Rekonstrukce bytových jader - Kladno

Také jste se rozhodli pro rekonstrukci svého bytu? Máte v úmyslu zkrášlit kuchyň, jídelnu, koupelnu nebo vybourat celé jádro bytu a předělat si vše k obrazu svému? Potom právě Vám je určen dnešní článek.

Představu, jaká by mohla být nová tvář Vaší koupelny, kuchyně nebo WC, již máte v hlavě a nyní přemýšlíte nad výběrem řemeslníků z tohoto oboru nebo jen sníte o rekonstrukci těchto prostor a potřebujete k tomu i nějaký návrh a inspiraci?

koupelny ŠTěpán

Nezáleží na tom, bydlíte-li v panelovém domě, nově postavené novostavbě nebo starém bytě. Spolehlivý řemeslník si poradí jak se zdí, umakartem, dřevotřískou, hobrou nebo jinými původními materiály.

Rekonstrukce bytového jádra Kladno

V Kladně a okolí nabízí firma pana Petra Štěpána rekonstrukce bytových jader. Tato firma je prověřená nejen počtem realizací, které má již na kontě, ale také spokojenými zákazníky. Firmu pana Štěpána si můžete objednat nejen na rekonstrukce bytových jader ale i bytů, koupelen a domů včetně údržby.*** * S panem Štěpánem se vždy domluvíte na nejlepším řešením i ceně. Více naleznete na http:// http://www.stepan-jichove.cz/. Pro sjednání schůzky využijte telefonní číslo: +420731113849 či e-mail:stepan60@volny.cz.Firmu pana **Štěpána vám můžeme jen doporučit. Jistě oceníte vstřícné jednání a necháte si poradit nejlepší možné řešení svých požadavků.

koupelny ŠTěpán

Jaké práce čekají řemeslníky při rekonstrukci bytových jader? Jsou to zejména práce bourací - pokud se jedná o starou zástavbu, demontáž starých zařizovacích předmětů jako vany, umyvadel, baterií, ale také starých rozvodů vody nebo elektřiny – tam, kde jsou již nevyhovující. Také se řemeslníci musejí postarat o odvoz suti a likvidaci tohoto odpadu a obnovení příček podle dohody s majitelem - zděných nebo sádrokartonových.

Dále je zapotřebí zpracovat a vyhotovit nové rozvody elektřiny a vody, osadit šachtu s revizními dvířky, zásuvky a zástrčky. Následují omítky v místech kde nebude obklad,  výběr barvy a malba těchto stěn. Dokončení stropu podhledy a osvětlením. Po dohodě s investorem je nutno vybrat obklady, dlažby dle materiálu i barev a doplnit koupelnu či WC sanitou.

Po rekonstrukci řemeslníci namontují sprchové kouty, vany, WC, umyvadla, bidety, pračky a podobně. Koupelnu vybaví nábytkem a doplňky. Dokončení celého projektu bývá u firem s dobrým jménem také samozřejmostí finální úklid a následné předání díla majiteli.

Obklady a dlažby, obkladači Kladno

Na přání zákazníka položí obkladači zvolené** obklady i dlažbu** a pokud zákazník potřebuje poradit s výběrem, doporučí jak materiál tak barvu nebo společně mohou navštívit vzorovou prodejnu nebo zadat odborníkům vytvoření počítačem zpracovaného návrhu. Obklady a dlažby samozřejmě nejsou doménou pouze koupelen, ale hodí se také do kuchyní, na chodby či schodiště nebo balkóny či terasy.

 • Petr Štěpán
 • tel: +420731113849
 • email: stepan60@volny.cz

Jak vybírat obklady a dlažbu? Tak za prvé by se zákazník neměl zaměřovat jen na stránku estetickou, zda se obklad hodí tvarově nebo barevně. Musí se také zamyslet nad náročností podmínek použití. Jedny druhy se hodí pro obklady koupelen, jiné pro kuchyně a jiné pro terasy, fasády. Do restaurace nebo jídelny, kde je podlaha mnohem více namáhaná, se hodí jiné povrchy než-li k Vám domů – zde je nutno sledovat tzv oděruvzdornost. Jinde je nutné vybrat protiskluzové dlaždice například u bazénů nebo ve velko kuchyních.

Nová podlaha pro Váš byt, pokládka podlah Kladno

Toužíte-li po dřevěné podlaze, máte dvě možnosti. Investovat do dřevěné podlahy nebo si vybrat laminátovou podlahu plovoucí, mezi nimiž najdete imitace na první pohled od dřevěné podlahy nerozpoznatelné.

koupelny ŠTěpán

Dřevěná podlaha je sice náchylnější k poškození, ale svou útulností, teplem a pocitem splynutí s přírodou vynahrazuje tento nedostatek.** Laminátová** je mnohem odolnější proti propálení, poškrábání či odolná k barevným změnám způsobených sluncem a pro pocit tepla je zde možno položit podlahové vytápění, takže výsledek je srovnatelný s dřevěnou podlahou.

