Rekonstrukce bytu a bytového jádra - Jihlava a okolí

Vyberte si správnou firmu pro rekonstrukci bytu. Proměna bytu v panelovém domě je jako kouzlo. Starosti nechejte firmě, má zkušenosti, ví, jak na to, ví, na co nesmí zapomenout, umí si poradit s nečekanými okolnostmi.

Jsou stavební firmy, které se věnují mnoha oblastem stavebnictví, provádějí výstavbu nových domů nejrůznějších typů, nabízejí různé úpravy a rekonstrukce domů, přestavby bytů atd.

Rekonstrukce, přestavba bytu na Jihlavsku

Rekonstrukce neboli přestavba znamená předělání, modernizaci, vylepšení či změnu stavby, v případě firmy je to tedy přestavba bytu v panelovém domě. Buď se přestavuje byt celý, nebo jen některá jeho část. Ať už jde o komplexní, celkovou rekonstrukci nebo o přestavbu jen jedné místnosti v bytě, je vždy nezbytné vytvořit přesný plán postupu. Jeho výchozí součástí je samozřejmě samotný stavební projekt. Firma se domluví se zákazníkem na veškerých podmínkách. Jaké jsou požadavky na rozsah rekonstrukce, na materiály, vzhled, jaké jsou finanční možnosti zákazníka atd. Tomu všemu je možné se přizpůsobit a najít ideální řešení.

Rekonstrukce bytu s odbornou firmou Jihlava

Je nanejvýš vhodné se s rekonstrukcí, a v bytech obzvláště, obrátit na specializovanou firmu Jihlava. Ta ví, co vše je třeba zařídit a naplánovat. Má představu o časovém plánu realizace. Není dobré rekonstrukci uspěchat, protože stavební technologie vyžadují svůj čas, což některé firmy ve snaze se zákazníkovi podbízet často nerespektují.

Odborníci firmy se zákazníkem nejprve konzultují jeho představu. Dohodnou a zpracují vizuální stránku, vyberou materiály. Vycházejí vždy z představ a finančních možností zákazníka. Dobrá firma uzavře se zákazníkem smlouvu, ve které jsou podrobnosti týkající se realizace rekonstrukce, veškeré podmínky včetně časového harmonogramu. Pak lze na základě projektu přistoupit k samotnému provedení přestavby. Ta většinou začíná bouracími pracemi a odvozem suti. Odborníci umí podle potřeby zajistit veškeré sítě, kterých se rekonstrukce dotýká. Ať už jsou to elektrorozvody, rozvody plynu a vody, topení i odpady. S tím samozřejmě je kalkulováno již v projektu. Po bouracích úkonech a vyčištění rekonstruovaného prostoru začíná samotná výstavba a postupné dokončení nových částí, nové vestavby.

Rekonstrukce bytu a bytového jádra - Jihlava a okolí

Rozhodli jste se na jaře začít s rekonstrukcí bytu, domu či bytového jádra? Než se rozhodnete pro konkrétní firmu, rádi bychom Vás seznámili s firmou KUS PRÁCE s. r. o., která své zakázky realizuje v Jihlavě a okolí. Jedná se specializované pracovníky na** zednické, obkladačské, instalatérské, elektrikářské, podlahářské a další práce spojené s kompletní rekonstrukcí domu či bytu**. Nic není pro firmu KUS PRÁCE s. r. o. problém. Firma disponuje zkušenými řemeslníky s mnohaletou praxí a zkušenostmi, proto byste těžko hledali lepší a spolehlivější firmu, než je právě firma KUS PRÁCE s. r. o.

Při realizaci zakázky jsou pracovníci firmy velmi svědomití, vždy dodržují stanovené termíny a dělají vše pro maximální spokojenost zákazníků.

Firma KUS PRÁCE sídlí na adrese: Luční 3295/1 v Jihlavě.

