Sádrokartonové práce- Karviná

Moderní sádrokartonové systémy se staly součástí nových staveb, stejně jako rekonstrukcí, a to rodinných domů či komerčních prostor. To je důkazem všestrannosti a možností, které sádrokartonové systémy nabízejí.

Sádrokarton patří mezi oblíbené stavební materiály. Stal se téměř univerzálním řešením rekonstrukcí a přestaveb, ale i nových staveb, které se však vyznačují všestranností materiálu. Tedy všestranností sádrokartonových desek, které se vyvinuly v naprosto jedinečný a variabilní materiál, který je možné využít téměř v každém interiéru a dnes dokonce i v exteriéru.

Jak se vyvíjely sádrokartonové desky

První zmínka o sádrokartonu se objevuje v době stavby Pyramid. A to je opravdu velmi dávno. Nicméně rozmělněný papír či jiné látky ve spojení se sádrou se používaly po celá léta. Ne vždy jako deska, někdy jen jako spojovací materiál. Teprve v minulém století se sádrokartonové desky začaly využívat k vyrovnávání zdí. A až na konci 19. století se objevuje první sádrokartonová deska tak, jak ji známe dnes. Ale to stále ještě není ono. Sádrokartonové desky od té doby byly patentovány a začaly procházet intenzivním vývojem, který měl za úkol najít zcela zdravotně nezávadnou desku, která by byla odolná na různých úrovních a umožňovala levnou stavbu. Toho se opravdu dosáhlo. Dnešní** sádrokartonové desky** jsou nabízeny v řadě variant, jsou zdravotně nezávadné, i když se již nevyrábí přímo ze sádry, ale z erogosádrovce. K němu se pak přidává rozmělněný papír a skelná vlákna, která určují odolnost desky. Ta se ještě balí do kartonu a impregnuje se podle potřeby a určeného způsobu použití.

Rekonstrukce a stavby za využití sádrokartonu

Sádrokarton se používá v takzvaných sádrokartonových konstrukcích. Ty dosáhly významného podílu ve všech rekonstrukcích a stavbách soukromých rodinných domů. Co se týče komerčních staveb, tak právě zde sádrokartonové systémy dosahují až 70 % všech stavebních technologií nejen při výstavbě nových, ale i při rekonstrukci starších prostor. Takto velký rozsah využití mají na svědomí skvělé vlastnosti, které sádrokartonové systémy mají a určitě i možnost velkého výběru různých sádrokartonových desek. Skvělé je i to, že zásluhou propracovaného systému je možné sádrokarton uchytit i na stropě, šikminách a všude tam, kde jiné materiály mají problém.

Sádrokartonové práce s odborníkem

Popis sádrokartonových systémů by mohl lehce svádět k samoinstalaci a rekonstrukcím či stavbám svépomocí. To však rozhodně není na místě. Sádrokarton ač materiál odolný, lehce zpracovatelný, potřebuje pro instalaci odborné znalosti. Většinou, pokud je instalován laikem, pak dříve či později začnou praskat jednotlivé spoje a celkově bude příčka či podhled vypadat nehezky. Problémem je, že následná oprava je téměř nemožná. Jako jediná možnost se jeví rozebrání celého systému a nová instalace odborníkem. To samozřejmě vše jen prodraží.

Sádrokartonové práce 

Objednat si sádrokartonové páce můžete u stavební firmy pana Ladislava Pálky. Firma Stavby Pálka vznikla v roce 2004 a od té doby si získala řadu spokojených zákazníků, kteří firmu rádi doporučují i ostatním. Kromě sádrokartonových prací nabízí** firma** Stavby Pálka výstavbu i rekonstrukce domů, zateplování objektů, půdní vestavby, minerální podhledy, pokládku zámkové dlažby, dodává a montuje střešní a plastová okna s příslušenstvím. Přitom stavbu domu si můžete objednat i s vypracováním projektové dokumentace na míru zákazníka a v provedení stavby zděné nebo montované dřevostavby. Kompletní nabídku služeb najdete na internetové adrese www.stavbypalka.cz. Pro informace či objednávku služeb můžete využít e-mailovou adresu andrtom@centrum.cz, nebo telefonní číslo 776 206 969.

