Vnitřní interiérová architektura pokojových květin

Jestli něco rozzáří domov nebo třeba kancelář, tak to jsou květiny. Ty svojí barevností a přírodním původem oživí daný interiér a každý se zde cítí příjemněji, uvolněněji a hned navodí přátelský tón.

Pokojové rostliny, poradenství při výběru pokojových rostlin

Pokojové rostliny mají tu výhodu, že dlouho vydrží, pokud o ně budete správně pečovat. Můžete mít rostliny, jež mají trvanlivost jednu sezonu, ale existuje spousta druhů, které vám budou zkrášlovat interiér celý rok po dobu i několika desítek let. Při výběru se můžete inspirovat vlastní fantazií anebo si nechat poradit od odborníků, kteří poskytnou i vhodné rostlinky, jež si můžete doma vystavit. Dobře si ale rozmyslete, co budete kupovat. Nejednejte zbrkle, aby se vám potom v pokoji jednotlivé květiny esteticky nerušily. I z tohoto důvodu je dobré nechat si poradit.

Až si budete vybírat jednotlivé květiny, tak se nechte vést vlastním vkusem, ale dejte si pozor, ať moc nekombinujete. Výsledný efekt by mohl být zbytečně chaotický.

Proč si nechat udělat vnitřní architekturu pokojových květin

Možná, že spousta z vás si říká, že přeci koupit pár truhlíků s květinami není taková věda. Vše je věda, když se to má dělat pořádně. Sladění květin s rozměrovými proporcemi a barvami interiéru je náročnější než si myslíte. Nechte se proto inspirovat níže uvedenými tipy.

Vnitřní interiérová architektura pokojových květin

Víte, jak pracuje odborník, který vytváří vnitřní interiérovou architekturu pokojových květin? Až si ho pozvete k sobě domů, tak si zjistí dané dispozice. Pokud máte obecně v místnosti menší nábytek, tak je nesmysl zasazovat do prostoru vysokou palmu nebo jinou velkou rostlinu. Pracuje se s jemnými nuancemi. Jestli je nábytek drobný, tak ho mohou ve více případech zdobit drobounké květy nebo můžete umístit pár větších výrazných květů na jednotlivé kousky jako zvýraznění. Moc nekombinujte. Drobné květy versus velké, každá rostlina jiná, nebo barevné odlišnosti u různých typů rostlin. Řiďte se heslem „v jednoduchosti je krása". Pokud si v přírodě všimnete, tak zde to tak funguje. Přírodní scenérie se drží jednotného vzhledu. Na určitém typu půdy a v různých podmínkách se pokaždé daří jiným rostlinám, které si jsou vzájemně podobné. Většinou spolu nesousedí rostliny, které by měly diametrálně odlišný původ.

Vnitřní interiérová architektura pokojových květin, interiérový designer

Interiérový designér vymýšlí vzhledem k dispozicím, co by danému místu „sedlo". Nechte si proto poradit a zeptejte se zda se do místa hodí vámi vybraná květina. Můžete si vystřihnout i typ květiny z časopisu, odborník bude většinou vědět, o co se jedná.

Odborník následně i vysází, zhotoví a dopraví vámi vybrané a zkonzultované rostliny. Můžete si tak objednat ozdobení na chvilkovou záležitost (dovážejí se spíše trvalky, tak si je potom budete moci dát domů nebo do kanceláře) nebo trvalou** dekoraci interiéru**.

Květiny jako dekorace v kancelářích, hotelích, doma

Jednak se samozřejmě nabízí váš domov, který bude vyzdoben tak, aby vám bylo ve vašem domě příjemně. Vybírejte spolu s odborníky to, co vám bude vyhovovat.

Stejně tak si můžete nechat vyzdobit kancelář. Zde se volí spíše jemné dekorace, ovšem rostlinná má své psychologické uplatnění. Pokud je v interiéru květina, tak celé jednání působí hned příjemněji, protože se neodehrává v kulisách strohých zdí.

Nabízí se výzdoba různých hotelů, kde rovněž vytváříte svým klientům domáčtější prostředí, které jim připomíná domov.

Nedílnou součástí domů jsou pak samostatné** zahrady** pro milovníky přírody. Nechte si udělat** zahradu na míru**, kam se budete chodit nejen kochat, ale i uklidňovat.

Jak správně pečovat o pokojové květiny

Samozřejmostí je pravidelná péče o květiny. Hnojení, zalévání a jiné činnosti prodlužují rostlině život a tím i vaši radost z květiny. Nechte si proto poradit od odborníků, kteří vám ozdobili a vytvořili květinový interiér na míru.

Na co si dát pozor při architektuře květin

Při vytváření vašeho nového interiéru si ale dejte pozor na některé věci. Jednak se nabízejí různé alergie, které lidi občas mají, proto, pokud jste náchylnější na některé podněty, tak nejprve zkoušejte jednotlivé květiny opatrně. Jestli vám vadí pyl všeobecně, tak můžete využít listnatých podob rostlin, které většinou nedráždí.

Mějte na paměti, že některé rostliny mohou být i jedovaté, proto pokud máte malé děti nebo necháváte po bytě volně pobíhat zvířata, tak se zařiďte tak, aby jeden z těchto tvorů nezkonzumoval životu nebezpečnou rostlinu.

Nedělejte si ze svého pokoje botanickou zahradu. Zejména pak ložnici. Pamatujte, že u rostlin probíhá fotosyntéza, proto v noci rostliny vlastně „vydýchávají" vzduch, což pak není příjemné prostředí pro obyvatele domu. Jestli je vaším snem velká zásoba květin, tak si je dejte do zimní zahrady anebo využijte balkony a terasy.

Zvažte, jaký počet květin zvládnete také obhospodařovat. Raději si pořiďte dvě, o které se budete moci starat, než deset, které vám budou uvadat. Rovněž se zařiďte v případě, pokud často cestujete. Vybírejte takové rostliny, které více vydrží, což jsou třeba sukulenty.

Poraďte se samozřejmě i s ostatními členy rodiny, protože vytváříte podobu domova vás všech.

Když si nebudete vědět s péčí nebo případnými problémy rady, tak raději kontaktujte odborníky. Spousta lidí si mylně myslí, že nepěkný stav květiny zaženou dostatečnou dávkou hnojiva nebo dávkou vody. Někdy tím ale květině spíše ublíží.

Květiny jsou součást přírody

Květiny ve vašem domově evokují sepnutí s přírodou. Ať už se jedná o roztomilé domácí rostlinky, které navozují pocit domova, tak i exotické rostliny, jež zase evokují dálky. Rostliny v interiéru zdobí asi jako obrazy, jen jsou díky prostorovosti a původu živější a dynamičtější. Vybírejte nejen rostliny, ke kterým inklinujete, ale nechte si poradit i v různých trendech rostlin. Hlavně ale moc nekombinujete. Držte se podoby přírody, kde hektické variace rovněž nenajdete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12912 (magazinpodnikani.cz#548)


Přidat komentář