Srubové stavby - Sokolov a okolí

Pokud se rozhodujete ke stavbě vlastního domu, zkuste se zamyslet nad domem, postaveným ze dřeva, nad srubem. Stavby srubů jsou totiž čím dál oblíbenější. Dřevěný dům je krásný, nabízí příjemné bydlení, poskytuje komfort a pohodlí.

Dřevěné stavby byly odjakživa oblíbené. Dřevěné domy s trámovými stěnami jsou totiž nejhezčí z budov, které člověk vytvořil pro bydlení. Ještě víc to platí o srubech. Za hranicemi se dřevěné domy stavějí mnohem častěji. Ale i u nás obliba staveb ze dřeva velmi narůstá. Pokud máte také rádi dřevo, a uvažujete o pořízení nového, krásného domu, zkuste se zamyslet. Co si nechat postavit krásné a příjemné bydlení, srub?** ** Pojďme se společně podívat, jak se srubová stavba staví a jak ji můžete získat.** **

Dřevěné domy - udržování tepla, úspora za energie

Většina z Vás jistě potvrdí, že dřevo je úžasný materiál, má výborné izolační vlastnosti, je živé, příjemné. Proč tedy dřevo nevyužít ke stavbě domu? Lidé znají výborné vlastnosti dřeva již od pradávna, a proto již dlouhá léta přemýšlejí, jak postavit nejlepší dřevěný dům. Úžasné vlastnosti dřeva totiž dovolují v domě vytvořit nejpříznivější mikroklima pro člověka. V zimě dřevěný dům udržuje teplo, v letě Vás ochrání od veder. To je další důvod skutečnosti, proč jsou dřevěné domy tak oblíbené - dřevěný dům ušetří náklady za energie.

Stavba dřevěných domů formou srubových konstrukcí Sokolov

Srubové konstrukce jsou nejstarším způsobem stavby dřevěných domů, na kterých se dodnes zakládá dřevěné stavitelství. Domy z břeven jsou pevné a tepelně stabilní. Srubové domy jsou také z estetického hlediska, neobvyklé, až pohádkově krásné. Předběžné válcování břeven přidává budově neopakovatelnou krásu a půvab. Břevna, předurčená pro stavbu dřevěných domů mohou být nejenom válcovaná, ale hoblovaná a profilovaná ve tvaru trámu. Prvky přidávající vašemu trámovému domu individualitu mohou být například arkýře, terasy nebo balkóny.

Jak probíhá příprava srubového domu Sokolov

Při výrobě srubových domů je třeba dodržet pravidla, které zaručují ** kvalitu materiálu a konečné stavby**. Již při nákupu dřeva se hledí především na kvalitu, přirozenou krásu a linie dřeva. Dřevo, které neodpovídá normám a požadavkům na kvalitu, tzn. nekvalitní nebo poškozené dřevo, je odstraněno. Výroba srubu probíhá v prostorách firmy. Prvním krokem je odstranění kůry, což se provádí ručně. Tento způsob zaručuje zachování dřeva v jeho plné kráse. Takto upravené dřevo je ošetřeno proti škůdcům, dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním velice šetrným způsobem. Ještě než se začne s realizací srubu, je potřeba vybrat klády tak, aby na sebe co nejlépe pasovaly. Zároveň je třeba zachovat estetiku a přilnavost. Následně je vše zapsáno do kladečského plánu a předem naplánováno. Nyní je vše připraveno k hrubé stavbě srubového domu.

Jak se staví srubový dům?

Jako první krok stavby srubu je založení první řady na základovou desku, nazývanou prahovým kládem. Nyní je vše připraveno pro vázání do srubové stěny. Do každé klády je vyříznuta drážka, která stejnoměrně kopíruje křivost každé další navazující klády. Každá kláda se v drážkách zateplí minerální vatou, nebo ovčí vlnou. Jednotlivé kmeny dokončeného srubu jsou následně označeny čísly. Na stěny srubu se nakreslí schéma elektroinstalace podle výkresu, který byl předem vytvořen na počítači. Jakmile je vše označeno, srub se začne rozebírat a podle rozkresleného schématického plánu jsou navrtány otvory pro budoucí elektrické rozvody.

