Zateplování fasád - Brno

Máte starší dům a přemýšlíte o tom, že potřebuje zateplit? Nebo se chystáte udělat nové omítky? Poradíme vám čím zateplovat a také, jaké jsou výhody strojních omítek v interiéru i exteriéru.

Chystáte-li se zateplovat, nebo potřebujete nové omítky, hned na začátku tu pro vás máme jeden zajímavý tip. Pokud jste z Brna nebo okolí a hledáte firmu, která provádí** zateplování fasád, strojní omítání, rekonstrukce domů** i jiných objektů, nebo potřebujete dodavatele stavebního materiálu.

Zateplování fasád – způsoby zateplení fasád

Při zateplování domu máme na výběr ze dvou obvyklých způsobů zateplování venkovní fasády:

Kontaktní zateplení fasády Brno

Na kontaktní zateplení se nejčastěji používají polystyrenové desky, občas také desky z minerální vaty. Kromě toho je možné poohlédnout se i po méně častých typech zateplovacích desek, například těch z lisované slámy. Kontaktní zateplení se nazývá kontaktní protože desky jsou přilepeny přímo na fasádu – mezi fasádou a zateplovacím materiálem není žádná mezera.

Bezkontaktní zateplení fasády, odvětrávaná fasáda Brno

Při bezkontaktním zateplení se na fasádu domu nejprve připevní kovová či dřevěná konstrukce a teprve na konstrukci se instaluje izolační materiál. Při bezkontaktním zateplení se izolace přímo nedotýká fasády, je mezi nimi mezera. K fasádě stále může přistupovat vzduch a vzniká tak odvětrávaná fasáda. Odvětrávaná fasáda je vhodná v těch případech, kdy má stavba problémy s vlhkým zdivem. Při bezkontaktním zateplení se používá například minerální vata nebo třeba konopná izolace. Izolace pak bývá překryta plechem, plastem, betonem, kamenným obkladem, keramikou, dřevoplastem, lícovým zdivem aj.

Strojní omítky, rychlé omítání stěn a stropů Brno

Strojní omítky jsou rychlým a moderním řešením potřeby** omítání stěn a stropů** v obytných místnostech rodinných domů nebo bytů, ale i v dalších prostorách, například ve sklepě, v garáži, v komerčních či průmyslových budovách atp. Strojní omítání se s úspěchem využívá jak na vnitřní typy omítek, tak na venkovní omítání. Mezi hlavní výhody strojních omítek patří rychlost omítání, vysoká kvalita provedení a také úspora ceny ve srovnání s ručním omítáním.

Kvalitní strojní omítky, omítání v Brně

Strojní omítka je připravována ve speciálním mísícím stroji, který je umístěn hned u stavby. Díky tomu je zaručeno dokonalé promíchání všech složek. Při ruční přípravě omítky se někdy stává, že omítka z jedné várky má jinou barvu (resp. je tmavší nebo světlejší) než z další várky, je hustší nebo naopak řidší, má hrubší nebo naopak jemnější strukturu. To je způsobeno nedokonalou ruční přípravou omítky. V mísícím stroji se však nic takového nestává a proto je strojní omítka zárukou nejvyšší kvality. Strojní nanášení omítky je fyzicky méně náročné, než její ruční aplikace. Díky tomu se pracovník může na práci lépe soustředit a to rovněž zvyšuje kvalitu provedení celé práce.

Úspora času i financí při strojním omítání Brno

Strojní omítání je výrazně rychlejší než omítání ruční. Ruční omítání je fyzicky i časově náročné. Díky strojnímu omítání jde však práce mnohem rychleji. Díky úspoře času je strojní omítání také levnější, protože firma stráví na stavbě kratší dobu, než kdyby se celý dům, byt či jiný objekt omítal ručně.

Omítky do interiéru nebo exteriéru Brněnsko

Výběr vhodné omítky záleží v prvé řadě na tom, zda se jedná o omítku do interiéru (vnitřní omítky) nebo do exteriéru (venkovní omítky).

Interiérové omítky Brno

Do interiéru jsou vhodné sádrové nebo vápno-sádrové omítky. Jsou na pohled estetické, jemné a lze s nimi dosáhnout hladkých povrchů. Oproti klasické omítce mají tu výhodu, že jsou jednovrstvé a tudíž rychleji a snáze realizovatelné. Sádrová omítka si díky svému čistě přírodnímu složení a dalším pozitivním vlastnostem získává čím dál větší popularitu. Díky přírodnímu sádrovci, ze kterého se vyrábí, má výbornou schopnost regulace vzdušné vlhkosti v místnosti a navíc má i dobré tepelně izolační vlastnosti. Lze ji vyhladit do absolutní hladkosti, takže se na ní nedrží žádný prach ani po vymalování. Pokud byste si místnost rádi ozdobili plastickými reliéfy, je pro vás sádrová omítka ideálním řešením. Je možné si pořídit speciální šablony a pomocí nich pak reliéfy vytvářet, nebo pokud máte dost fantazie a jste šikovní, můžete vytvářet reliéfy vlastní. Vápno-sádrová omítka má zase výhodu možnosti aplikace ve větších tloušťkách a její povrch lze upravovat filcováním.

Exteriérové omítky Brno

Na venkovní zdi se hodí pouze** vápno-cementové** nebo cementové omítky, neboť jsou ze všech omítek nejodolnější. Výborně odolávají dešti, větru, mrazu a slunci a jsou odolné také vůči mechanickému poškození. Kromě venkovních zdí se používají také na vnitřní zdi tam, kde není kladen vysoký důraz na estetičnost, resp. jemnost omítky, a naopak je důležitá vyšší odolnost, například do garáží, sklepů, skladů, hal atp. Tyto omítky mají oproti těm interiérovým vyšší zrnitost.

Příprava na realizaci strojní omítky – jak probíhá?

Před realizací strojní omítky je nutné připravit podklad, aby omítka správně přilnula ke zdivu. Na povrchu zdiva nesmí být nečistoty, prach, písek, pavučiny, mastnota či cokoliv jiného aby se omítka později neodlupovala. Po dokonalém očištění zdiva následuje aplikace omítníků. Omítníky jsou pomůcky, které zajišťují stejnou tloušťku omítky na celé zdi. Omítníky mohou být dřevěné, kovové nebo vytvořené ze samotné omítky. Aplikací omítníků končí proces přípravy zdiva a následuje samotná realizace strojních omítek.

Realizace strojní omítky Brno

Do speciálního stroje je dávkována směs, která je ve stroji dokonale promísena. Když je směs hotová, může začít její aplikace pomocí hadice zakončené tryskou. Hadicí je omítka dostatečně silným tlakem nanášena na zdivo. Nejprve se omítka nanáší na hlavní nerovnosti, poté se pokračuje dále. Strojní omítka je nanášena postupně v na sebe navazujících pruzích po celém zdivu. Když je dokončen strojní nástřik omítky a omítka tzv. zavadne, je pomocí speciální pomůcky zarovnán její povrch, zkontroluje se její tloušťka a opraví se případné drobné chyby. Ke konečnému uhlazení omítky se použijí speciální hladítka podle typu použité omítky. Pokud se jedná o omítku jednovrstvou (například sádrovou), je nyní vše hotovo a po vyzrání omítky je možno rovnou malovat nebo tapetovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13738 (magazinpodnikani.cz#2711)


Přidat komentář