Žaluzie - kvalitní výběr

Znáte to - když je venku zima, stěžujeme si na zimu. Když je venku vedro, stěžujeme si na teplo. Jen vysvitne sluníčko, hned po prvních dnech nadšení si začneme stěžovat. Poradíme Vám jak zabezpečit byt před nechtěnými slunečními paprsky.

Sedíte u televize, rádi byste v době volna relaxovali u nějakého dobrého filmu, ale sluníčko se Vám odráží v obrazovce a nevidíte díky tomu z filmu nic. Druhý případ - letní parna, jen co ráno vysvitne sluníčko praží do Vašich oken a za chvíli máte ze všech místností saunu. Třetí příklad ze života. Spíte a sluníčko Vás tahá z postele hned jak vystoupí na oblohu, od jara do podzimu si vyčítáte, že jste svoji ložnici situovali na východ?

Přitom všechny tyto případy jde řešit jednoduchým krokem – koupí vhodného okenního zastínění.

Žaluzie zabrání sluníčku aby Vám kazilo potěšení ze sledování televize, nechá Vás v klidu vyspat a pokud večer zatáhnete žaluzie, ani letní parno Vás nezaskočí, žaluzie zabezpečí ve Vašem bytě potřebný chládek až do doby, než slunce zajde.

Žaluzie do bytu, kanceláře, školy, dílny

Kdo by se ještě nesetkal se žaluziemi? Vybaveny jsou jimi okna nejen bytů, ale i ordinací, kanceláří, úřadů, škol a dokonce i dílen. Každý si chrání buď své soukromí, příjemný chládek při práci nebo v případě venkovních rolet také únik tepla z domu. Je to vlastně** mechanismus, který se spouští buď jako roleta nebo svislé či vodorovné lamely a zakryje celé okno**.

Žaluzie horizontální, vertikální, dřevěné, hliníkové

Jejich dělení je určeno podle materiálu nebo využití

  • horizontální žaluzie – vodorovné lamely dají se umístit před okno nebo mezi skla do vnitřku okna
  • interiérové – pro rozdělení určitého prostoru například uprostřed místnosti
  • vertikální žaluzie – jsou naopak svislé lamely, mnohdy zastávající funkci záclony i dekorační látky a stínící techniky v jednom
  • další dělení je podle použitých materiálů a pro jejich design je použita široká škála barev, odstínů či lesků.
  • plastové – jsou lehké, odolné, dobře se udržují a zaručují 100% nepropustnost světla, jsou antistatické a stálobarevné.
  • dřevěné – přírodní, odolný materiál, stálobarevný, zútulňují prostor, kde je potřeba sladit s dřevěným interiérem.
  • bambusové – jsou tenčí než dřevěné žaluzie, vysoce odolné a skladnost lamel je jednou tak menší než-li u dřevěných žaluzií
  • látkové – mají mnoho barevných motivů a kombinací barev či použitých struktur
  • hliníkové žaluzie – mohou být vyrobeny jako imitace dřeva, bambusu, kovu, barevně velmi různorodé, ovšem slunce je rozpálí a tak část tepla mohou přenášet do interiéru.

Jaké mají žaluzie výhody?

Jednak** jsou finančně málo nákladné**, proto si je může dovolit prakticky každý. Jejich montáž není nikterak náročná, ale i práce montéra Vás finančně nezruinuje. Vyžadují minimální údržbu, prakticky postačí silikonová prachovka – péřová, mokrý hadřík nebo lze koupit speciální kartáč na žaluzie. Mají velmi moderní design, takže si do svého příbytku vybere každý co se mu právě hodí.

Dál se vyznačují dlouhou životností a bezesporu nás ochrání před sluncem tak, kde o jeho přítomnost nestojíme.

Jaké jsou možnosti zastínění?

Existují také další druhy zastínění.

Rolety pro menší únik tepla

Rolety, které vídáte na oknech z venku se nazývají** před-okenní**. Ty jejich majitelé volí z několika důvodů. Jednak co by stínění před sluncem, dále jako vhodný doplněk pro zabezpečení úniku tepla z domu v topné sezoně a také lepší zabezpečení domu proti zlodějům.

