dárku určenou osobou

Použít jej může pouze osoba, na kterou je poukaz vystaven. Není-li na poukazu uvedeno jméno osoby, která bude poukazem obdarována, předem stejně musíte cestovní kancelář informovat, kdo si poukaz vyzvedne, aby se tak zabránilo zneužití.

Jak bude dárkový poukaz vypadat?

Zde opět záleží na nabídce daného prodejce, ale v zásadě by jste na certifikátu mohli mít cenu, obrázek destinace, fotografii hotelu, možnost vybraní žánru – jako lyžování, potápění, turistiku... Jméno obdarovaného a krátké věnování.

Dárek pro seniory a jejich vnoučata

Jedna cestovní kancelář nabízí například všem seniorům, kteří nemají v plánu jen tak vysedávat u televizních přijímačů, ale aktivně se podílet na sportovním vyžití svých vnoučat – akci Naučte vnuky lyžovat. Pod vedením kvalifikovaných instruktorů tak mohou lidé starší šedesáti let společně se svými vnoučaty prožít dovolenou na kterou budou dlouho vzpomínat. Skvělé lyžařské podmínky v Krkonoších, vlastní lyžařský vlek, převýšení 40 m a délka sjezdovky 250 m jsou pro začínající lyžaře podmínky s lehkou obtížností.

V ceně 6 400 Kč mají dva senioři a jedno vnouče od 3 do 12 let, zajištěn třílůžkový pokoj, polopenzi, pro seniory každý den káva a zákusek zdarma, pro děti každý den lyžařská výuka 1,5 hodiny + poslední den závody účastníků s cenami. Dále je v hotelu plně vybavený dětský koutek a večer probíhají pravidelné animační programy. Ubytování je zajištěno v nedávno nově zrekonstruovaných pokojích, prostorných, nekuřáckých a tříhvězdičkových. Vybaveny jsou koupelnou se sprchou a WC, TV se satelitem a přímou telefonní linkou.

Dárek pro rodiče v podobě zájezdu

Máte v úmyslu potěšit své rodiče a poslat je společně do Benátek? Toto pohádkové město na laguně s mosty, známé jako město karnevalu potěší barvami a romantikou Vám umožní oživit manželský stereotyp Vašich rodičů.

Jedna pražská cestovní kancelář nabízí** dárkový zájezd - Benátský karneval**. Masopust neboli karnevalové období bylo v minulosti období od Tří králů do Popeleční středy. Popeleční středou začíná postní období před Velikonocemi. Maškarní zábava, která probíhala zpravidla na masopustní úterý, tedy v úterý před Popeleční středou, byla vyvrcholením masopustu. Název karneval je synonymem masopustu - z italského carnevale, vlastně doslova - maso pryč.

Tradice benátského festivalu se datuje k 11. století. Vrcholu popularity a výstřednosti dosáhl v 18. stol.V roce 1979 byl pak zdárně obnoven. Karneval plánují nejen představitelé města, ale i soukromí podnikatelé, proto není celkový program ještě znám. Celý týden se po ulicích prochází celé italské rodinky včetně domácích mazlíčků v maskách, pózují pro cizince, radují se, hodují. Zvláště oblíbené jsou klasické benátské masky - "Morový doktor" i "Kolombína". Každoročně jsou kostýmy i doprovodné programy čím dál honosnější - řada hotelů připravuje speciální akce.

Obdarovaní budou cestovat autobusy s klimatizací, videem/DVD a minibarem. Za české koruny je možné zakoupit studené i teplé nápoje. Do Benátek se dopraví lodí, jednodenní jízdenka stojí zhruba 12,5 €, dvoudenní 23 €. Ubytování je zajištěno na 2 dny ve tříhvězdičkovém hotelu v Lido di Jesolo, 2 lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Stravování obsahuje jen – 2 x skromná kontinentální snídaně nebo lze doplatit ještě večeři o dvou chodech v hotelu, jednoduché jídlo v restauraci lze pořídit už od 13 €

Program 4 denního zájezdu

  1. den - odjezd z České republiky s transferem přes Rakousko přes Alpy do Itálie , ubytování v Lido di Jesolo, fakult. Večeře. Dále 2 a 3. den – Benátky - prohlídka historického města, Piazza S. Marco s bazilikou, Dóžecí palác a kampanila, slavný karneval v Benátkách. Průvod masek vrcholí vždy v sobotu a v neděli odpoledne, divadelní a hudební představení na ulicích a náměstích.

Eventuelně volný program s možností návštěv galerií a muzeí s příležitostnými výstavami či Muzeum Peggy Gugenheimové nebo jen tak se touláte romantickými uličkami a třeba si dopřejete jízdu gondolou, lodí po kanále a na ostrovy Murano (ostrov sklářů a krajkářek, Dóm St. Maria e Donato s románskými prvky a vzácnými mozaikami), Burano , ostrov s rybářským městečkem a barevnými fasádami, popř. i Torcello , kdysi hlavní sídlo biskupa, odjezd večer, noční přejezd 4. den ráno návrat domů.

V cestovní kanceláři se pak informujte, co je všechno obsaženo v ceně zájezdu – jako pojištění..., kolik finančních prostředků je nutno mít s sebou a jaké jsou přibližné ceny v místě – potraviny, vstupenky...

Dárek pro přítele, přítelkyni v podobě zájezdu

Pro inspiraci jsme zavítali do cestovní kanceláře, kde Vám umožní zakoupit dárkový zájezd pro 2 osoby, které spolu budou objevovat celé 4 dny krásy Pařížského předjaří a umožní si oslavit svátek všech zamilovaných – Valentýna, ve městě lásky. V termínu od 11. února do 14. února tedy plné 4 dny, letecky s ubytováním ve tříhvězdičkovém hotelu se snídaní v ceně 10 390 Kč pro dvě osoby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12700 (magazinpodnikani.cz#182)