Žaluzie, markýzy a stínící technika - Jesenicko

Vybrat správné zastínění oken či terasy není snadný úkol. Nabízí se řada možností s rozličnou kvalitou, funkčností a estetickým výsledkem. Proto je potřeba před výběrem dobře zvážit všechna pro a proti.

Potřeba bezpečného, funkčního a pohodlného domova stále roste. Zvyšuje se důraz na úsporu energií, praktičnost prvků a zajištění soukromí. Moderní stínící technika, jakou jsou například žaluzie, interní i externí rolety či venkovní markýzy se tudíž stává prakticky nezbytnou potřebou. Chrání nás, naše blízké a naše domovy. Odborné firmy Jesenicko, které se na tuto problematiku specializují nabízí širokou paletu prvků stínící techniky a jejich odbornou montáž, aby naši potřebu kvalitně uspokojily.

Montáž stínící techniky Jesenicko

Stínící technika nám poskytuje soukromí a chrání nás před nechtěnými slunečními paprsky. Její materiálové a vzhledové vlastnosti z ní dělají moderní designový doplněk našich domovů.

Žaluzie horizontální a vertikální Jesenicko

Žaluzie jsou stálicí mezi stínícími produkty. Jak v domácnostech tak i v kancelářských prostorech se staly velmi oblíbenými zejména pro svou funkčnost, estetiku a snadnou údržbu. V nabídce je i řada určená pro zastínění střešních oken. V dnešní době si již můžeme vybrat mezi žaluziemi horizontálními či vertikálními.

 • horizontální žaluzie – jsou vyráběny z hliníku, lamel s dekorem dřeva a pro náročnější zákazníky dokonce celodřevěné. K dispozici jsou 3 základní druhy ovládání, a to pomocí řetízku, tyčky či automatické ovládání.
 • vertikální žaluzie – jsou nejvíce využívány v prostornějších místnostech jako jsou společenské a jednací místnosti, kanceláře. Díky svému estetickému vzhledu a útulnému dojmu, který vytvářejí, se ale stávají oblíbenými i v domácnostech. Nabízí možnost provedení v látkové, plastové nebo dřevěné formě.

Rolety interiérové a exteriérové, montáž Jesenicko

Jsou vhodnou formou zastínění jak v provedení ** interiérovém tak i exteriérovém**. Poskytují řadu možností a variací pro běžná okna i pro okna střešní. Interiérové rolety ovládané řetízkem mají látkové provedení, s možností výběru z mnoha barevných kombinací. Rolety exteriérové jsou modernější verzí, která kromě zastínění poskytuje i možnost regulovatelnosti úniku tepla z místnosti.

Markýzy kazetové a otevřené

Jsou speciálním druhem exteriérového stínění. Poskytují ochranu před nechtěnými vlivy počasí. Používají se zejména pro zastínění teras a podobně. Je možné volit mezi dvěma druhy markýz z hlediska způsobu jejich používání.

 • kazetová markýza – při srolování do boxu dochází také ke skrytí konstrukce, což vytváží velice dobrý estetický dojem.
 • otevřená markýza – může sice dosahovat větších rozměrů než markýza kazetová, avšak při zatažení markýzy zůstává její konstrukce viditelná.

Sítě proti hmyzu, instalace Jesenicko

Slouží jako ochranný prvek, zamezující vnikání hmyzu dovnitř obydlí. Jsou k dispozici v provedení statickém, rolovacím nebo otevíracím.

Plastová okna a dveře, montáž oken a dveří Jesenicko

Jsou moderním řešením výplní stavebních otvorů. Plastová okna splňují vysoké nároky na funkčnost, izolační vlastnosti, praktičnost i estetiku. Trh nabízí mnoho druhů a variant. Ty se od sebe liší především celkovým rozměrem okna a stavební hloubkou, počtem komor, sílou skla a propustností tepla sklem a samozřejmě barevným provedením, obsaženými bezpečnostními prvky a podobně. Plastové dveře taktéž splňují nejpřísnější požadavky. Výplň křídel může být tvořena téměř libovolnou kombinací sloupků, různých druhů skel, pevných výplní, nalepovacích příček, výplňových lamel a samotného kování.

Dřevěná euro okna a dveře Jesenicko

Dnešní** dřevěná euro okna a dveře** jsou moderní variantou známých dřevěných oken a dveří, kdy došlo k významnému vylepšení jejich tepelně izolačních vlastností. Důraz je kladen také na estetické vlastnosti. Profily hranolů na výrobu Euro oken jsou slepeny a lisovány ze tří smrkových nebo borových lamel. Tím je zaručena tvarová rozměrová stabilita, a to bez ohledu na rozdíl teplot mezi vnějším a vnitřním prostředím.

Jaké můžeme mít doplňky k oknům a dveřím

V nabídce specializovaných firem najdeme i širokou řadu doplňků k oknům a dveřím, které slouží k vylepšení jejich vzhledu, ochrany či bezpečnosti. Patří mezi ně například:

 • parapety – vnitřní i vnější, s možností výběru materiálu i barevného provedení.
 • okapové lišty - chrání těsnění oken a balkónových dveří, zvyšují jejich estetickou hodnotu.
 • elektrický vrátný pro vchodové dveře - slouží k dálkovému otevírání dveří. Systém je možné napojit na stávající síť v domě.
 • omezovač otevírání okna - prvek slouží k omezení pohybu křídla při otevřeném okně. Okno se otevře do určité polohy, kterou nezmění ani při nepříznivých povětrnostních podmínkách.
 • dětská pojistka - uzamkne okno a zamezí tak manipulaci s ním. Je praktickým bezpečnostním prvkem v místnostech, kde se pohybují malé děti. V momentě, kdy už ji nebudeme potřebovat, je možné ji z okna demontovat bez větších zásahů.
 • pákový ovladač – je praktickým doplňkem pro okna, která jsou umístěna příliš vysoko. Tento pákový ovladač usnadní otevírání a zavírání i takovýchto oken.

Montáž garážových vrat, sekční, výklopná, rolovací vrata Jesenicko

U garážových vrat si můžeme vybrat mezi jednostěnnými, jež jsou vhodné pro samostatně stojící garáže nebo dvojstěnnými, které poskytují lepší tepelnou propustnost. Možnost volby máme také u systému otvírání vrat podle toho, zda nám více vyhovuje otvírání mechanické (ruční) či automatické, poháněné elektrickým motorem. Garážová vrata umožňují 4 základní druhy otvírání. Jde o:

 • sekční vrata – která fungují na principu zasouvání pod strop garáže pomocí vodících lišt.
 • výklopná vrata ** –** jsou náročnější na prostor před garáží. Celé křídlo se vyklopí a následně zasune pod strop garáže díky pákovému mechanismu.
 • rolovací vrata ** –** v tomto případě se vrata rolují do boxu, který je upevněn pod stropem garáže nad zápražím.
 • odsuvná sekční vrata ** –** se při otevírání a zavírání posouvají po pojezdových kolejnicích do strany.

Odborné firmy na stínící techniku Jesenicko

Možnosti stínící techniky, stejně tak jako i výplní stavebních otvorů jsou široké. Neustále se přizpůsobují rostoucím nárokům zákazníků a trendů moderní doby a orientace v druzích, výhodách a odlišnostech není vůbec jednoduchá. Proto se vyplatí využít služeb profesionálů, kteří nám odborně poradí ** s výběrem** po praktické stránce a provedou montáž tak, abychom byli plně spokojeni. Estetická otázka je pak už jen na našem vkusu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13413 (magazinpodnikani.cz#1675)


Přidat komentář