Rekonstrukce bytů a bytových jader - okres Beroun

Stojíte před rekonstrukcí bytového jádra nebo celého bytu, či jste se rozhodli pořídit si nové podlahy, dveře, kuchyni? Protože se jedná o investičně náročné akce, není na místě podceňovat přípravu. Přečtěte si k tomu alespoň pár následujících řádků.

řešení rekonstrukce bytuPokud jste se rozhodli pro celkovou rekonstrukci bytu či domu, je dobrým nápadem oslovit firmu Beroun, která nabízí v rekonstrukcích bytů komplexní řešení. Ušetříte si tím spoustu času, který byste jinak strávili hledáním dodavatelů různých specializací pro jednotlivé části rekonstrukce, objížděním různých koupelnových, kuchyňských center, nábytkářských a podlahářských firem atd.

Komplexní řešení rekonstrukce bytu Beroun

rekonstrukci bytu se mnozí odhodlávají léta. Obávají se zejména nepořádku a prašnosti, které jsou s pracemi při úpravách bytu spojené, ale také nepohodlí při bydlení, které budou muset po nějakou dobu bohužel snášet. Pokud se rozhodnete řešit opravy zčásti svépomocí a zčásti objednáním** řemeslníků**, mohou se objevit komplikace. Musíte si totiž objednat jednotlivé specialisty tak, aby jejich řemeslné práce na sebe plynule navazovaly. Vy máte již daný termín rekonstrukce, ale ne každý řemeslník bude k určitému datu dostupný. Když se vám podaří všechny objednat tak, aby časový rozvrh vycházel podle plánu, nemáte ještě vyhráno. Zeptejte se těch, kteří mají rekonstrukci od různých podnikatelů úspěšně či méně úspěšně již za sebou. Řeknou vám, že některý řemeslník se zdrží u předchozí zakázky, tudíž ohlásí opožděný nástup, nebo vaši objednávku zruší, protože by práce v termínu nestihl. Nebo je třeba doobjednat materiál a tím pádem dochází ke zpoždění v rozvrhu, jindy je materiál sice objednán včas, ale dodávka se z nějakého důvodu zdrží. Zkrátka mohou nastat neočekávané překážky a časové i finanční ztráty jsou vždy nepříjemné, stejně jako shánění jiného řemeslníka, jak se říká, za pět minut dvanáct. O stresu nemluvě. Dobu rekonstrukce si můžete značně zkrátit tím, pokud si objednáte veškeré práce nebo jejich podstatnou část od** jedné dodavatelské firmy**.

rekonstrukce bytového jádraRekonstrukce koupelny a bytového jádra Berounsko

Mnozí znáte z vlastní zkušenosti, že současný stav a vybavení panelových bytů je zastaralý jak morálně, tak hygienicky, i z hlediska bezpečnostního. Vezměme si pro příklad koupelnu. Je to místnost, která má sloužit jako příjemné místo k očistě a k relaxaci. Plechová otočná umyvadla, která na jedné straně zavazí nad vanou při koupání, místa v koupelně tak málo, že při otočení narážíme na druhé straně do pračky. To vše obklopuje umakart, materiál, který není odolný dlouhodobému působení vody a plísním. V takovém prostoru se asi příjemně zrovna necítíte. Proto činíte zásadní rozhodnutí a přistupujete k rekonstrukci.

Dodavatelskou firmu můžete vybírat na základě inzercí v časopisech o bydlení, na internetu, nebo v místním tisku. Nejlépe je dát na zkušenosti a reference od známých. Potom si zajdete do dané provozovny, kde si prohlédnete příklady vlastních realizací. Můžete si prohlédnout druhy materiálu, od obkladů a dlaždic přes sanitární techniku až po koupelnové topení a nábytek. Zejména však načerpáte zdroj inspirace, což vám pomůže rozhodnout se, jaké materiály a zařízení použijete. Líbí se vám více matný nebo lesklý povrch obkladů, a co rozměry? Malé prostory opticky rozšíří obklady větších rozměrů a velká zrcadlová plocha. Do větších prostorů se můžete pustit odvážně a použít obklady různých rozměrů a barev, doplnit je dalšími prvky ze série, například mozaikou, listelami, atd. Variant je nesčetně. Pokud je váš finanční limit dán a nechcete ho překročit, vodítkem při výběru zařízení může být právě cenový strop. Ostatně rozpočet rekonstrukce vám dodavatel zpracuje před realizací. Firma vám též může vytvořit 3D návrh vaší budoucí koupelny, ve kterém si lze pohrát s rozmístěním vybavení a nábytku, stejně jako s formátem a barvou obkladů. K dodavatelské firmě si s sebou vezměte náčrtek koupelny a nezapomeňte zakreslit zdi, okna, dveře a popsat veškeré rozměry, případně odpad a vedení vody, pokud jsou pevně dány a nebudete chtít do nich zasahovat.