Vlastnosti podlah a požadavky na ně

Každá podlaha musí splnit několik požadavků. Jednak je to tepelně izolační vlastnosti, omezení kročejového hluku, hydroizolační vlastnosti nebo odolnost proti nárazu, protiskluzovost, stálobarevnost či dobrou udržovatelnost.

Rekonstrukce kuchyně Kladno

Málo kdo dnes při rekonstrukci kuchyňské linky zapomíná na podlahu a obklady. V dnešní době se již většina investorů pouští rovnou do celkové rekonstrukce prostoru kuchyně. Zastaralé rozvody i technologie vaření je nutno vyměnit a modernizovat, potom nastává hlavní dilema s výběrem spotřebičů a kuchyňské linky jako takové a třešničkou na dortu je ostatní zařízení kuchyně většinou spojené s jídelnou. Pokud se rozhodnete pro celkovou dispoziční přestavbu kuchyně, je to krok opravdu komplexní.

Nezapomínejte na prostorové možnosti, na velikosti Vámi vybraných spotřebičů, tak aby korespondovala jejich šířka, výška i hloubka s rozměry v kuchyňské lince - stejné parametry potřebujete i v případě, necháte-li si vyrobit linku na zakázku. Pro lepší orientaci si nechce vypracovat grafický návrh nebo se poraďte s odborníkem.

Jak rozmístit kuchyňské pracovní plochy

kuchyně Štěpán

Správně rozvrhnout umístění jednotlivých center kuchyně Vám v budoucnu ušetří nejen čas ale i zbytečné kroky nebo přesuny věcí z místa na místo. Podle odborníků by měla být kuchyň zařízená následovně:

 • Chladící prostor - přípravný prostor - umývací prostor – odpadový prostor – varný prostor - jídelní prostor
 • Lednice - vedle ní skříňka na potraviny – odkládací plocha cca 30 cm, vedle dřez – odkapávací plocha – myčka – odpadkový koš.
 • Pracovní plocha má mít šířku cca 60 cm – vedle sporák s odsavačem par a vedle asi 30 cm plocha navíc.
 • Pozor důležité je také jste-li pravák – realizace bude probíhat zprava doleva a u leváků opačně. Celková délka kuchyňské linky by měla být asi 330 cm.
 • Nutností je dobře si rozmyslet, kdo nejčastěji bude u Vás doma vařit. Hospodyňka s výškou metr šedesát by u klasické kuchyňské linky měla neustále lokty nepřirozeně vysoko a naopak u její kuchyně správné výšky bude vyšší postava neustále nahrbena.
 • Velmi důležité je také rozmístění vhodného osvětlení, tak aby si člověk který bude vařit nestínil vlastním tělem a nebo naopak aby mu světlo neznepříjemňovalo práci svitem do očí

 • Petr Štěpán

 • tel: +420731113849
 • email: stepan60@volny.cz

Rekonstrukce podlahy v jídelně, jídelní stoly Kladno

Také tato místnost pokud není součástí kuchyně si zaslouží důstojné zařízení, případně rekonstrukci podlahy. Jídelní stoly bývaly v minulosti opomíjeny co by dekorační prvek bytu, dnes se však stávají nedílnou součástí a nikdo nad jejich designem rukou nemávne. Vybírat mohou zákazníci nejen podle barvy a tvaru, ale také v šíři rozličných materiálů a samozřejmě velikostí. Protože čím větší rodina, tím je zapotřebí větší stůl. Jaké materiály se používají pro výrobu jídelních stolů?

jídelna Štěpán

 • Dřevo masiv nebo exotické dřeviny nebo z jehličnanů
 • Ratanové
 • Kamenné
 • Skleněné nebo kombinované
 • Plastové

 • Kovové

Při výběru musíme mít na paměti velikost prostoru jídelny ale také počet osob, které chceme ke stolu posadit. Stůl lze umístit doprostřed místnosti, přistavit jej jednou stranou ke zdi nebo jej umístit do rohu. Tam kde je prostoru minimum můžeme stůl navrhnout jako barový pult nebo použít stůl skládací, který v nutnosti lze použít i pro více hostů.

Pro pohodlné stolování se udává minimální prostor na jídelním stole pro všechny strávníky 40 x 60 cm. Židle by měli být pohodlné a hlavně stabilní, pro starší osoby jsou vhodné židle s područkami, pro snadnější vstávání. Do jídelny patří samozřejmě také příborník a prostor zútulní květiny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13642 (magazinpodnikani.cz#2195)


Přidat komentář