Rekonstrukce střech - Rokytnice

Střecha je nejvíce namáhanou součástí vašeho domu. Při výstavbě domu či při rekonstrukci stojíte před rozhodnutím, jaký zvolíte typ střechy a dále který materiál je vhodný pro její pokrytí. Víte, z čeho se vlastně střecha skládá?

Střecha jakékoli budovy je denně vystavena povětrnostním vlivům. Dešti a větru celoročně, v zimním období musí snášet tíhu napadaného sněhu. Časem může dojít k opotřebení izolace, skrz střechu zatéká, což způsobuje plíseň na stropech a stěnách. Rekonstrukce nebo stavba střechy na novostavbě je velká investice, kdy stojí za to zjistit si o celé akci co nejvíce informací. Pro rekonstrukci střechy se můžete rozhodnout z mnoha důvodů. Opravená střecha zlepší tepelně izolační vlastnosti, odstraní špatné hydroizolační vlastnosti, zateplí půdní prostory. Kvalitně provedená střecha je předpokladem komfortního bydlení. Rekonstrukce střechy se provádí i v rámci zateplování střech, při opravách izolace, kdy existují problémy se zatékáním. Stav střechy byste měli kontrolovat alespoň dvakrát do roka, i když přímo nevidíte známky zatékání nebo poškození. Nejlépe je provést kontrolu po zimním období, kdy se nedostatky často projeví.

střechyPokud bydlíte v oblasti Rokytnic a okolí a hledáte profesionální firmu, která nabízí opravy střech můžete Vám doporučit firmu pana Mirko Trnčáka. Pan** Mirko Trnčák** provádí vše, co se týče střech - opravy a rekonstrukce všech druhů střech, zateplení střech, návrhy izolace základů a posouzení izolace střech včetně realizace hydroizolace střech. Kompletní nabídku služeb naleznete na webu: http://mtstrechy.webnode.cz/. Opravy střech objednávejte pomocí kontaktu: Bartošovice v Orlických horách 70, 51761, tel:+420 732 837 295, email: m.t.strechy@seznam.cz

Jak zajistit větší životnost střechy?

Střecha chrání vnitřní prostory budov před povětrnostními vlivy. Střecha se skládá z těchto částí: z nosné střešní konstrukce a ze střešního pláště (nebo několika střešních plášťů), které jsou odděleny vzduchovými vrstvami. Střechy mají různý sklon. Sklon do 5° má střecha plochá. Šikmá střecha má sklon od 5 do 45°. Sklon nad 45° do 90° má střecha strmá. Pod střešní krytinou musí být zabezpečeno správné odvětrávání prostoru. Tím zvýšíte trvanlivost a životnost celé střechy. Odvětrávání se zajišťuje větracími taškami, nebo větracími pásy hřebene a nároží a ventilačních hlavic.

Čím je tvořen střešní plášť

V případě, že do budoucna uvažujete o tom, postavit v půdním prostoru, který je dosud neobydlený, půdní vestavbu, musíte si předem nechat navrhnout takovou skladbu střešního pláště, který bude mít potřebnou tloušťku tepelné izolace a taktéž parozábranu. Střešní plášť se skládá z následujících vrstev: střešní krytiny, hydroizolace, kterou představuje difuzní fólie, (což je izolace proti dešti, současně však umožňuje pronikání vlhkosti, která prostoupila přes parozábranu). Další vrstvu tvoří tepelná izolace a nakonec již zmíněná parozábrana. Ta zastavuje prostupování vodní páry z interiéru do vrstvy tepelné izolace. Profesionální řemeslník pečlivě zhotoví každou jednotlivou vrstvu pláště, protože ví, že vada jedné vrstvy má negativní vliv na vlastnosti vrstev ostatních.

  • Mirko Trnčák
  • Tel: +420 732 837 295
  • E-mail: m.t.strechy@seznam.cz

Posouzení stávajícího stavu střechy

Před realizací vestavby se musíte rozhodnout, jestli necháte krytinu opravit, nebo zda již nebude vyhovovat a vyměníte ji za novou. Pokud budete pouze vyměňovat střešní krytinu za jiný typ, stačí tuto úpravu ohlásit na stavebním úřadě. Pokud ale současně s výměnou bude zasahováno do nosné konstrukce krovu, musíte si vyřídit stavební povolení.

