Robotický vysavač do bazénu

Rodina se chce koupat a Vy jste otrokem bazénu a jeho údržby? Neustále dokola čistíte filtry, měříte pH a stejně trávíte hodiny čištěním zeleného povlaku ze dna a stěn? Poradíme Vám jak si užívat bazénových radovánek bez starostí.

Robotický vysavač do bazénu

Všichni majitelé zahradních bazénů to znají. Jen začne sluníčko hřát tak, že jsme spokojeni a můžeme si užívat koupání ve vlastním bazénu, začne nekončící práce s jeho údržbou.

Abychom se nestali otroky úklidové mašinerie, stačí si domů pořídit robota, který pracuje za nás. Nejdříve si pojďme ale povědět o tom, jaké nečistoty ve vodě mohou být.

Co se znečištěnou bazénovou vodou

Ke znečištění vody v bazénu dochází z mnoha důvodů. Nejčastější příčina zakalení vody je vysoké pH, velká koncentrace manganu, mědi nebo železa, napouštění vodou z potůčku, ale také hlína, mýdlo či jiný saponát, které se do vody může dostat. Zákal může být bílý, hnědý nebo smaragdově zelený a samotná filtrace na pročištění nestačí. Vodního zákalu se jednoduše zbavíte používáním vhodné bazénové chemie.

Jak nastupují teplejší dny, voda v bazénu je ohřívána a výborně se v ní daří spórům všech možných** řas**, které se do ní dostaly vlivem počasí. Prachové částice se v mžiku stanou zeleným, hnědým a mnohdy až černým povlakem, který snadno ulpívá nejen na hladině, ale tzv.** „oslizne“ i stěny a dno bazénu**. Zde při návratu k překrásné křišťálové vodě musíte být vyzbrojeni dávkou vhodné bazénové chemie. Nezapomínejte vždy nejdříve zregulovat pH vody na správnou úroveň.

Profesionální pomoc při čištění bazénu

Jsou ale i majitelé bazénů, kteří údržbu svěří do rukou profesionálů a mají vystaráno.  Tento vysoce efektivní způsob údržby a čištění není sice nejlevnější, zato si můžete kdykoliv skočit do vody a užívat si slunce do syta. Navíc Vám odpadají veškeré starosti s filtrací, chemickými přípravky nebo zapáchající vodou.

Cena za takové vyčištěni se pohybuje kolem 3 000 Kč. Bazén je vypuštěn, jsou odstraněny všechny nečistoty ze dna i stěn, dojde k odstranění vodního kamene, případně jsou opraveny spáry. Následně je napuštěna čistá voda a pH je zregulované na správnou hodnotu a je zkontrolován stav a správné napojení filtračního zařízení.

Správná hodnota pH vody

Dle odborníků je správná hodnota 7,2–7,6 pH. V případě, že pH klesne pod tyto hodnoty, dojde působením koroze kovových částí k blednutí barvy na plastech nebo foliích. V opačném případě - je-li pH příliš vysoké, dochází k zakalení vody. Jaké vlivy mají na pH tvrdost a měkkost vody? Dále je potřeba si uvědomit, že pokud je voda měkká, tak pH klesá, u tvrdé vody naopak stoupá.

Automatické vysávání robotem v bazénu

Jak jsme si řekli již na začátku, nejefektivnějším a v druhé řadě i nejvýhodnějším řešením, je pořídit si robotický vysavač do bazénu. Je tomoderní způsob čištění bazénů, nehledě na jeho bratrance robotického vysavače do bytu, který se také stává velmi žádaným. Je to pomocník, který** ošetří dno a stěny bazénů**, dokáže se orientovat v kruhovém, obdélníkovém i oválném prostoru, není vybíravý ani co se do materiálu stěn týče. Dokáže si pomoci s laminátem, dlaždicemi, plastem i betonem.

Čistící robot bazénů

Dnes si představíme sérii automatických robotických vysavačů Dolphin od firmy Maytronics, které se postarají o Váš čistý bazén. Vysavače čistí dno, stěny bazénu i vrchní linku přechodu hladiny vody na stěně. Vysavače si zmapují bazén a jedou. Mají nastavitelné délky cyklu pro různý stupeň znečištění. Vysavač působí také jako pomocná filtrace ve Vašem bazénu. Příjemným doplňkem některých typů je bezdrátové dálkové ovládání, které umožní změnu směru pohybu i během čistícího cyklu.

**Neutrácejte za službu od firem, které se tímto zabývají, ale kupte si vlastní robotický vysavač.
**

Díky těmto pomocníkům již nebudete muset trávit čas údržbou a čištěním vody, ale užijete si více zábavy u bazénu s rodinou nebo přáteli.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12818 (magazinpodnikani.cz#365)


Přidat komentář