Rekonstrukce bytu a bytových jader - okres Liberec

Zdá se Vám, že Váš byt vypadá omšele a přemýšlíte jak jej omladit? Nebo už se Vám nelíbí umakartové jádro ve Vaší koupelně? Možná, že je čas obětovat nějaké úspory a provést kompletní rekonstrukci bytu či alespoň některé jeho části.

Kompletní rekonstrukce interiérů Liberec

Zjistili jste, že Vám již dosavadní bydlení nevyhovuje a Váš domov potřebuje radikální změnu? Pokud zní vaše odpověď, že ano, pak byste měli vyhledat co nejdříve profesionální firmu, které realizaci celé rekonstrukce svěříte. Výběr firmy bychom neměli v žádném případě podcenit, neboť na tom záleží, jak celá rekonstrukce dopadne. Jestliže jsme si vybrali vhodnou firmu, je na řadě zhotovení projektu, podle kterého bude celá rekonstrukce probíhat. Již při plánování projektu musíme mít jasno v tom, kolik finančních prostředků hodláme do celé rekonstrukce investovat. Poté, co je odborný projekt zhotoven, přichází na řadu konzultace celé rekonstrukce s realizační firmou a jakmile máme ve všem jasno, začíná firma pracovat.

Záleží pak pouze na nás, zda nám provede firma rekonstrukci tzv. na klíč, nebo si drobné práce provedeme sami. V případě, že je rekonstrukce prováděna na klíč, nestaráme se kromě projektu vůbec o nic a vše včetně potřebných povolení řeší za nás firma. Pokud se tedy rozhodujete, zda si nechat provést rekonstrukci na klíč nebo ne, měli byste myslet na to, že nemáte-li dostatek času, je to jediná možnost, jak si dovolit rekonstrukci bez jakékoli práce.

Rekonstrukce neboli přestavba většinou spočívá ve vybourání starých částí a v následném vytvoření nových, kvalitnějších, které se však od předchozích v mnohém neliší. Význam slova rekonstrukce ve stavebnictví totiž znamená návrat ke staršímu stavu a nejde tedy o nějaké zlepšení či modernizaci. Jak je však vidět, tento výraz se často používá chybně, jelikož cílem rekonstrukce** bytu či bytového jádra** je přece vždy jejich vylepšení.** Rekonstruovat** můžete jednu místnost, koupelnu či záchod, ale také celý byt.

Rekonstrukce bytu a bytových jader na Liberecku

Pokud se opravdu chcete pustit do** rekonstrukce bytu nebo bytového jádra**, čeká Vás spousta zařizování, vynaložení určitých finančních prostředků a pak zejména trpělivosti při samotné realizaci. Existují dvě základní cesty, jak rekonstrukce docílit, a to buď ji provést svépomocí, nebo se obrátit na odborníky, kteří mají v této oblasti bohaté zkušenosti. V tomto článku se zaměříme spíše na tu druhou možnost, avšak informace Vám mohou být nápomocny i v případě možnosti první.

Bourání, pokládání podlah, obklady a dlažby Liberec

V rámci kompletní rekonstrukce bytu či bytového jádra je nutné provést mnoho různých činností, na které většinou jeden řemeslník svou odborností nestačí. Jako první je nutné vybourat či jinak odstranit části bytu, které chcete rekonstruovat. Firma zajišťující tyto práce zabezpečuje i odvoz suti a dalších odpadů. Dále dochází např. k opětovnému vyzdění příček, položení plovoucích podlah, parket, koberců, dlažby a obkladů. Často je nutné při rekonstrukci bytu využít i služeb instalatérů a topenářů, kteří mají za úkol vyměnit rozvody vody a topení, nainstalovat různá zařízení (WC, vanu, sprchový kout, dřez, umyvadlo apod.) a připojit myčku či pračku. Kromě toho může do prováděných prací patřit i výměna dveří a samozřejmě malba stropů či stěn. Samozřejmostí je i závěrečný úklid.

Rekonstrukce bytového jádra Liberec

Už chcete opravdu skoncovat s umakartovým jádrem ve Vašem bytě? Rozhodně se není čemu divit. Umakartová jádra jsou ostudou bytů v panelových domech, kde vymezují místnost koupelny a toalety a také je od sebe oddělují. V dnešní době nevyhovují požadavkům bydlení, a to jak ze zdravotního hlediska (mohou být zdrojem plísní), tak zejména z hlediska estetického. Rekonstrukce bytového jádra je v tomto případě rozumným řešením, které Vašemu bytu prospěje a udělá z něj lepší místo pro bydlení.

Postup při rekonstrukci

Pokud jste se již rozhodli pro konkrétní firmu, přijde k Vám její pracovník a změří vše potřebné. Poté Vám bude zhotoven návrh a předběžná kalkulace, na jejichž základě se rozhodnete, zda na rekonstrukci přistoupit. Tyto služby bývají zpravidla zdarma. Poté již dochází k podpisu smlouvy a dohodnutí termínu realizace.