Sádrokarton v kancelářích, bytech, buňkách

Jde o ucelený systém, který nabízí možnost stavby a rekonstrukce i na místech, kde to běžně není možné. Jde zejména o místa s nízkou únosností zdí a pak o rekonstrukce, kde se mění dispoziční uspořádání a velkosti pokojů. Sádrokartonové práce jsou vhodné i pro všechny komerční prostory. Zde se v halách pomocí sádrokartonů zřizují podhledy, které schovávají rozvody, klimatizaci, osvětlení a kamerový systém. Ze sádrokartonu se staví i kanceláře, buňky a šatny. Využití nachází také ve veřejných prostorách, ve sportovních halách, a na mnohých dalších místech.

Sádrokarton - snadná manipulace, nízká hmotnost

Sádrokartonové desky mají nízkou hmotnost, což usnadňuje manipulaci, přepravu i instalaci. A samozřejmě jde i o tu největší výhodu a tou je velmi nízké zatížení nosné konstrukce domu. Zejména při přestavbách. K dalším vysoce ceněným výhodám patří instalace suchou cestou. Tedy bez vody a malty. To snižuje dobu instalace a zároveň ji činí čistou a úspornou. Vzniká jen minimum odpadu. Sádrokartonová deska je zcela zdravotně nezávadná a to ve všech svých úpravách. Sádra je přírodní materiál, který přispívá k tepelné pohodě a zlepšuje mikroklima interiéru. Jednotlivé sádrokartonové desky jsou nabízeny v základních úpravách, které pak mají celou řadu variant určených pro různé instalace. Konečná úprava je možná vlastně jakýmkoli způsobem. Po jejím dokončení není vůbec poznat, že nejde o klasickou zeď, ale o sádrokarton.

Základní provedení sádrokartonových desek

Nejčastěji využívané jsou bílé sádrokartonové desky, které jsou určeny pro stavbu příček, podhledů, vyrovnání zdí i podlahy, pro výrobu nábytku, interiérových i designových prvků. Zelené sádrokartonové desky jsou impregnované tak, aby odolávaly všem vlhkým prostorám. Jsou tedy ideální pro rekonstrukce koupelen, záchodů, kuchyní a celkově bytových jader. Červené sádrokartonové desky jsou odolné vysokým teplotám, jsou tedy určeny do rizikových míst, kde hrozí vznik požáru. Modré sádrokartonové desky jsou akustické, tedy snižují pronikání hluku. Výborné jsou pro stavbu studentských pokojů, hudebních zkušeben, multikin, ale i pro odhlučnění celého objektu či panelového bytu, kde zaberou minimum místa, ale zajistí klid a pohodu.

Využití sádrokartonu pro členění místností

Umožňují libovolným způsobem rozčlenit interiér a vytvořit tak ideální bydlení či pracovní prostory. Snad jedinou jejich nevýhodou je, že nejsou nosné. Tedy není možné na nich stavět další patro. Unesou však hodně. Je možné na ně zavěsit cokoli do 15 kilogramů. Těžší věci pak je možné zavěsit na speciální hmoždinky, přičemž je nutné počítat s nosností 40 kilogramů na metr čtvereční. A pokud potřebujete zavěsit cokoli, co je ještě těžší, pak není nic jednoduššího, než na to pamatovat při projektování** sádrokartonové konstrukce** a nosnost příčky posílit pomocí lehkých profilů, na které se sádrokartonové desky připevňují. Výhodou sádrokartonových příček je možnost jejich tvarování. Klidně je můžete tvarovat do vlnovky, nebo oblouku. Desky je možné ohýbat a lehká nosná konstrukce je pro tento případ uzpůsobená speciálními profily.

Vytvoření podhledů ze sádrokartonu

Jde o efektivní řešení, které je rychlé, lehké a zároveň vypadá velmi dobře. Sádrokartonové podhledy zlepší vzhled stropů, sníží stropy, mohou i získat další úložný prostor, nebo jsou zcela ideální pro** skrytí rozvodů vzduchotechniky a elektřiny**. Přitom se zlepší nejen akustika místnosti, ale i její tepelná pohoda.

Možnosti sádrokartonových systémů

Sádrokarton při odborné instalaci dokáže změnit obyčejné bydlení v atypické luxusní, které bude přesně podle vašich přání. Postačí jen oslovit odbornou firmu, která vám poradí s projektem a vše zrealizuje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14147 (magazinpodnikani.cz#3124)


Přidat komentář