Rodinný dům na klíč – Ústecký kraj

Sníte o vlastním rodinném domě? A jste rozhodnuti pro stavbu domu na klíč? Nechat si postavit dům na klíč má mnoho výhod – stavba bude probíhat rychle, profesionálně a hlavně budete se moci rovnou nastěhovat.

Bydlení ve vlastním rodinném domě je snem mnoha osob. Pokud po rodinném domku toužíte i Vy, jedním ze způsobů, jak si jej pořídit, je stavba rodinného domu na klíč.

Rodinný dům na klíč - Ústecký kraj

Jste z Ústeckého kraje nebo okolí? Pokud hledáte někoho, kdo Vám postaví rodinný domek na klíč, máme pro Vás tip na stavební firmu pana Tomáše Kříže. Firma pana Kříže nabízí stavbu rodinných domů na klíč nebo také jen výstavbu hrubé stavby, domy v nízkoenergetickém standardu a také zemní a výkopové práce.

Rodinné domy postavené na klíč

Stavební firmy nabízejí různé služby. Můžete si nechat například jen vykopat jámu pro základy a pak již stavět sami, anebo si nechat vystavět hrubou stavbu rodinného domu. Jako nejvýhodnější se však jeví výstavba domu na klíč. A proč? Stavbou rodinného domu svépomocí sice ušetříte, o tom nelze pochybovat, na druhou stranu** rodinný dům na klíč** bude hotový mnohem dříve – podle typu konstrukce může stavba domu na klíč trvat od několika týdnů po několik měsíců, zatímco svépomocí lidé mnohdy stavějí domek i několik let.

Jiným nezanedbatelným důvodem, proč svěřit stavbu rodinného domu profesionálům, jsou jejich znalosti, dovednosti a zkušenosti. Stavět dům bez odborného vzdělání a nulových předchozích zkušeností se rovná hazardu. Na stavbě můžete udělat tolik chyb, že nakonec dům úředníci ani nezkolaudují a bude nutné provést odborné stavební úpravy – to pak bude znamenat značné výdaje navíc a dlouhé zdržení.

Kompletní výstavba domu

Když zadáte stavební zakázku na rodinný dům stavební firmě, můžete zvolit různé stupně dokončenosti domu. Nejvýhodnější se opět jeví kompletní výstavba domu, tedy rodinný dům na klíč. V takovém domě bude vše hotové, včetně zavedení inženýrských sítí, kompletního sociálního zařízení, odpadů, obložení, omítek i vymalovaných nebo vytapetovaných stěn. Výstavba domu na klíč je sice tou nejdražší ze všech možností, ale určitě se vyplatí z hlediska ušetřeného času i fyzické námahy. Pokud nemáte se stavbou domu žádné zkušenosti a nejste technický typ, je kompletní výstavba tou nejlepší volbou.

Jakmile bude dům hotov, již se jen nastěhujete do zcela hotového domu bez nutnosti ještě něco dokončovat nebo dělat. A po nastěhování nábytku a spotřebičů můžete okamžitě bydlet.

Částečná výstavba domu

Pokud se snažíte ušetřit, můžete zvolit jen** částečnou výstavbu rodinného domu** firmou a zbytek prací si udělat sami. Tato varianta je ale vhodná jedině v případě, že máte dostatek potřebných znalostí a zkušeností, anebo využijete služby svého vlastního řemeslníka či dobrého zkušeného a schopného známého, který práci dokončí za Vás.

Pakliže jste rozhodnuti pro částečnou výstavbu rodinného domu firmou, můžete volit různé stupně dokončenosti stavby. Tím nejnižším je výstavba základů a na nich případně jen několik spodních řad cihel nebo tvárnic. Vyšším stupněm je hrubá stavba bez jakýchkoliv inženýrských sítí, bez podlah, oken a dveří. Anebo si můžete nechat nainstalovat veškeré inženýrské sítě, položit podlahy, vsadit okna i dveře a sami už dokončit jen omítky a nátěry, případně také koupelnu a WC.