Pana Petra Munducha (ředitele stavby a koordinace) můžete kontaktovat telefonicky na čísle:** +420 607 579 009** nebo mu pošlete poptávku na emailovou adresu: petr.munduch@kusprace.cz. Určitě s odvedenou prací budete spokojeni a mile překvapeni z profesionálního a kladného přístupu, se kterým pan Petr Munduch i všichni pracovníci firmy ke každé zakázce přistupují.

Jihlava rekonstrukce koupelen a kuchyní

Oranžová koupelnapanelových domech je nejčastěji prováděna rekonstrukce tzv. bytových jader, většinou nezděných, stavěných z umakartu. Někdy se ještě používá částečná rekonstrukce pomocí sádrokartonových desek nebo keramických obkladů, ale nejvýhodnější a nejkvalitnější rekonstrukce je kompletní vybourání umakartu a jeho náhrada zděnými materiály. Těch je velká škála a je třeba je individuálně vybrat podle konkrétních podmínek. Při vybourání tzv. jádra je většinou možné měnit i dispozici koupelen a toalet, popř. také kuchyně, která obvykle se sanitárním uzlem přímo souvisí.

Nová vestavba pak zahrnuje vyzdění nových stěn podle projektu a jejich omítnutí či polepení obkladačkami. Dnes je na trhu obrovský výběr obkladových materiálů. Od jednodušších, levnějších obkladaček až po obklady náročnější, např. mramorové, skleněné, obklady se speciálním designem, dřevěné obklady či individuálně navržené a zhotovené typy obkladů. Ale i ty nejobyčejnější obkladačky a dlaždice jsou dnes v obrovském výběru, co se týká barev, tvarů i dezénů tak, aby si každý zákazník vybral. Samozřejmostí u přestavby koupelen je kvalitní hydroizolace, použití sanitárních materiálů odolných proti vlhkosti a plísním atd. Výběr zařízení koupelen, toalet popř. kuchyní a dalších částí bytu je se zákazníkem vždy třeba předem dohodnut.

Zároveň s vyzdívkou jsou řešeny i rozvody studené a teplé vody, elektřiny a odpadů, ale také topení. Rozvody dnes mohou být provedeny také v různých materiálech, vždy záleží na přáních a finančních možnostech zákazníka a vždy je vše předem domluveno. Topení např. může být ve formě radiátorů a to v nejrůznějších barvách a provedeních nebo jako podlahové topení. To vše podle projektu zajistí specializovaní řemeslníci. Osadí umývadla, vanu, sprchový kout, armatury, dále zajistí elektrické rozvody, vypínače a zásuvky a odpady. Podle projektu vybaví místnosti různými madly, policemi, věšáky a dále podle smlouvy koupelnu i toaletu mohou doplnit koupelnovým nábytkem, různými skříňkami, svítidly atd. Pokud zároveň dochází i k rekonstrukci kuchyně, je totéž provedeno i tam. Pokud si zákazník ponechá stávající kuchyňskou linku, je tato namontována zpět na své místo. Častěji ale dodavatelská firma namontuje podle projektu novou kuchyňskou linku i se spotřebiči dle výběru zákazníka.

Obklady a dlažba, profesionální obkladači v Jihlavě

Protože jsou dlaždice velmi praktickým obložením, neužijí se jen u koupelen. Jsou to praktické materiály, na kterých neulpí špína, jelikož se dá snadno setřít. Dlaždice jsou lehce, nevsakují tekutiny, nezažere se do nich barva a jsou i odolné vůči tlaku. Díky tomu všemu stále drží svůj tvar i barvu. Proto se využijí zejména tam, kde hrozí, že by prostředí ohrozila tekutina. Jedná se ještě o chodby, sklepy, též i balkonové obložení, části kuchyní a podobně. Obkladačství se ve své podstatě týká i exteriéru. I zde hrozí, že tekutiny a jiné faktory ohrozí dané prostředí, a tím pádem se potřebují najít odolné komponenty. Nejedná se už ale o dlaždice. Spíše cihly nebo betonovou dlažbu. Hlína, déšť a bláto pak nemají šanci.

