Stavební práce a rekonstrukce - Praha a okolí

Jak se říká můj dům, můj hrad – jistě není třeba polemizovat, že být v podnájmu není zrovna ideální řešení, neboť platíte a platíte a vlastně nejste ve vlastním. A kdo z nás by nedal přednost bydlení ve vlastním domku, místo bydlení v panelovém bytě?

Také chodíte na procházky v okolí Vašeho bydliště a obdivujete originální rodinné domky, které doplňuje větší či menší zahrádka a lemuje ozdobný plot? Postupně, jak jdete kolem dalšího a dalšího domku si říkáte, „Ten by se mi líbil“, „Tady by se mi bydlelo“. A poté se vrátíte z procházky do panelového bytu tak trochu posmutněle? Není však třeba vzdát se svého snu a jen zůstat u pouhého obhlížení a obdivování. I Vy se můžete za pár měsíců těšit z rodinného domku, přesně takového, který bude dle Vašich představ.

Každý z nás chce pro svou rodinu jen to nejlepší! Dopřejme si ten luxus společného bydlení ve vlastním rodinném domě s velkou zahradou. Takovýto domek může na Vašem pozemku stát již za tři měsíce od položení první základové desky. Pokud jste si opatřil povolení stavebního úřadu a sehnal si potřebné finance ke koupi pozemku a stavbě nového domu, Vašemu snu již nic nebrání v cestě!

Výstavba rodinného domu na klíč

Proč se rozhodnout pro oslovení firmy, zabývající se výstavbou rodinného domu na klíč, místo nákupu třeba nového čtyřpokojového bytu, nebo staršího, již postaveného domku?

Jedna ze stěžejních výhod spočívá v tom, že u rodinného domu na klíč si můžete přesně říci a stanovit, jak má být která místnost velká, řešená, jakým tvarem má dům disponovat apod. Kdežto, zakoupíte-li si již hotový domek, nebo několika pokojový byt, nemáte v podstatě moc možností, řešit jejich dispoziční uspořádání. Na druhou stranu je však možné byt/dům rekonstruovat, ale těžko se Vám povede změnit řešení a velikost pokojů. A rekonstrukce? Je časově i finančně náročným řešením, a i tak se nemusí výsledek přiblížit Vaší představě.

Nechcete zapadnout v davu? Rádi jste výjimeční, a to v každém ohledu? Pak právě rodinný dům na klíč je skutečným originálem. Při spolupráci s Vámi vytipovanou firmou se můžete dohodnout na vskutku nevšední stavbě, kterou nikdo jiný v širokém okolí nemá.

U Vašeho rodinného domu na klíč si můžete vybrat, jak svůj nový dům budete na zakoupeném pozemku situovat.

Když chcete dům na klíč

V podstatě Vy, co se týká samotné výstavby rodinného domu na klíč, včetně projektové dokumentace, vyřízení potřebných povolení a dokumentů, kupříkladu stavebního povolení, nemusíte dělat nic, o vše se postará firma, kterou oslovíte.

Je však základ vlastnit, mít zakoupený pozemek, kde bude Váš nový dům vystaven. A samozřejmě finance, ať už přímo naspořené, nebo vyřízení hypotečního úvěru.

Výběr firmy zabývající se výstavbou domů na klíč

Ač by se možná na první pohled mohlo zdát, že firem, které se specializují na rodinné domy na klíč, bude na trhu poskrovnu, tak budete nejspíš překvapeni jejich množstvím, po zadání firem do internetového prohlížeče. Důvod je však nasnadě, kromě výše uvedených výhod, nejsou rodinné domy na klíč nedostupnou záležitostí.

Cena za výstavbu rodinného domu

Nemusíte mít našetřenou celou potřebnou částku. Je možné využít hypoték, hypotečních úvěrů. Ovšem i tak se při výběru firmy zaměřte, kromě jiného, na cenovou relaci domů. Tak, jak to bývá u služeb, i ve výstavbě domů jsou velké rozdíly co do ceny. Cena se odvíjí například od volby a kvality použitých materiálů, komponentů apod. Cenová kalkulace by měla být závazná a de facto neměnná v momentu, kdy je Vámi odsouhlasen předložený konečný návrh domu příslušnou firmou.

Odborná pomoc stavebního poradce

Při výběru firmy je také dobré zaměřit se na firmu, která má svého poradce, jenž Vám poradí, v lepším případě nezávazně, zdarma, jaký právě pro Váš pozemek by byl vhodný dům.

