Zahradní a bytové doplňky

Své domovy si zařizujeme tak, aby byly krásné útulné a hlavně funkční. Doma bychom se měli cítit bezpečně a klidně. K tomu, abychom se tak skutečně cítili, jsou zapotřebí různé doplňky, které naše domovy činí útulnými.

Celý náš život se točí kolem toho, kde bydlíme a jaké věci nás obklopují. Proto si na výběru domova a doplňků dáváme velmi záležet. Z toho důvodu vyhledáváme věci kvalitní, krásné a pokud možno cenově výhodné. Zahradní a bytové doplňky jsou pro nás všechny velmi důležité.

Kde nakupovat zahradní a bytové doplňky?

Většinou kupujeme všechny věci v kamenných obchodech, do kterých docházíme pravidelně. Jak ale nakoupit zahradní a bytové doplňky, které kupujeme jen zřídka a tudíž nemáme žádnou osvědčenou prodejnu? Pokud Vám někdo z Vašich blízkých vhodnou prodejnu doporučí, máte vyhráno. Pokud ne, můžete se porozhlédnout na internetu, kde najdete velké množství vhodných internetových obchodů.

Co eshopy s bytovými doplňky nabízí?

 • Cedulky na dveře WC a koupelny
 • Grilovací servis a háčky na uzení
 • Kované zboží
 • Sluneční hodiny
 • Stojany na květináče, víno a vánoční stromky
 • Stříšky na komín
 • Svícny
 • Plašiče ptáků
 • Korouhev
 • Věšáky

Nabídka krbového nářadí na eshopu

Krbové nářadí je specialitou tohoto e-shopu a je nutno říci, že je opravdu unikátní. Jedná se o dokonalou kovářskou práci. Krbové nářadí je vyrobeno kvalitně a to z kovu a povrchová úprava je udělána z kovářské patiny. Všechna krbová nářadí jsou unikátní a tak je každý kus originál.

Krbové nářadí by mělo být vždy vkusným doplňkem každého krbu nebo krbových kamen. Krbové nářadí lze koupit v různých provedeních a také s různým způsobem použití. Většinou obnáší krbové nářadí lopatku, smetáček, pohrabáč a kleště. Materiály, ze kterých se krbové nářadí vyrábí, jsou:

 • Kovářsky zpracovaná ocel
 • Nerezová ocel
 • Kalené sklo
 • Dřevo a jiné
 • Koše na dřevo

Nabídka krbových doplňků na eshopu

Krbovými doplňky jsou:

 • Koše na dřevo: koše na dřevo mají různá provedení, vyráběny jsou většinou tepáním u kovářů. Každý kus je tak originálem. Koše na dřevo jsou nedílnou součástí všech krbů, neboť nám dávají možnost udržet dřevo uklizené a na jednom místě.

 • Vysavače popela: vysavače popela jsou velmi praktickým pomocníkem, který je vyhledávaný všemi lidmi, majícími doma krb. Tento pomocník Vám velmi usnadní úklid popela, kterému se nikdy nevyhnete. Použití vysavače je velmi jednoduché a rychlé.

 • Krbové zástěny: krbová zástěna je velmi důležitý doplněk každého krbu, který Vás chrání před případným vyhořením. Používáte-li krbovou zástěnu, vyhnete se nechtěnému odlétnutí žhavých uhlíků. Máte-li krb s otevřeným ohněm, pak je krbová zástěna jeho nejdůležitější součást.

 • Koše na pelety: tyto koše jsou velmi důležité pro všechny, kdo používá k vytápění svého domova pelety. Tento koš spolu s peletami zaručí dlouhou dobu hoření bez nutnosti přikládání a to pouze na jedno zapálení. Pokud nevíte, co je to peleta, pak vězte, že se jedná o palivo, které má stejný základ jako Vám dobře známé lisované dřevěné brikety. Jsou odpadním materiálem při zpracování surového dřeva.

