Sádrokartonové práce - Tábor

Sádrokartonový systém, to je rozmanitá nabídka, snadná a rychlá montáž stejně jako příznivá cena. Všechny tyto základní vlastnosti postavily sádrokartonový systém na první místo v suché výstavbě.

Velmi rychlý** rozvoj sádrokartonového systému** zajistil jeho všestranné použití i oblibu při celé řadě rekonstrukcí. V dnešní době tak sádrokartonové konstrukce tvoří až 70% všech stavebních technologií u rekonstrukcí a stavby komerčních prostor. Obdobné je to i v soukromém sektoru, kde se nejčastěji rekonstruují bytová jádra, byty, rodinné domky, nebo půdní vestavby.

Suchá výstavba se sádrokartonem

Sádrokarton je základním stavebním prvkem suché výstavby. Nejde však o prvek, který by byl jediný. Sádrokarton je nabízen v celé řadě variant, které se odvíjejí od čtyř základních druhů sádrokartonu. Klasickým znakem suché výstavby není jen sádrokartonová deska. Jde především o to, že se nepoužívá voda, ani tradiční materiály mokré výstavby. Ke stavbě složí nenáročné strojové vybavení, které zajišťuje snadné zpracování i minimální odpad materiálu. K tomu se přidává také nabídka tvarů a velikostí sádrokartonových desek. Pro celou řadu designových prvků není problém vybrat takový rozměr, který buď je možné použít bet řezání, nebo s minimálním průřezem.

Přednosti sádrokartonových konstrukcí

Kromě nenáročného zpracování materiálu je to rychlost celé výstavby, stejně jako nízká cena, která však neznamená nižší kvalitu. Naopak sádrokarton zásluhou svých izolačních vlastností nabízí netušené možnosti. Je vhodný nejen pro samotnou výstavbu, ale i pro** tepelné a zvukové izolace**. V impregnovaném provedení ho nepoškodí ani vysoká vlhkost. A pro svou odolnost a protipožární vlastnosti je používán pro ochranu objektů před požárem. Další předností je nízká hmotnost, která nezatěžuje nadměrně nosnou konstrukci objektů. Zásluhou toho je vhodný i pro použití u historických budov. Sádrokarton v interiéru je zcela zdravotně nezávadný a vhodný tam, kde jsou alergici i malé děti.

Projekt sádrokartonové konstrukce

Základem pro jakoukoli stavbu či rekonstrukci pomocí suché výstavby je vždy** projekt.** Ten by měl vycházet z představ zadavatele, a měl by zohledňovat i stav objektu. Samotný projekt by měl obsahovat** projektovou dokumentaci, postupy práce a stavební výkresy**. Toto vše by měl schválit zadavatel a na základě projektu by mělo být vydáno stavebním povolení nebo stavební oznámení. Pro jednoduché úpravy stačí právě jen oznamovací povinnost, ale pro úpravy jako je půdní vestavba je vždy nutné stavební povolení. Sjednaná firma, která vytvoří projekt, by pak měla provést jeho realizaci. Ta by měla proběhnout podle dohodnutého harmonogramu a měla by dodržet termín předání. Samotné předání hotového díla by mělo proběhnout včetně úklidu a odvozu všech sutin.

Montáž sádrokartonu firmou na klíč

Montáž sádrokartonové konstrukce by měla vždy provádět profesionální firma. Pokud se jedná o montáž protipožárního sádrokartonu, tak ani jiná možnost není. Účinnost protipožární instalace je nutné doložit technickým listem, který vystaví montážní firma. Menší montáže třeba na chalupě je možné provést svépomocí. Je třeba si však uvědomit, že nikdy nedosáhnout takové kvality, jako když je provede odborník. U rekonstrukcí a přestaveb i novostaveb se jednoznačně doporučuje montáž odbornou firmou na klíč.

Moderní bydlení v půdní vestavbě

Půdní vestavby se v poslední době staly zajímavou možností pro získání samostatného bydlení za příjemnou pořizovací cenu. Přitom pokud se půldní vestavba staví na patrovém městském domě, tak nabízí často zajímavé možnosti, včetně řešení formou mezonetu a využití střešní terasy, která je velmi příjemná na posezení a nabízí pohled do okolí. Zvláště pokud jde o přestavbu v historické části města. Půdní vestavby nejsou jen výhodným bydlením, ale i způsobem, kde je možné najít zázemí pro firemní prostory nebo pro podnikání.