Realizované zakázky stavební firmy

Na základě čeho si také vybrat stavební firmu? Jak již z názvu vyplývá, tak za stavební firmu hovoří její vyhotovené, realizované zakázky. Některé firmy Vám nabídnou k nahlédnutí katalog svých zakázek, či jej mají na internetových stránkách, jiné Vám také umožní se podívat na místa činu, a to nejen již dokončených, obydlených domů, ale také rozestavěných, abyste měli větší představu, jak domky vypadají ve skutečnosti.

Termín vyhotovení rodinného domu

V neposlední řadě se zajímejte, jak je to s termínem vyhotovení Vašeho potenciálního rodinného domku. Právě jedna z výhod rodinných domů na klíč je rychlost výstavby, která v průměru trvá dva až šest měsíců. Samozřejmě záleží na velikosti, složitosti, atypičnosti rodinného domu. Nemělo by se stát, že byste na výstavbu domku čekali rok a déle. S termínem výstavby jde ruku v ruce i cena, kterou firmě budete platit – bude se cena odvíjet od dokončeného domu, nebo od strávené doby výstavby? V druhém případě se mějte na pozoru, zvláště pokud Vám právě řeknou dlouhou dobu termínu vyhotovení. Navíc, termín vyhotovení by měl být zapsán ve smlouvě, kterou sepíšete s vybranou firmou.

Rekonstrukce domu

Rekonstrukce domu dá každému objektu zcela novou tvář. Rekonstrukce v sobě zahrnuje velké množství úprav a oprav, od dílčích malých zásahů v jedné jediné místnosti, až po kompletní přeměnu vašeho domu v unikátní, nové a moderní bydlení. Každá rekonstrukce je krok dopředu a vylepší původní vlastnosti vašeho bydlení. Ovšem v případě, že k nim povoláte odborníka a ne, že se budete snažit na rekonstrukci ušetřit, co to jde a napácháte spíš více škody jak užitku. Pokud máte pro rekonstrukci vyčleněno pouze málo peněz a už teď víte, že vše budete muset provádět sami, s co nejlevnějším materiálem, raději od rekonstrukce upusťte a vraťte se k rozhodnutí rekonstruovat byt nebo dům, až budete mít došetřeno. Nejčastěji se do rekonstrukce investuje za účelem zlepšit komfort bydlení a snížit náklady za energie. Na koho se ale obrátit a kde získat jasnou představu o rekonstrukci? Vyhledejte zkušeného stavitele a zedníka a zeptejte se, jaké má zkušenosti s rekonstrukcemi objektů. Ten bude schopen navrhnout Vám konkrétní řešení, vytvořit cenovou nabídku a kompletně práce provést.

Zateplení fasády

Každé zatopení se chtě nechtě promítne na účtu za spotřebu energií. Zateplením fasády můžete výrazně ušetřit peníze a zvýšit komfort Vašeho bydlení. Zateplit můžete nechat jakoukoliv budovu. Nemusí jít nutné o rodinný dům. Zateplit můžete byt, komerční objekt, chalupu, prodejnu a jiné objekty. Zateplením fasády se rozumí zaizolování příslušného objektu, díky čemuž dojde k tepelné izolaci. Cílem zateplení je výrazná úspora energie, zabránění úniku tepla, zhodnocení objektu a zvýšení estetické stránky domu.

Pokládka zámkové dlažby

Slyšeli jste už o pojmu** zámková dlažba**, ale nevíte, co se pod ním skrývá? Je to jeden z nejefektnějších typů chodníků i cest, který si lidé nechávají dělat. Je nosná, kvalitní, zdobná a velmi dobře se udržuje. Ani její cena není příliš vysoká, koneckonců, zámkovou dlažbu můžete vídat i na náměstích a podobně.

Zámková dlažba – položení

Zámková dlažba se skládá z komponent, které připomínají tiskací velké „I". Díky tomuto tvaru do sebe jednotlivé kusy dokonale zapadnou a tvoří kompaktní chodník nebo cestu. Zároveň je zde deviza i v podobě položení. Díky speciálnímu postupu několika vrstev a důkladné přípravy, se výsledný chodník nerozjíždí, nerozpadá a stále drží tvar, takže se cesta neopotřebuje jako třeba klasické kostky. Na** zámkové dlažbě** se moc neudržuje špína, takže bude stále vypadat luxusně. A odtud je i název. Zámková dlažba skutečně působí jako cesty na zámku, takže máte luxusní terén kolem vašeho domova.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13030 (magazinpodnikani.cz#816)


Přidat komentář