 

Hledáte-li odborníka přes rekonstrukce bytů, bytových jader či koupelen a bydlíte v okrese Beroun, máme pro Vás tip na pana Jana Malého. U pana Malého můžete poptávat služby týkající se veškerých zednických, obkladačských a pokladačských prací. Kontaktovat pana Jana Malého můžete na tel. čísle** +420 724 974 880**, na e-mailu zednictvimaly@email.cz či osobně na adrese Otročiněves 21, Otročiněves 267 03.

 

dispoziční řešení koupelnyJak vybavit koupelnu? Dispoziční řešení koupelny

V rodinném domě obvykle bývá vyhrazena místnost pro praní prádla. Koupelna, nebo i více koupelen, slouží čistě k provádění hygieny a k relaxaci. Při výstavbě panelových bytů se však leckdy alespoň na menší komoru pozapomnělo, takže majitelům bytů nezbývá, než pračku umístit do koupelny. Pokud máte dost místa, můžete si pořídit i sušičku. V malé panelákové koupelně oceníte každý kousek volného prostoru nebo zdi. Místo oblíbeného žebříkového topení si můžete dopřát podlahové vytápění. Není nic příjemnějšího, než po ránu vstoupit na vyhřátou dlažbu a započít ranní hygienu. Také popřemýšlejte, kolik umyvadel si vlastně pořídíte. Kolik členů má vaše domácnost, jakým způsobem se ráno a večer střídáte v koupelně? Možná by pro vás bylo praktičtější nechat si instalovat dvě umyvadla a vyhnout se tak čekání na pořadí. Odborná firma vám poradí, v jaké výšce umyvadlo zasadit. Umyvadlo můžete zvolit stojanové, závěsné, či zapuštěné. Vyrábí se z různých materiálů, třeba se vám zalíbí netypický kámen, sklo, nebo nerez ocel. Také pouvažujte, zda a kde by se využila pomocná madla. Velmi efektně v koupelně působí sprchové hlavice napevno zavěšené ze stropu nebo kolmo ke stěně. Ovšem můžete pak postrádat pružnost klasické sprchy, kterou si můžete vzít z držáku do rukou nebo nastavit na stojanu do požadovaného úhlu a výšky.

Nezapomeňte, že design koupelny dotváří doplňky. Baterie mohou být šperkem místnosti, montují se dnes do zdi, i jako podomítkové, nebo se zasazují do otvorů v umyvadlech a vanách. Pokud máte jasno v tom, jaký nábytek bude kde stát, přichází na řadu vyřešit osvětlení. Potřebujete jedno centrální osvětlení místnosti a osvětlení zrcadla, které ocení dámy při nanášení make-upu a pánové při holení. Součástí koupelny může být i WC a bidet. Pokud je to technicky možné, je praktické využít závěsné typy, úklid podlahy je díky tomu mnohem jednodušší. No a konečně, barevně sladěné ručníky jsou pak třešničkou na dortu nové, nablýskané koupelny.

projekt rekonstrukce bytuZajištění projektové dokumentace rekonstrukce bytu

Investice do rekonstrukce podobného rozsahu není nevýznamná, proto musí firma všechny práce předem naplánovat a připravit a nakonec podle navrženého projektu realizovat. Protože se jedná o poměrně velkou akci, je nutné nepodcenit přípravu. Pokud vám chybí trocha fantazie, ale ne finanční prostředky, můžete využít služeb architekta, jehož služby některá bytová studia nabízejí. Tomu sdělíte vaše požadavky a představy. Možná budete z jeho řešení mile překvapeni, protože dokáže do projektu zanést takové prvky, které vyřeší problém nečekaným efektním a estetickým nápadem.