Krbové doplňky jako dárek, originální krbové nářadí

Ano, v poslední době se krby velmi rozšířily a tak je velmi vhodné darovat blízkým lidem, majícím doma nový krb, třeba originální krbové nářadí vyrobené například z tvrzeného skla, které vypadá velmi elegantně. Ať již se rozhodnete pro krbové nářadí z jakéhokoli materiálu, nikdy obdarovaného člověka neurazíte, ba naopak. Krbové nářadí prostě ke krbům neodmyslitelně patří a člověk, který si krb pořizuje by si měl nejdříve pořídit vhodné krbové nářadí, které by mělo daný krb dokonale doplňovat.

Krbová kamna, bio krby, kachlová kamna, elektrické krby

Druhy krbů a kamen jsou:

 • Krbová kamna
 • Kachlová kamna
 • Kamna na pelety
 • BIO krby
 • Elektrické krby
 • Teplovodní kamna
 • Teplovodní kachlová kamna
 • Teplovodní kamna na pelety

Jak můžete číst výše, je jisté, že vyznat se v tak velkém množství různých krbů a kamen je téměř nemožné. Uvažujete-li o některé z těchto možností, je potřeba se pořádně informovat o možnostech jejích využití.

Jak vybírat topidlo do domácnosti?

Při jeho výběru je nutno v první řadě zvážit, jak velký prostor máme v úmyslu vytápět a jak často to hodláme dělat. Vytápění teplovzdušným krbem nebo kamny tak není jediným způsobem, jak zajistit v domě využití tepelné energie a spolu s tím získat estetický zážitek z efektu, které plamínky ohně nabízí. Nesmíte také zapomenout na velmi zdravé sálavé teplo z kachlových kamen nebo také praktické a velmi účinné BIO krby. BIO krby v dnešní době zaznamenaly velký boom. Jsou stále oblíbenějšími a to zejména pro svou variabilnost, cenovou dostupnost a účinnost.

Údržba krbů a bezpečnost

Máte-li krb s komínem, je nutné vědět, že mechanické vymetání komína je nutné provádět minimálně 1x v topné sezoně. Společnost, která Vám údržbu komína provádí, Vám na tuto činnost musí vystavit patřičné potvrzení. Při čištění krbu musí být vždy dokonale vychladlý.

Oheň v krbu nikdy nehasíme vodou. Celý krb je horký a proto je potřeba dávat pozor na případné popálení. Nikdy nedávejte do blízkosti krbu ani na něj vznětlivé látky.

Jak ušetřit za topení?

Proč si vlastně lidé pořizují do svých domovů krby? Někteří to dělají proto, že chtějí ušetřit za topení a jiní si instalují do svých domovů krby hlavně pro jejich estetickou funkci. Krby se většinou instalují v místnostech, kde se soustřeďují všichni obyvatelé domu a tak mají důvod scházet se spolu u krbu a trávit tak více chvil pohromadě.

Další místnost, kde se setkáte s krbem je ložnice, kde si lidé instalují krby pro ohřev místnosti, ale také pro jeho romantiku. Krby prostě lidi sbližují, ať již je k tomu jakýkoli důvod.

Instalace krbu v interiéru odborníky

Podle toho, jaký druh krbu jste si domů koupili, je potřeba vybrat si také firmu, která Vám jej domů instaluje. Nejjednodušším krbem na instalaci jsou BIO krby, ke kterým nepotřebujete vůbec nic. Pouze jej ustavíte na místo, kde chcete, aby stál, a máte hotovo. S ostatními krby to tak jednoduché není. Pro instalaci běžného krbu je potřeba upravit komín a následně jej na krb napojit a k tomu již potřebujete specializovanou firmu, která vše udělá za Vás. Důležité je, aby Vám tato firma po instalaci krbu vydala patřičné potvrzení, abyste měli doklad o tom, že jste si krb nedělali sami, a že je vše tak, jak má být. Máte-li krb odborně nainstalován, můžete se pouze kochat jeho skvělými vlastnostmi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12887 (magazinpodnikani.cz#485)


Přidat komentář