Celková doba rekonstrukce bytového jádra trvá okolo jednoho týdne, maximálně do dvou týdnů (standardem je 10 dnů). Jako první činností je vybourání starého bytového jádra (nejčastěji tedy umakartu) a odvoz odpadu či suti. Poté se přistoupí k vyzdění příček podle návrhu a jejich následnému omítnutí. V této fázi jsou příslušnými řemeslníky také instalovány nové rozvody vody, topení a elektřiny. Následně je nutné přistoupit k položení obkladů a dlažeb a k instalaci různých zařizovacích předmětů jako je např. umyvadlo, vana, sprchový kout apod. Nakonec dochází k vymalování a k závěrečnému úklidu.

Rekonstrukce bytu Liberec

Možná Vám celý Váš byt připadá zašlý, skoro nic zde nefunguje a Vy máte pocit, že opravdu potřebuje větší změnu. V tom případě bude nejlepší přistoupit k celkové rekonstrukci. Ve starých bytech je nutno** vyměnit rozvody vody, plynu či topení, položit novou podlahu, vymalovat či vyměnit okna**. Všechny tyto práce spadají do rekonstrukce bytu. Postup rekonstrukce je obdobný jako u rekonstrukce bytového jádra a jeho doba se odvíjí zejména od rozsahu požadovaných činností.

Rekonstrukce koupelny Liberec

Rekonstruovat koupelnu může být nutné i jinde než v panelovém domě, kde je umakartové jádro. I jiné byty mohou mít koupelny, ve kterých např. nefungují rozvody vody, netopí topení, je nutné vyměnit vanu apod.  Na tyto typy rekonstrukcí se specializuje řada firem, jejichž pracovníci Vám budou schopni odborně poradit jakou vybrat sanitární techniku, jak v koupelně rozvrhnout věci, zda je vhodné spojit koupelnu s toaletou v jednu místnost či jaké vybrat obklady.

Kde bydlet při rekonstrukci

Při rekonstrukci máte dvě možnosti bydlení, buď bydlet dále v bytě, nebo se na čas přestěhovat někam jinam a na rekonstrukci chodit pravidelně dohlížet. Zde záleží zejména na rozsahu rekonstrukce a prováděných činnostech. Pokud budete pouze vyměňovat okna nebo malovat některou z místností, nebude tak ohrožen chod domácnosti. Avšak jestli chcete nechat vyměnit rozvody vody, kompletně rekonstruovat koupelnu či nechat předělat rozvody elektřiny, bude pravděpodobně lepší načas se z bytu odstěhovat.

Při těchto pracích totiž dochází k nadměrnému prášení, které nelze dlouhodobě snášet. Proto je také nutné počítat s tím, že věci, které v bytě necháte budou zaprášené, ať se je budete snažit před prachem ochránit sebevíc.

Na druhou stranu, pokud nemáte možnost byt na čas opustit, není pro řadu firem problém provádět rekonstrukci i při chodu domácnosti, avšak musíte počítat s tím, že životní podmínky budou na čas velmi špatné.

Elektroinstalační práce na Liberecku

K bezproblémovému chodu naší domácnosti patří bezpochyby** funkční** a zejména bezpečná elektroinstalace. Elektroinstalační práce se týkají elektroinstalace v bytech, domech, firemních prostorách – zapojení rozvaděčů, výměny jističů, výměny zásuvek, výměny vypínačů – hledání kabelů ve zdech – projektování elektroinstalace – oprav závad, které zjistil revizní technik. Realizace nové elektroinstalace, případně rekonstrukční práce na rozvodech elektřiny, by měla provádět výhradně profesionální firma. Elektroinstalace vyžaduje odborné znalosti a proto se zásahům do rozvodů raději vyhýbejte. Opravy, rekonstrukce, montáže elektrických zařízení přenechte těm, kteří se elektřinou zabývají a mají kvalifikaci.

Jak vybrat kvalitní firmu pro rekonstrukci bytu

Před rekonstrukcí samotnou je nutno učinit několik rozhodnutí, ať již volbu mezi sprchovou vanou či koutem, výběr obkladů či rozhodnutí ohledně spojení toalety s koupelnou. Nejdůležitějším rozhodnutím je však výběr firmy, která rekonstrukci provede.

Neexistuje univerzální návod, který by Vám poradil, jak vybrat dobrou firmu, ale je dobré držet se následujících rad. Projděte nabídky několika firem a utvořte si přehled ohledně jejich služeb a cen. Zeptejte se kamarádů či známých, zda mají s některou z těchto firem zkušenosti a pokud ne, zkuste hledat informace na internetu. Nejprve na nezávislých diskuzích a pak na stránkách firem pod referenčními zakázkami.  Reference by totiž měly při rozhodování patřit k těm nejdůležitějším.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13580 (magazinpodnikani.cz#2014)


Přidat komentář