Sádrokartonové systémy pro půdní vestavby

Pro půdní vestavby se používají klasické sádrokartonové systémy, které zahrnují** horizontální, šikmé a vertikální obvodové konstrukce.** Celá výstavba je zásluhou lehkých profilů velmi rychlá. Co je však důležité, je prvotní kontrola kvality střešního pláště. Ta je zásadní pro pohodové obývání půdní vestavby. Je-li střecha v pořádku, pak je možné provést rekonstrukci půdních prostor okamžitě. Není-li, je nutné nejprve zajistit kvalitní hydroizolaci, parozábranu i odvětrávání. Samozřejmostí je zateplení, které však může být součástí půdní vestavby. Zateplení je možné provést celou řadou způsobů. Nejčastěji se používá minerální vlna, která se ukryje za sádrokartonový systém. Je však možné vybudovat ze sádrokartonu i takzvané kapsy a naplnit je foukanou izolací, nebo izolací pěnovou.

Sádrokartonový systém a rozvody

Instalační rozvody jsou také součástí budování půdní vestavby. Zahrnují rozvody pouze elektřiny a topení v případě, že jde pouze o rozšíření obytné plochy rodinného domku. Při zřizování nového bytu se přidají také** rozvody vody a odpadů.** Kromě toho je možné nechat rozvést i** domácí síť a anténní rozvody.** Všechny tyto rozvody jsou uschovány v dutině sádrokartonových příček. Nic se tedy nevysekává, naopak sádrokartonový systém má již pro instalační rozvody předchystané vedení. To je ideální a urychlí to stavební práce.

Impregnovaný sádrokarton

Využití nachází u stavby koupelny, záchodu a kuchyně. Je možné ho nahradit kombinovanou sádrokartonovou deskou, která zajistí i tepelnou a zvukovou izolaci. V obou případech je však nutné dodržet všechny zásady vyplývající právě z toho, že jde o místnosti se snadnou možností úrazu elektrickým proudem.

Protipožární sádrokarton

U půdních vestaveb se využívá snad nejvíce. Pomineme-li přímo konstrukce protipožárního zaměření. Půdní vestavby jsou specifické tím, že někde jimi prochází těleso komína. Dokonce na tělese mohou být i čistící dvířka. Právě proto je zde instalace protipožárního sádrokartonu nezbytná.

Sádrokartonové příčky a lehké profily

Dispoziční řešení** půdní vestavby** utvářejí sádrokartonové příčky, které jsou montovány na lehké profily. Zde je možné využít modelování interiéru pomocí designových prvků, které sádrokartonový systém nabízí. Jde o niky, výklenky, police, lišty, světelné rampy, oblouky a atypické konstrukce, nebo příčky tvarované do oblouku, vlny či jiného tvaru. Problémem není ani nábytek ze sádrokartonu, který ve své vestavěné podobě vyplní šikminy.

Podlaha v půdní vestavbě

Suché sádrokartonové podlahy jsou ideální pro půdní vestavby. Skvěle tlumí kročejový hluk a také vzduchovou neprůzvučnost. Přitom nezatěžují konstrukci domu a zároveň snesou velmi vysoké zatížení.

Konečná úprava sádrokartonu

Příčky, i šikminy, stejně jako stropy, a podlaha dostanou i konečnou úpravu. Pokud bude prováděna klasicky, pak jí musím předcházet vytmelení nerovností na sádrokartonu, vybroušení a impregnace. Budou-li aplikovány sádrové omítky nebo dekorační štuky, pak je možné broušení a impregnaci vypustit.

Zateplení s půdní vestavbou

Kromě krásného bydlení zajišťuje půdní vestavba kvalitní zateplení celého domu. Zateplení shora se projeví nejen u vrchních pater přímo sousedících s půdní vestavbou, ale v celém domě. Zlepší se tepelná pohoda a sníží se náklady vydávané za teplo.

Kvalitu zajistí profesionální provedení

Kvalitní sádrokartonové konstrukce provedou odborníci, kteří mají zkušenosti i znalosti, získané na školeních. Výhodu je, nejen kvalitní provedení, ale i rychlost a záruka na materiál, funkčnost a konečný vzhled celého díla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14215 (magazinpodnikani.cz#3192)


Přidat komentář