Markýzy pro zastínění balkonu

Tento druh zastínění se dá využít stejně dobře v panelákovém bytě jako u velkého rodinného domu. Letní posezení na balkoně Vašeho panelákového bytu Vám právě vhodně zvolení** markýza** může přinést osvěžující stín. Pro potřeby teras nebo velkých prosklených ploch domech se markýza také výborně hodí.

Její výhoda v době změny počasí spočívá hlavně v tom, že slunečník například v době velkého větru nebo bouřky musíte uklízet, kdežto markýzu jednoduše necháte smotat a je uklizená v okamžiku. Markýzy lze ovládat ručně, klikou, motorem nebo motorem s dálkovým ovládáním v kombinaci s větrným a slunečním čidlem.

Jaké jsou druhy markýz?

Jedny mají teleskopická ramena, která se vysunují cca do 500 cm nebo jsou markýzy s kloubovými rameny, ta se dají vysunout do větší dálky, než-li je šíře samotné markýzi. Poslední typ je se sklopnými rameny.

Okenní fólie pro zastínění

Nelíbí se Vám ani jedna z uvedených forem zastínění? Nezoufejte a pokračujeme v dalším možném řešení. Přímo na okno se dají nalepit folie, které mají také několik druhů využití. Jednak je lze aplikovat na okno jako ochranu proti slunci a jeho tepelným vlastnostem i proti UV záření. Další výhodou je bezpečnostní opatření, kdy při polepu okna touto folií nedojde při jeho rozbití k vysypání skla, ani k možnému prohození okna jiným předmětem. Zapomeňte na nebezpečí vhození dlažební kostky do výlohy, kamenu nebo zápalné láhve do bytu, půllitru z hospody atd.

Okenní folie tohoto druhu zamezí slunci vnik dovnitř ale v zimě Vaši peněženku ochrání o ztrátu 30% nákladů za unikající teplo. Můžete vybrat matové folie a nedovolíte nikomu nahlížet kam nechcete aby bylo vidět, aniž by jste omezili osvětlení místnosti – ordinace, převlékárny, sprchy, toalety.

Dělící skleněné stěny mezi jednotlivými prostory v kancelářích mohou ochránit zase soukromí Vašich zaměstnanců. V takovém případě můžete zvolit designové folie z mnoha velmi moderních trendů, barev a návrhů.

Japonské stěny jako náhrada za záclony

Poslední dnes zmíněnou formou zastínění jsou tzv. japonské stěny. Jsou nahrazovány jak za záclony tak za klasické žaluzie. Japonské stěny jsou látky v úzkých asi 40 – 50 cm širokých pruzích zasazené nahoře i dole do kolejnic. Ty se posunují na okno nebo mimo něj, aniž by docházelo k vrásnění.

Pro potřeby dělení interiéru můžete vybrat japonskou panelovou stěnu. Je na stejném principu, zvolíte si libovolnou šíři jednotlivých stěn, které jsou umístěny v několika (2,3,4,5 nebo 6 kolejnicích vedle sebe) drážkách a v každé zvlášť se posouvá jeden panel.

Ve výběru látek meze nejsou kladeny, záleží na zákazníkovi a jeho volbě nebo vhodném doplnění stávajícího interiéru.

Sítě proti hmyzu

Tento produkt sice není z oblasti zastínění oken, spadá však do okruhu produktů, které nabízejí prodejny a servisy se stínícím zbožím. Není nad ranní vyvětrání celého bytu, na otevřené dveře na terase v letních vedrech. Ovšem obtížný hmyz, včely, vosy a komáři by měli zůstat venku a k tomu právě do oken i dveří jednoduše nainstalujete ochranné sítě.

Na trhu jsou dokonce i samo navíjecí ochranné sítě, takže je síť navinuta a opětovně rozvinuta na okno. Tato je vyrobena ze sklolaminátových vláken a tímto výběrem docílíte její další životnosti. Dveřní sítě jsou napnuty v rámu, takže se dají otevírat a zavírat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12803 (magazinpodnikani.cz#338)


Přidat komentář