Rodinný dům na klíč - okres Most

Mít svůj vlastní dům je snem každé rodiny! Tento sen se však může brzy proměnit ve skutečnost. Pokud máte náročnou práci a stěžujete si na nedostatek volného času, objednejte si profesionální firmu k výstavbě domu na klíč.

Každý z nás chce pro svou rodinu jen to nejlepší! Dopřejme si ten luxus společného bydlení ve vlastním rodinném domě s velkou zahradou. Takovýto domek může na Vašem pozemku stát již za tři měsíce od položení první základové desky. Pokud jste si opatřil povolení stavebního úřadu a sehnal si potřebné finance ke koupi pozemku a stavbě nového domu, Vašemu snu již nic nebrání v cestě!

Vyřízení stavebního povolení Most

K realizaci a výstavbě Vašeho nového domu je potřeba stavebního povolení. To můžete získat na stavebním úřadě, kde budoucí plán stavby nahlásíte. K tomu Vám poslouží formulář, který si snadno stáhnete i z webu. Tento formulář obsahuje údaje o stavební firmě, účel stavby, místo a pozemek stavby, výpis sousedních pozemků a další nutnosti potřebné k vydání povolení. Je zcela běžné, že Vám s těmito formalitami pomůže přímo stavební firma, kterou jste si na práci najal. Firma opatří projektovou dokumentaci stavby stejně jako kalkulaci výsledné práce a svůj ceník. Formulář pro vydání stavebního povolení mimo jiné obsahuje také termín zahájení a dokončení výstavby, napojení na veřejné sítě, rozsah a vybavení staveniště a další přílohy jako plán kontrolní prohlídky, plnou moc v případě zastoupení stavitele nebo závazná stanoviska dotčených orgánů. Cena povolení se pohybuje od 1000 Kč.

Výběr stavební firmy na Mostecku

Rozhodně si jako první ujasněte o jaký druh a styl rodinného domu máte zájem. Celý svůj nápad dobře promyslete se svou rodinou. Stavební firmy se mnohdy nespecializují na každý typ stavby! Poté si ve svém okolí vyhlédněte několik odborných firem a vzájemně je porovnejte. Vsaďte na doporučení svých známých, přátel nebo bývalých klientů. Dobře Vám poslouží také internetové recenze či konkrétní webové stránky, kde si můžete prohlédnout i fotogalerii odvedené práce. To nejdůležitější kritérium při výběru stavební firmy bývá cena. Neměli byste šetřit peníze na materiálech a nikdy neplaťte celou částku firmě předem! Nemusí se Vám to vyplatit. V nejhorším případě ve výsledku neuvidíte ani peníze ani hotový dům! Firma by také měla dodržet nabízený rozpočet a vystavit Vám plnohodnotnou platnou smlouvu. Nic nepokazíte ani přivolaným stavebním dozorem, který si již práci řemeslníků pohlídá za Vás!

Pro jaký typ rodinného domu se rozhodnout

Možná jste ještě stále na rozpacích, jakou stavbu zvolit a co pro Vás bude nejlepším řešením... Žít v dřevostavbě či zděném domku?

Výstavba zděných domů okres Most

Zděné stavby vynikají výbornou tepelnou akumulací. Jsou zárukou spokojeného rodinného života a nabízejí svým budoucím obyvatelům i skvělou ochranu před nechtěným hlukem. Zdící stavební materiály jsou samozřejmě nehořlavé a ohnivzdorné. Díky struktuře pálených cihel se z domu odvádí přebytečná vlhkost, což jistě ocení každý z nás. Nezapomínejme ani na fakt, že zděný dům si můžeme s dávkou šikovnosti pořídit i svépomocí. Jeho výstavba totiž není nijak zvlášť náročná na techniku, je rychlá a přesná.

Výstavba dřevostaveb okres Most

Lidé se mylně domnívají, že dřevostavby mohou velmi snadno shořet a jsou více náchylné na vlhkost. Konstrukce dřevostaveb se však dožívají až sta let. Navíc je celá stavba šetrná k životnímu prostředí, protože se pro její výrobu spotřebuje daleko méně energie než pro výrobu materiálu na zděný dům. Dřevostavby se také velmi rychle vytopí, vynikají svou útulnou atmosférou a vůní přírody - kdo by tomu odolal? Tento druh stavby Vám navíc přinese cenovou úlevu v provozních nákladech. Má vynikající energetické vlastnosti a jeho výstavba se dá označit jako rychlý a suchý proces bez ohledu na roční období.

Žádost o dotaci Zelená úsporám

Slyšeli jste o programu "zelená úsporám"? Ještě ne? Programu smí využít a o dotaci požádat každý vlastník rodinného domu, majitel bytového domu nebo i celá obec. Žadatel však musí být pouze osoba, podléhající dani z nemovitosti a svůj dům musí využívat jako prostor k bydlení nebo k poskytování bydlení jiným občanům. Žadatel nesmí být zadlužen vůči státu, pojišťovně nebo obci. Dotace se nevztahují na koupi tepelných čerpadel. Informujte se i Vy, jestli si o dotaci můžete požádat a ušetřete tak své vlastní finanční prostředky.

Pokládka zámkové dlažby Mostecko

Dům jsme si postavili, zahrada je téměř hotová... stačí ještě pár úprav a bude hotovo! Pustíme se do chodníku a příjezdové cesty. Jak a s čím? No přece se zámkovou dlažbou a její pokládkou! Pokládka zámkové dlažby není nijak náročná, přesto bychom tuto práci měli svěřit odborné firmě, abychom si byli jisti perfektním výsledkem! Pořizovací cena této** dlažby** je ve srovnání s jiným typem více než přívětivá. Její nespornou výhodou je mobilita a snadná rozebíratelnost. Zámková dlažba navíc odvádí vodu a vlhkost, je pevná, trvanlivá a velice sympatická na pohled. I zámková dlažba je dnes nabízena v několika typech a provedeních. Vybrat si můžete z velkého množství různých velikostí a tvarů - kostky, vlnky, dekory, mozaiky....

Zámková dlažba se vyrábí z kvalitní betonové směsi. Výsledkem je mrazuvzdorný, pevný a rozměrově stálý materiál pro pokládku dlažby. Rychlost celé pokládky je asi největší předností celé činnosti a nosnost dlážděné plochy se odhaduje až na 3,5 t. Její další předností je takřka minimální údržba. Dlažbu stačí občasně zbavit přerůstajícího plevele, nánosů zaplavenin a nečistot ze zemních prací.Terasy na našich zahradách

Terasy na našich zahradách, stavba teras okres Most

Terasy mohou naší zahradu oživit svým milým vzhledem a zároveň nám dobře poslouží jako místo odpočinku nebo jako místo pro společenské akce s přáteli. Povrchy teras se dříve obkládaly betonovými dlaždicemi, dnes se využívá více materiálů - např. přírodního kamene. Je důležité uvědomit si, že by terasa měla na zahradu harmonicky navazovat. Dobrým nápadem jsou také optické zástěny, které odvrátí pohledy zvědavých sousedů. Tyto zástěny se nejčastěji vyrábějí z tvarované mříže, kovových okrasných tyčí nebo dřeva. Mohou se nechat obrůst popínavou rostlinou.

Hezký dům je vizitkou každého majitele. Příjemné bydlení však netvoří jen samotný domek, ale také jeho okolí. Dbejme na krásu naší zahrady, pečujme s láskou o rostliny a okrasné stromky. Investice do krásného prostředí našeho pozemku se nám jistě vyplatí!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13618 (magazinpodnikani.cz#2132)


Přidat komentář