Převoz srubu k zákazníkovi, stavba srubu u zákazníka Sokolov

Srubová stavba, která byla** postavena ve firmě**, musí být před převezení k zákazníkovi rozebrána. Tomu předchází pečlivé označení veškerých částí domu. Všechny informace jsou uvedeny v kladečského plánu srubového domu. Po rozebrání srubu jsou jednotlivé kmeny naloženy na kamion a dopraveny k zákazníkovi. Složení srubu u zákazníka je provedeno za pomocí jeřábu. Vlastní smontování srubového domu na pozemku zákazníka je hotovo během několika dnů. Posléze se dodělávají poslední úpravy a detaily. V této chvíli je srub hotový a připravený k** předání zákazníkovi**.

Nízkoenergetický srubový dům, rychlá výstavba srubu Sokolov

Srubový či roubený dům je nízkoenergetický. Domy ze dřeva mají totiž výrazně** lepší izolační vlastnosti**, k jejich vytápění stačí daleko méně energie. Srubový dům je velmi rychle postavený a má nevídanou životnost až 300 let. Srubová stavba nenarušuje ráz krajiny, dřevo prostě do přírody patří. Dřevo velice hezky voní, což podporuje v dřevěném domě** příjemné bydlení**. Hlavní výhody srubových staveb:

 • Dlouhá životnost srubu (až 300 let), pevnost, trvanlivost, seismická stabilita
 • Příznivá energetika, vyzařovaná ze dřeva - zachovává se i po kácení, působí na životní tonus, zdraví a pracovní schopnosti člověka
 • Srub nevyžaduje téměř žádnou údržbu.
 • Výborná zvuková izolace bez speciálních úprav.
 • Možnost kombinovat dřevo srubu s různými druhy stavebních a obkladových materiálů.
 • Výborná tepelná izolace - tepelná izolace dřeva překračuje 3x až 5x index cihlových a betonových stěn při stejných rozměrech.
 • Přirozená klimatizace ve srubu. Vlastnosti dřeva umožňují a vytvářejí celoroční přirozené a příjemné mikroklima.
 • Úspory vytápění srubu - díky výborné tepelné bilance srubových staveb je zapotřebí mnohem méně energie.
 • Zdravé prostředí pro bydlení - dřevěný masiv velice dobře pohlcuje pachy, cigaretový kouř a částečně i prach. Dřevo dýchá, filtruje a očišťuje vzduch.
 • Přirozená vlhkost v místnosti - uvnitř srubu se drží vlhkost na 50-60%, proto se v něm nedaří bakteriím nebo virům.
 • Možnost celoroční výstavby - stavba srubu je realizována suchou cestou, srubové stavby je možné stavět po celý rok.
 • Ekologicky přírodní materiál - dřevo je ekologický, snadno dostupný a obnovitelný materiál.
 • Stavby ze dřeva mají nejnižší energetické a finanční nároky na přestavby, úpravy a jsou také nejsnadněji recyklovatelné.

Proč si srubový dům pořídit?

Srubový dům si většinou pořizují lidé, kteří mají úzký vztah k přírodě a chtějí žít v souladu s přírodou. Dřevěný dům je totiž někdy označován jako živý dům, dřevo totiž „dýchá“. Díky zvláštní struktuře vláken, probíhá ** přirozená ventilace a regulace vlhkosti v domě**. Dřevo jako takové, má i spoustu praktických výhod. Je na pohled i na omak "teplejší" než zdivo, dokáže čistit a zvlhčovat vzduch. Smůla a fitoncidy jehličnatých sytí stavbu lesní vůní a dezinfikují vzduch. Pro člověka, který to dokáže ocenit, je život ve srubovém domu mnohem příjemnější než ve zděném.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13051 (magazinpodnikani.cz#870)


Přidat komentář