Je opravdu projekt rekonstrukce nutný, nebo je to jen reklamní trik řemeslnických společností? Odpověď zní – projekt potřebujete. Projektovou dokumentaci předkládáte stavebnímu úřadu v případě, že vaše rekonstrukce nepodléhá pouze ohlašovací povinnosti, ale potřebujete získat stavební povolení. Na stavebním úřadě také zkontrolují, zda byly v projektu dodrženy platné vyhlášky a normy. Druhým důvodem, proč mít projekt, je, že bude sloužit vám. Víte předem, jak má stav po rekonstrukci vypadat, udává rozsah prací, představuje podklad pro realizaci. Po právní stránce projektové dokumentace jsou přílohou smlouvy o dílo.

Hledáte-li odborníka přes rekonstrukce bytů, bytových jader či koupelen a bydlíte v okrese Beroun, máme pro Vás tip na pana Jana Malého. U pana Malého můžete poptávat služby týkající se veškerých zednických, obkladačských a pokladačských prací. Kontaktovat pana Jana Malého můžete na tel. čísle** +420 724 974 880**, na e-mailu zednictvimaly@email.cz či osobně na adrese Otročiněves 21, Otročiněves 267 03.

Co vše rekonstrukce bytů zahrnuje

Základní přestavba bytu obvykle zahrnuje** demontáž a likvidaci vybavení bytu, rekonstrukci bytového jádra, nové podlahy**, výměnu zárubní a dveří, novou elektroinstalaci a zednické práce s tím vším spojené. Při rekonstrukci tohoto rozsahu se často mění dispozice jednotlivých místností. Některé lze zvětšit na úkor prostoru jiné místnosti. Se změnou dispozic samozřejmě souvisí bourání nenosných příček v bytě a výstavba nových, například sádrokartonových. Složitější úpravou je i změna velikosti zárubní, než byla původní. V rámci rekonstrukce si dále můžete nechat vybudovat sádrokartonové podhledy, nebo vyměnit radiátory. Rekonstrukci bytového jádra nabízejí některé firmy již od pěti pracovních dní, avšak obvykle trvá až čtrnáct dnů, rozsáhlé rekonstrukce se provádějí až měsíc.

rekonstrukce elektroinstalaceRekonstrukce elektroinstalace okres Beroun

Celá řada starších domů, ať už panelákových, soukromých nebo firemních neodpovídá dnešním požadovaným normám pro elektroinstalace a její rozvody jsou již poznamenány časem, který od jejich instalace proběhl. Největším problémem jsou** hliníkové rozvody**, které je nutné vyměnit za nové měděné. Další problém je nedostatečný rozvod zásuvek a spínačů. Hrozí zde nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

Na začátku** rekonstrukce** je tedy nutné odstranit staré hliníkové vodiče a jejich chrániče. Je zapotřebí udělat celý rozvod kompletně nový bez zachování jakýchkoli částí, například zásuvky. v momentě, kdy je odstraněna celá elektroinstalace, začne se s plánováním rozvodů nových, kdy se rozdělí do několika okruhů- vedení, rozvaděče, zásuvky, domovní spínače, připojení přístrojů s větším zatížením. Po samotné** instalaci rozvodů vedení**, jsou zapojeny proudové chrániče a následně je všechno podrobeno kontrole. Na konec proběhne spravení stěn.

Revize elektrických rozvodů Beroun

Přejete-li si bezpečnost pro celou rodinu, pak je revize elektrických rozvodů naprosto nutná. Poskytuje jistotu a ochranu před jakýmkoli úrazem nebo požárem.

Všechny revize jsou dané podle platných zákonů jako například vyhlášky 48/82 Sb., kdy musí být revize prováděna pravidelně od doby provozu po celou dobu jejich životnosti. Revize se musí provádět** každých 5 let**. Pokud tak neučiníte a máte pojištěnou domácnost, následuje krácení pojistné události nebo jiné postihy ze strany Státního orgánu. Revize neznamená pouze kontrolu, ale i čištění, různé opravy, upevňování elektrických rozvodů, přípojek a zásuvek. Všechno toto má na starosti revizní technik.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13577 (magazinpodnikani.cz#2010)


Přidat komentář