Stínící technika - Humpolec a okolí

Teploty už pomalu začínají dosahovat vyšších stupňů a v místnostech začíná být ještě větší teplo a nedýchatelno. Naštěstí ale existuje řada systémů, jak se proti teplu bránit. Ty vám představíme.

Sluneční paprsky sice většina lidí vítá více než zimní mrazy, ale na druhou stranu, i teplo může být někdy nepříjemné. Proto je dobré, když máte zákoutí, kam se můžete schovat nebo když prostředí, ve kterém jste, můžete nějak zastínit. To se vám podaří díky stínící technice, již využijete v exteriéru a interiéru. Z čeho můžete vybírat a jaké technologie vám pomohou ke stanovení konstantní a příjemné teploty v domě? S tím vás podrobněji seznámíme níže.

Žaluzie, dodávka a montáž - Humpolec a okolí

Tyto stínící systémy jsou velmi oblíbené a v současné době jsou nejpoužívanějšími stínícími prvky. Můžete si vybírat z více typů, mnoha druhů materiálů a ještě většího spektra barev. Žaluzie se pak dělí na horizontální a vertikální. Horizontální jsou ty, které známe nejčastěji v jejich hliníkové podobě, které nabízejí velký rozptyl barev a to včetně metalízových povrchů nebo třeba imitací dřeva. Pokud zatoužíte po luxusnější obměně, tak můžete mít žaluzie přímo ze dřeva nebo bambusu, což dotváří dezén letních sídel, jak je znáte z filmů. Pak se nabízí i plisované žaluzie, což je jakoby roleta ve formě harmoniky. Mezi jednotlivými sklady nejsou prostupná místa jako v případě klasických horizontálních obměn. Můžete mít ale i vertikální žaluzie. To jsou lamelové typy žaluzií, jež se hodí zejména do větších oken (třeba balkonové dveře nebo klasické vstupní prosklené dveře).

Těsnění oken a dveří, kvalitní těsnění Humpolec

Pro to, aby byla v místnostech konstantní teplota, je dobré mít kvalitní těsnění. To totiž neumožní prostupu tepla nebo chladu ven či dovnitř. S tímto systémem rovněž ušetříte i za energie na vytápění, protože pokud se bude udržovat teplota, tak jednak nespotřebujete tolik energie a ani nebudete regulovat její přívod. Tento nepoměr má totiž za důsledek větší spotřebu, protože se místnost stále zatepluje a na to se spotřebuje více tepla.

Dodávka a montáž markýz Humpolec

Ani venku nemusíte být vystaveni účinku slunečních paprsků. V tomto případě jsou ideální markýzy, což jsou látkové přístřešky, které lze aplikovat třeba před okno nebo dveře. Zvenku pak tento systém zabrání průniku slunečních paprsků do interiéru a pokud se budete chtít schovat v exteriéru, tak stačí si dát pod markýzu židli. Navíc můžete mít jak markýzu pevnou, tak i výsuvnou, takže jestli se vám zrovna nebude hodit, tak ji můžete schovat.

Existují také speciální typy markýz, jež jsou vyrobeny dle daného účelu. To může být i celé plátno nad lehátkem, terasou či ping-pongovým stolem.

Montáž rolet, rolety římské, zatahovací

Obdoba stínící techniky, která tu byla před žaluziemi, ovšem dnes se jedná o velmi estetickou záležitost. Roleta může díky celistvému povrchu využít i pestřejšího dezénu než jsou žaluzie a tím pádem více ozdobí daný příbytek. Pokud skrze ní pak prosvětluje slunce, tak výsledný efekt je velmi zajímavý.

I rolety jsou vícero typu. Můžete mít ty klasické zatahovací, ale existují i tzv. římské rolety, což jsou produkty z přírodních materiálů. Pak se nabízí screenové výrobky, které znáte z kancelářských prostor. Skrze ně je vidět dovnitř do interiéru.

Skládací dveře - Humpolec a okolí

Tento typ dveří je velmi praktický, jelikož šetří místo. V malých prostorech je někdy na obtíž, když se otevřou dveře do místnosti, protože jim třeba vadí nábytek či nejdou úplně otevřít, tak jimi nepronesete větší věci. V případě skládacích dveří ale jen snadno složíte harmoniku v prostoru vchodu a nic vám nebude vadit. Na výběr máte pak z několika barev a také druhů materiálu, jako je třeba plast nebo koženka. I díky tomuto typu dveří doladíte interiér v barevnosti i stylu.

Polstrování dveří

Polstrování je speciální úprava dveří. K tomuto účelu slouží potahy, jimiž se potáhne daný typ dveří (vyjma kovových) a lze takto ze starých dveří udělat nové za rozumnou cenu. Navíc polstrování má i izolační vlastnosti a snadno se udržuje.

Plovoucí podlahy - Humpolec a okolí

Jedná se o levné a praktické typy podlah, které jsou stále v kurzu. V jejich vlastnostech je jednak nízká cena, ale také izolační vlastnosti a snadná údržba. Navíc můžete vybírat z více typů a dezénů, takže je hravě přizpůsobíte danému interiéru. Laminátové, dřevěné, korkové, bambusové nebo vinylové variace mohou být dominantou vašich pokojů, pokud zvolíte plovoucí podlahu. Její základ totiž tkví v několika vrstvách, které splňují právě ony vlastnosti (izolace apod.), a pak se aplikuje daná vrstva, kterou si vyberete (korek, dřevo, imitace dřeva apod.).

Obložení fasády Vinyl Siding

Tento typ obložení slouží k tepelné izolaci domu. Jak jsme nadnesli výše, pokud máte izolovaný dům, tak jednak se v něm lépe drží teplo a také nespotřebujete tolik energií, čímž ušetříte peníze.** Vinyl Siding** je pak kanadský systém, který využívá vinylového materiálu a několika vrstev nátěru, čímž se zajistí maximální izolace vůči teplotám i zvuku.

Sádrokartonové práce - Humpolec a okolí

Sádrokarton jako materiál je velice praktický a flexibilní. Díky tomu, že je snadno tvarovatelný (dá se řezat a brousit), tak s ním můžete vytvářet klasické stěny i různé oblouky. Díky sádrokartonu si tak můžete zařídit celou místnost (koupelna, půdní vestavba), ale vytvořit jemné detaily (výklenky). Zároveň je ale sádrokarton lehký, takže se využije i jako předsazená stěna, protože tím se nezatíží stavba tolik jako s betonem. Protože má sádrokarton izolační vlastnosti, tak se také využívá jako součást stropních podhledů, do podlah nebo jako dělící příčka.

Sluníčko je sice příjemné, ale občas ho nemusíte mít plný příděl. Vyberte proto vhodný stínící systém, díky kterému budete mít jen tolik tepla, kolik budete chtít. Už i v našich končinách začíná být tepleji, proto využijte prvků, které ve Středomoří běžně znají.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13396 (magazinpodnikani.cz#1640)


Přidat komentář