Prvním krokem ještě před rekonstrukcí je zjištění stávajícího stavu konstrukce střechy. Detailní prohlídka zahrnuje zaměření a testy, kontrolu trámů a střešní krytiny. Na základě tohoto posouzení vám profesionální firma navrhne řešení pro vaši stavbu.

střechy

Z podrobné prohlídky vyplynou zásadní doporučení pro rekonstrukci střechy. A sice, které části konstrukcí je nutné zachovat, které se jen vymění nebo přesunou. Některé trámy mohou být naprosto nepoškozené, proto je můžete použít v daném stavu. Profesionál vám též navrhne, jaký druh materiálu byste měli použít v závislosti na požadavcích stavební fyziky. Až se domluvíte na těchto konstrukčních detailech, můžete přikročit k samotné realizaci montáži střechy.

Klempířské práce a okapové systémy

Součástí rekonstrukce a montáže střech jsou klempířské práce, které představují opracování různých druhů plechů při montáži okapů, oplechování komínů a zapravení střešních oken. Standardním materiálem je pozinkovaný plech, což je klasická povrchová úprava ocelového plechu. Tento plech je třeba po určité době znovu natřít, zhruba v intervalu dva až pět let. Pozinkovaný plech se využívá zejména při rekonstrukcích nebo při stavbách běžných rodinných domů.

Jiný typ plechu je titanzinkový plech. Povrch obsahuje slitinu zinku, titanu a mědi, která vytváří patinu povrchu a tím vytváří ochranu před atmosférickými vlivy. Patinu lze vyrobit i řízeným výrobním procesem, je to však dražší záležitost.

Nejvyšší kvalitu, ale s tím i současně nejdražší cenu, představují měděné plechy. Tyto okapy nekorodují, nepotřebují tedy další nátěry či jinou údržbu. Časem se ovšem měď může potáhnout měděnkou, nebo působením znečištění může i zčernat.

Okap může být vyroben i z pozinkovaného plechu, žárově poplastovaného. Výhodou tohoto materiálu je, že dostanete pevnost a tepelnou stabilitu oceli a k tomu nejlepší vlastnosti plastu – odolává korozi a teplotním výkyvům, udržuje si barevnou stálost. Tento materiál garantuje vysokou ochranu proti povětrnostním vlivům a exhalacím.

Střešní krytiny, pokládka střešních krytin

Krytinu vybíráme nejen podle našeho estetického cítění, i když je samozřejmě důležité, aby se nám líbila a celkově vhodně barevně doplňovala fasádu domu, ale musíme upřednostnit vhodnost krytiny pro konkrétní typ střechy a pro konkrétní stavbu. V úvahu musíme brát maximální povolené zatížení konstrukce střechy, její sklon a další faktory. Zda se krytina montuje na bednění nebo na latě, aby střecha odvětrávala. Betonové či pálené tašky jsou těžké krytiny a nejsou vhodné pro každou střechu. V lehkých krytinách můžete vybírat z** plechových** materiálů různých tvarů a povrchových úprav, z vláknocementových, asfaltových, nebo i plastových krytin. Každý druh má specifické vlastnosti.

Jak si vybrat firmu na realizaci střechy

střechy

Je vhodné oslovit více dodavatelů a od každého si nechat vypracovat plánovaný rozpočet a pak si jednotlivé cenové kalkulace porovnáte. Při hledání stavební firmy, která vám bude střechu montovat, není dobré jít jen po nejlevnější cenové nabídce. Zjistěte si o firmě více informací, o jejích zkušenostech a realizacích, vyžádejte si reference. Zeptejte se, jaké další služby nabízí, zda realizace zahrnuje i dodání materiálu, odvoz původní krytiny atd. Zaměřte se i na záruční a pozáruční servis, který realizátor poskytuje.

  • Mirko Trnčák
  • Tel: +420 732 837 295
  • E-mail: m.t.strechy@seznam.cz

Využití střešních oken v půdních prostorách

Bydlení v podkroví má své kouzlo. Po tomto typu bydlení sní mnozí, a proto cíleně vyhledávají volné půdní prostory k rekonstrukci. Každý podkrovní prostor je jiný, jinak členitý, má jedinečnou atmosféru. Bydlení pod střechou přímo vybízí k využití střešních oken, někdy je to dokonce jediná možnost, jak prosvětlit půdní prostor a přivést do místností denní světlo. Na výrobu střešních oken se specializují známé firmy. Jejich montáž je samozřejmě odborná záležitost, kterou je třeba přenechat profesionálům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13612 (magazinpodnikani.cz#2104)


Přidat komentář