Jestliže kvůli úsporám dáte přednost jen částečné výstavbě, dobře si rozmyslete, do jakého stupně dokončenosti se rozhodnete nechat domek postavit. I zde platí, že bez potřebných znalostí a zkušeností byste mohli velmi snadno nadělat více škody než užitku a případná oprava profesionálem by pak vyšla dráže, než kdyby jste si nechali práci udělat rovnou. Proto své schopnosti nepřeceňujte a raději si pro vlastní dokončení ponechte jen takové práce, které s určitostí bezchybně a bez potíží zvládnete.

Nízkoenergetické domy na klíč

Dnešní domy se staví odlišně, než tomu bylo ještě před několika málo lety. Více než kdy dříve je kladen důraz na nízkou energetickou náročnost domu, přesněji řečeno na maximální snížení výše dodávek energie potřebné pro chod budovy, především pak vytápění.

Dle nařízení Evropské unie je povinností nechat si ještě před zahájením stavby vypracovat průkaz energetické náročnosti budovy. Hodnoty uvedené v průkazu budou vypočteny na základě údajů uvedených v technickém projektu budovy.

Nové domy se musí stavět tak, aby splňovaly přinejmenším nízkoenergetický standard. Případně je možné zvolit ještě vyšší standardy a vystavět dům pasivní či dokonce aktivní.

Cihlové domy na klíč

Když jste rozhodnuti pro stavbu rodinného domku, otevírá se před Vámi řada možností, jaký typ konstrukce rodinného domu zvolit. Základní rozdělení je na domy dřevěné a zděné. Avšak i zde najdeme velké rozdíly. Dřevěné domy mohou být z masivu a to buď roubené nebo srubové, případně je možné zvolit dřevěný montovaný dům či dřevěný dům vystavěný z dřevěných latí, kdy se stěny zevnitř vyplňují izolačními materiály. I mezi zděnými domy lze volit z různých typů materiálů, kterými mohou být cihly, tvárnice, kámen a dnes se stávají populární i betonové dílce.

Odborníci pro naše klimatické podmínky většinou doporučují domy zděné. Výhodou zdiva je totiž schopnost akumulovat do sebe teplo z vytápění, což dřevo nedokáže, neboť není tepelně vodivé. Tuto výhodu nejvíce oceníte v zimě.

Vytopení zděného domu na požadovanou teplotu sice trvá déle než u dřevěného stavení, ale zato si dům svou teplotu také podstatně déle udrží. Dřevěný domek se sice vytopí rychleji, avšak stejně tak rychle teplo vytratí, pokud vytápění přerušíte. Z těchto důvodů se dřevo jako stavební materiál hodí spíše pro chaty nebo chalupy, kde jste jen občas a po příchodu potřebujete prostor vytopit co nejrychleji, zatímco zděné domy jsou vhodnější pro stálé bydlení, neboť tak rychle neprochladnou a teplo si díky schopnosti zdiva akumulovat udrží značně déle.

Starý nebo nový dům?

Při rozhodování o pořízení domku se velmi často objevuje úvaha, zda zvolit starší domek k rekonstrukci, anebo dát přednost novostavbě. Na toto nelze dát jednoznačnou odpověď, neboť záleží na mnoha faktorech. Důležité je umístění domu a jeho technický stav, resp. propočet toho, na kolik by vyšla jeho rekonstrukce (je-li potřebná). Zkrátka, jsou případy, kdy Vás starší dům svým duchem, svým vzhledem nebo svým umístěním osloví natolik, že žádný jiný chtít nebudete. V mnoha jiných případech se však více vyplatí zvolit novostavbu, která poskytne plný komfort za srovnatelnou nebo i nižší cenu, než starý dům s nutností oprav a rekonstrukce.

Zemní a výkopové práce - Ústecký kraj

Pakliže sháníte firmu, jež nabízí** zemní a výkopové práce**, neváhejte se obrátit na pana Tomáše Kříže, který nabízí profesionální služby v oblastí stavebnictví.

Profesionální stavební firma - Ústecký kraj

Firma pana Kříže z Ústeckého kraje nabízí stavby rodinných domů na klíč nebo jen částečnou výstavbu rodinného domu, stavební práce i zemní a výkopové práce aj. Sháníte-li profesionální stavební firmu z Ústeckého kraje, neváhejte se na pana Kříže obrátit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14281 (magazinpodnikani.cz#3258)


Přidat komentář