Celková rekonstrukce bytu Jihlava

Je samozřejmě možné rekonstruovat byt celý. Tedy nejen koupelnu a kuchyň, ale všechny místnosti. Nejčastěji se jedná o novou dispozici stěn a dveří, nové podlahy a krytiny podlah, výměnu dveří a již zmiňovanou rekonstrukci koupelny, toalety a kuchyně. K tomu patří i změna veškerých rozvodů, nové umístění svítidel, vypínačů a zásuvek. To opět zahrnuje nejdříve bourací práce a odvoz suti a následnou výstavbu nově navržených dispozic a technického zabezpečení.

Používané materiály a zařízení při rekonstrukci bytu

Firmy dnes nabízejí naprosto nepřebernou škálu stavebních materiálů a tak si vybere úplně každý. I v oblasti cenově dostupných a finančně nenáročných materiálů je dostatečný výběr kvalitních cihel, mnoho typů** omítek, obkladů, dlažeb, umývadel, van, sprchových koutů, kuchyňských linek, svítidel**, atd. Pokud si můžeme dovolit dražší či luxusní materiály, otevírají se nám ještě další možnosti. Jenom jako příklad z nekonečné řady možností si můžeme uvést třeba podlahy z exotických dřevin, průsvitné zdící materiály, třeba tzv. luxfery, na míru a podle přání vyrobená umývadla a vany, výrobky renomovaných světových designérů apod.

Pokládka linolea a PVC Jihlava

Linoleum a PVC patří mezi nám dobře známé podlahové krytiny. V současné době mají moderní linolea a PVC velmi málo společného se starými klasickými linolei z dob totality. Linolea a PVC jsou k dostání v mnoha různých dekorech a tloušťkách, kdy jsou vhodné jak do domů, tak i do komerčních či jiných prostor. Linolea jsou velice odolná proti opotřebení, nevadí jim vlhkost, jsou hygienická, snadno se montují a udržují. Linolea mohou věrně napodobovat dřevo, dlažbu a jiné materiály. PVC je syntetická vícevrstvá krytina, která je většinou vyrobena ve formě rolí nebo vinylových dílců. Umělé lino lze začlenit do skupiny PVC krytin, kdežto přírodní lino, zvané marmoleum je vyrobeno z přírodních směsí, často ze směsi pilin, přírodních pryskyřic a lněného oleje. PVC se většinou lepí přímo k podkladové vrstvě, i když existují i dílce, které lze pokládat obdobně jako plovoucí podlahy. PVC je vhodné pro svou odolnost i do nemocnic, průmyslových objektů apod.

Plánování rekonstrukce, projekt rekonstrukce, poradenství Jihlava

Při rekonstrukci bytu je dále důležité:

  • Včas a s předstihem si rekonstrukci v klidu naplánovat, nechat si časovou rezervu, uspěchaná realizace nebývá kvalitní.
  • Dobře zvážit finanční možnosti a popř. zvolit nějaký druh půjčky, někdy je dobré připlatit za kvalitu, ne vždy to nejlevnější znamená skutečnou úsporu.
  • V klidu si zvážit, co od nové přestavby očekáváme, zrevidovat přání rodiny, představit si, jak fungují členové domácnosti, co kdo potřebuje a jak se případně bude rodina dále vyvíjet a měnit.
  • Nechat si poradit zkušenými odborníky, mají přehled o možnostech technických a orientují se na trhu a v cenách nabízených výrobků.
  • Je dobré mít podrobný projekt před zahájením přestavby, jinak můžeme riskovat nečekané komplikace.
  • Nebát se opakovaně zeptat odborníků a nechat si podrobně vysvětlit všechno, čemu nerozumíme nebo o čem máme pochybnosti.
  • Vybereme-li si zkušenou a renomovanou firmu, odpadne nám řada starostí a nemusíme se bát případných komplikací, se kterými si zkušení odborníci díky své bohaté praxi a technickým možnostem lépe poradí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12888 (magazinpodnikani.cz#486)


Přidat komentář