Rodinný dům na klíč - Zlínský kraj

Možnost získat nový domov, aniž bychom museli veškerý volný čas trávit na stavbě, nám dává projekt rodinný dům na klíč. Stavební firmy nabízející tuto možnost výstavby nám šetří čas, ale mnohdy i naše zdraví.

Proč zvolit dům na klíč?

Realizace domu na klíč znamená, že je klientovi poskytnuta služba na míru. Na druhou stranu firma nemůže realizovat nějaké přehnané nároky, musí se řídit určitýmirodinný dům na klíč předpisy jako např. zohlednění památkových zón nebo estetickou vhodnost v dané lokalitě. Dům si klient může vybrat z katalogu, přičemž zohledňuje cenové rozpětí, rozčlenění domu, materiály apod. Firma se pak bude snažit zrealizovat dům co nejdříve, ovšem ne na úkor kvality. Do takto zrealizovaného domu se pak můžete ihned nastěhovat a interiér si zřídit dle svého gusta.

Výstavba domu na klíč Zlínský kraj

Výhodou je to, že máte nějaké modely domů a typy, pokud si nevíte rady, co byste chtěli. Zároveň se nabízí možnost profesionality, protože nabízené domy zohledňují i určité požadavky, trendy a technologie, které v bydlení existují. Nespornou výhodou je také fakt, že po nastěhování budete první majitel domu. Nemusíte se bát, že budete muset investovat do nákladných oprav a dále budete znát, kde všechno vede. Investice do oprav jsou často nutné tam, kde majitel přijde do staršího domu a musí renovovat věci, které při koupi domu nebyly vidět.

Dům na klíč přízemní, patrový, nízkoenergetický Zlín

V kategorii firem najdete mnoho nabídek jednotlivých** druhů rodinných domů na klíč**, přízemních, patrových, řadových nebo dvojdomků, které se liší jak cenově, tak i typově. Vybírat můžete z klasických zděných novostaveb,** nízkoenergetických domů** nebo vizuálně zajímavých dřevostaveb. Každý typ rodinného domu na klíč má svá specifika, např. možnost přístavků, počet místností nebo úsporu tepla atd.

Výstavba dřevostaveb Zlínský kraj

Termínem dřevostavba se označují domy, jejíchž hlavním konstrukčním prvkem je dřevo. Od typu dřevostavby se odráží tloušťka stěn a nosnost celé konstrukce. Stejně jako klasická zděná stavba je i dřevostavba nejčastěji založena na nepřipravené základové desce horizontální izolací. K základové desce je pak stavba kotvena. Čisté dřevostavby bez betonových nebo cihlových prvků je možné stavět až do pěti pater.

dřevostavby

Vlastnosti dřevostaveb

Dům postavený jako dřevostavba poskytuje

v dnešní době mnoho nečekaných úspor, které nejen zmenší náklady na provoz domu, ale zlepší i bydlení.

Odolnost dřevostavby vůči škůdcům

Dřevostavbu je nutné chránit proti škůdcům. Jsou známy případy, kdy škůdci dokázali zcela zničit dřevěný srub nebo trámy střechy.

Pevnost konstrukce dřevostavby

Kdo by si myslel, že konstrukce dřevostaveb je oproti zděným domům málo pevná, velmi by se mýlil. Dřevostavba podléhá velmi přísným kritériím, a tak je její konstrukce pevná nebo ještě pevnější než beton bez ocelové výztuhy.

Odolnost dřevostavby vůči vlhkosti

Je dokázáno, že dřevostavby jsou odolnější vůči vlhkosti více než zděné domy, které vlhkost často nasakují do stěn. Je to dáno kvalitou vrstev sendvičových stěn a vnější povrchovou úpravou stěrkami.

Odolnost dřevostavby vůči ohni

Jako každý dům musí i** dřevostavba splňovat** protipožární normy. Špatnou hořlavost až nehořlavost zajišťuje hlavně použitá technologie. Konstrukční prvky dřevostaveb jsou použity z nehořlavého materiálu.

