Stěhovací práce - Praha

Stěhování znamená sbalení všech věcí, následné vybalování, nahlášení změny bydliště, zajištění odvozu nábytku atd. Stěhování je vždy velmi stresující záležitostí. Jak zorganizovat stěhování, aby probíhalo bez psychické újmy?

Stěhování je vždy spojeno se stresem, dezorganizací a těžkou prací. Ale existují způsoby, jak si stěhování co nejvíce usnadnit a zažívat během něj jen příjemný vzrušující pocit z nového bydlení. Jak to udělat? Jednoduše si objednejte služby stěhovací firmy. Některé stěhovací firmy nabízí i zabalení všech vašich věcí. Přivezou si své krabice, lepenky a bublinkové folie. A buďte si jisti, že vaše věci budou velmi pečlivě přichystány k nastěhování do nového domova.

Jak vybrat firmu na stěhování v Praze

Když jste se rozhodli pro stěhování s pomocí firmy, je dobré mít připravený přibližný seznam věcí k přestěhování a předem jej sdělit ve stěhovací firmě. Při předběžné konzultaci vám firma může sdělit cenu za stěhovací práce. Firmu na stěhování si vždy objednávejte s dostatečným předstihem. Předem si zjistěte, zda je forma schopna odstěhovat těžké věci jako např. klavír. Ne každá firma má ke stěhování těžkých objektů vhodné vybavení. Vždy se ujistěte, jestli je forma pojištěná. V den, vás bude firma stěhovat, zajistěte volný příjezd k domu, pokud možno co nejblíže. Stěhovací firmu vybíráme podle několika základních kritérií a to ceny, referencí a zkušeností firmy.

Zajištění zabalení věcí stěhovací firmou Praha

Firma vám může zajistit i zabalení věci, v tomto případě samozřejmě počítejte s vyšší cenou za stěhování. Když chcete ušetřit a přichystat si co nejvíce věcí sami, můžete se pustit do balení. K balení je vhodné používat papírové krabice, plastové přepravky, bublinkové folie a fixační folie. Při balení je vždy nutné udržovat pořádek. Jakmile nastane ve vašich věcech chaos, stane se pro vás balení noční hrůzou. Když balíte věci do krabic, myslete na hmotnost krabic, věci se do krabice snadno skládají, ale pak můžete zjistit, že krabice se nedá odnést a můžete začít znovu.

Co zajistit před stěhováním, jak bezpečně zabalit věci

Balení je vždy vhodné začít s dostatečným předstihem, vyhnete se tak časové tísni a zmatku, který při ní vzniká. Vše si v klidu předem promyslete, jak budete balit, co budete balit. Zbytečných věcí se zbavte.  Když věci balíte do krabic, využívejte samolepky, které budou označovat stejné místnosti, krabice s věcmi ze stejných místností ponechávejte co nejblíže u sebe. Krabice by také měly být opatřeny popisy věcí, které obsahují. Krabice se vždy snažte nabalit tak, ať je můžete následně odnést. Těžké věci patří do malých krabic a lehké věci do krabic velkých.  Aby nedošlo k protržení krabice, vždy je na spodní části přelepte lepicí páskou do kříže. Skříně, sedačky nebo postele s úložným prostorem se před stěhováním vždy musí vyklidit. Dveře skříní a zásuvky by měly být zajištěny lepicí páskou. Křehké věci jako sklo a nádobí se musí balit do papíru každý kus zvlášť. Krabice s křehkými věcmi by měly mít viditelné označení. Prázdné místo v balicích krabicích by se mělo vždy vyplnit papírem. Mapy, nákresy, plakáty se při balení stočí do rolí a uschovají ve speciálních tubusech. Ostré předměty se balí každý zvlášť. Všechny ostré předměty se následně ukládají do krabice, která má dostatek tlumícího materiálů. Ostré předměty se nesmí dotýkat stěn krabice tak, aby došlo k jejímu pořezání a možnému zranění během stěhování.

Stěhování nábytku, vyklízení bytu nebo domu Praha

Stěhování nábytku začíná jeho vyklizením. Při stěhování si člověk uvědomí, kolik zbytečných věcí stále skladuje a tak máte možnost vytřídit a vyhodit zbytečnosti. Ze skříní se musí vytáhnout i poličky. Také se doporučuje odmontovat ze skříní madla, předměty jsou pak lépe skladné. Dveře skříní musí být zabezpečeny tak, aby se během stěhování neotevřely. Využít můžete lepicí pásku nebo např. lepenku.

Stěhování oblečení

Oblečení budete mít sbaleno nejrychleji, když vše uložíte do pytle a převážete jej. Pak se ale musíte smířit s pomačkaným oblečením a žehlením. Oblečení na ramínkách můžete také ukládat do šatního boxu. Šatní boxy využijete k uložení kabátů, obleků, šatů atd.

Co nezapomenout před stěhováním

Před stěhováním je nutné nezapomenout na ukončení odběru elektřiny, plynu. Dále musíte zrušit nebo převést telefonní linku, ukončit nájem bytu, zrušit kabelovou televizi, oznámit novou adresu bydliště na poště a také ukončit pojištění domácnosti.

Po nastěhování do nového domova

Když se nastěhujete do nového domu, čeká vás další dlouhý seznam povinností, které je nutné splnit. Ještě před nastěhováním zkontrolujte schodiště a chodby, jestli nejsou poškozené. Tak vás následně nebude nikdo moci obvinit za poškození stěn. Podlaha by se před stěhováním měla zakrýt kartony. Firmě dávejte přesné pokyny, kam mají nastěhovat krabice a nábytek, to vám pak ušetří práci. Nejprve do místností umístěte nábytek, až později se zabývejte vyprazdňováním krabic. Nakonec můžete zase zkontrolovat schodiště a chodby, zda nejsou poškozeny stěhováním.

Stěhování s profesionály Praha

Stěhovat se do nového domova je velmi vzrušující ale také náročná záležitost. Do stěhování zapojte celou rodinu, aby všechen stres nezůstal jen na vás. I děti mohou pomoci rodičům se stěhováním. Skládání věcí do krabic pod dozorem zvládne každé dítě. Pohodové stěhování bude probíhat tehdy, pokud bude dobře zorganizované. S organizací stěhování můžete začít už měsíc předem. Můžete tak vytvořit seznam věci určených ke stěhování, ten předložíte stěhovací firmě a firma vám vytvoří cenovou nabídku. Firem můžete oslovit více a pak se na základě ceny a dalších kritérií rozhodnete pro jednu z nich. Věci, na kterých vám opravdu záleží, si raději odstěhujte sami. Nejdůležitější dokumenty, cennosti, rodinné úspory apod. si můžete jednoduše přestěhovat sami a vyhnete se tak zbytečné nervozitě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13632 (magazinpodnikani.cz#2174)


Přidat komentář