Tepelně-izolační vlastnosti dřevostaveb

Oproti zděnému domu, v němž se nejdříve ohřívá masivní zdivo, se u dřevostavby vytápí jen vnitřní prostor, jehož stálou teplotu zajišťují izolační vlastnosti domu.

Postup při realizaci stavby domu na klíč

Existují stavby, které mohou být hotové za čtvrt roku, jiné se mohou protáhnout přes rok. Většinou se začíná stavět na jaře, protože terén je vhodný nejen pro řemeslníky, ale i materiál si lépe sedá. Stavbu pak lze stihnout do zimy, což je pro mnoho lidí optimální, jelikož na zimu chce většina bydlet nesvém. Rozhodně ale na stavbu nespěchejte. Povinností firmy je sice dodržet termíny, ale nenuťte je za každou cenu do kvapné práce.** Dům musí mít pevné základy**, abyste s ním neměli později starosti.

Co se samotné** stavby domu týče**, tak v rámci svých možností na stavbu dohlížejte. Nejedná se o kontrolu nedůvěrnou nebo o obtěžování firmy. Nezapomínejte, žecihly peníze investujete vy, takže kontrola je určitě na místě. Předejdete tak případným nedorozuměním, kvůli kterým byste akorát zaplatili za předělávací práce. Užívejte si stavbu vašeho nového domova, vezměte v úvahu, že jeho vnitřní struktury už takto nikdy neuvidíte. Možná je to banalita, ale ti, kteří mají se stavěním své zkušenosti by vám to potvrdili.

Způsob spolupráce se stavební firmou Zlín

Na konzultační schůzce se zástupcem firmy byste se měli domluvit, jak bude probíhat spolupráce mezi vámi a firmou, co od ní můžete očekávat a zase co firma bude požadovat po vás. Zda vám vyřídí například stavební povolení, vypracuje projektovou studii, jestli budete mít možnost rozhodovat o stylu rodinného domu a jeho dispozičního řešení, o použitém stavebním materiálu, zda vyřídí** kolaudaci stavby**, apod.

Na co se při výběru stavební firmy Zlín zaměřit

Zaměřit byste se měli na:

Reference na stavební firmu Zlínský kraj

Reference na firmu můžeme zjistit od svých známých, kolegů v práci, přátel, nebo na internetu v různých diskuzích či na webových stránkách firmy. Jak se říká, za řemeslníky hovoří jejich činy. Nezjišťujeme jen, jak byli klienti spokojeni, co se kvality odvedené práce týče, ale také dodržení stanoveného termínu, chování, přístupu, rychlosti, způsobu komunikace a jiné.

lupaOdbornost, zkušenosti stavební firmy Zlín

Jde ruku v ruce s referencemi, to znamená zkušenosti, znalosti, odbornost dané firmy, spokojenost klientů se zakázkami. Informujte se, zda se firma může pochlubit i různými oceněními nebo platnými certifikáty, které jsou vedle referencí vizitkou každé firmy.

Způsob spolupráce se stavební firmou

Na konzultační schůzce se zástupcem firmy by mělo zaznít, jak bude probíhat spolupráce mezi vámi a firmou, co od vás firma bude vyžadovat, naopak co můžete očekávat vy od ní,zda vám vyřídí stavební povolení, zda vám vypracuje projektovou studii, jestli budete mít možnost „mluvit“ do použitých materiálů, ale také stylu rodinného domku, jeho dispozičního řešení, zda vyřídí kolaudaci stavby apod.

Až si budete nechávat stavět nebo upravovat svůj dům, tak si jej nechte zrealizovat dle vašich představ. Pokud dojdete ideálnímu řešení, tak budete mít nejen skvělý pocit, že bydlíte nesvém a “za své“, ale rovněž, že bydlíte v tom, co vás charakterizuje, v tom, co je vaše. Dům je na celý život, proto si dopřejte opravdu, to co chcete a raději si odepřete jiné malichernosti,které přijdou třeba zase za rok.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13047 (magazinpodnikani.cz#856)


Diskuze a zkušenosti

danuše | 18.10.2017 09:53
kde je nějaký kontakt na firmu...


Přidat komentář