Realizace útvarů z kamene, krby, japonské lampy

U zahradního krbu je jistě důležitá nejen funkčnost, ale při výběru nás ovlivňuje také jeho vzhled. Aby v zahradě nevypadal krb kýčovitě, měli bychom používat přírodní materiály, které budou v zahradě vypadat přirozeně.

Vzhled zahrady u rodinných domů či chat a chalup v dnešní době považován za velmi důležitý. Zahrada by měla nejen dobře sloužit nám, jejím majitelům, pro relaxaci a odpočinek a přinášet nám radost, ale také nás reprezentuje před přáteli, návštěvami a okolím. Je proto důležité, aby byla nejen hezká na pohled, ale aby také splňovala všechny naše nároky na** praktičnost**. V současné hektické době je téměř nezbytné, aby na naší zahradě bylo byla místa určená k odpočinku a zároveň zábavě. Zahradní krby či grily jsou právě takovým místem. Navíc v kombinaci s vhodným zahradním altánem jsou skvělým místem pro konání rodinných i společenských akcí.

Rozhodnout se pro vhodný materiál pro výstavbu takového krbu není jednoduché. Je mnoho možností. Při výběru bychom však měli myslet na to, že do zahrady se vždy budou nejlépe hodit přírodní materiály, které její ráz nenaruší, ale naopak ho zvýrazní a podtrhnou. Mezi takové materiály se bezpochyby na předních místech řadí kámen a dřevo, které se díky své rozmanitosti stanou okrasou naší zahrady.

Pořízení zahradního krbu nebo grilu

Zahradní krby jsou, jak již název napovídá, krby umístěné na zahradě. Zahradní krb se sebou do naší zahrady přináší velkou dávku romantiky při večerním posezení s rodinou či přáteli. U zahradního krbu je rozhodně příjemnější a pohodlnější než u obyčejného ohniště.

Zahradní krb slouží k přípravě grilovaných a uzených specialit a vytvoření příjemné pohody v době volného času a odpočinku. Na trhu je k dostání široká řada druhů a záleží jen na nás a našich požadavcích, jaký krb si vybereme. Mezi nejpoužívanější zahradní krby patří především:

Zahradní krby s grilem

Grilování masa a zeleniny a dalších potravin se u nás stává velice populárním, proto je možné si pořídit krb doplněný o gril. Dalo by se říci, že koupí zahradního krbu s grilem zabijeme dvě mouchy jednou ranou. Máme krb, ve kterém můžeme opékat nad ohněm špekáčky a taky máme gril, díky čemuž odpadá nutnost koupě normálního grilu.

Zahradní krby s kuchyní

Jsou velmi oblíbené u náročnějších zákazníků. Poskytují větší pohodlí zejména při servírování, kdy odpadá nutnost odbíhání do kuchyně v domě.

Zahradní krby s pecí

Co může být lepšího, než k servírovaným pokrmům nabídnout např. ještě teplý, čerstvě upečený chléb, vytažený z peče přímo před očima návštěvy.

Zahradní krby s udírnou

Uzení je způsob zpracování masa pomocí tepla a kouře. V udírně si můžeme vlastnoručně vyudit maso nebo případně i sýry. Domácí uzené maso chutná o několik tříd lépe než uzené maso ze supermarketu a navíc poskytuje možnost si uzené potraviny dochutit přesně podle naší vlastní chuti.

Japonské lampy jako doplněk do zahrady

Japonské lampy jsou doplněk do zahrad v japonském stylu v různých velikostech a tvarech. Mohou to být maličké lampy do bytu, nebo veliké lampy na skalky. Mohou být v různých barevných i povrchových úpravách a je možné je doplnit svíčkou nebo el. instalací.

Vytvoření skalního útvaru z umělého kamene

Jsou uměle vytvořenými** útvary z umělého kamene**, které svým vzhledem plně nahrazují skalní útvary, vyskytující se v přírodě. Jsou krásným doplňkem zahrad a jiných venkovních prostor. Hodí se zejména do rovinných terénů, kde vytvářejí předěl a utvářejí nevšední ráz zahrady se zákoutími. Skalní útvary je možné použít i pro dekorace fasád, vstupů, bran a interiérů.

Dekorace z přírodního kamene

Jedná se o jednotlivé či skupiny přírodního kamene a větších bloky kamene naaranžované tak, aby se zvýraznila jedinečnost a kouzlo daného místa. Velké kameny různých druhů, varů a barev se stávají velice oblíbenými v předzahradách rodinných domů, jako solitéry nebo jako výrazný prvek mezi okrasnými keři.

Přírodní či umělý kámen?

Každý kus** přírodního kamene** je jedinečný. Na jeho výsledném estetickém vzhledu se podílí odlesky nebo opalizace krystalových ploch uvnitř struktury, třpyt slíd i rozdílná leštitelnost jednotlivých krystalů. Tyto jevy lze jen těžko napodobit ve vzhledu uměle vyráběných kamenických materiálů. Žádný tvar se neopakuje a vzhled kamenů je oživen zajímavými anomáliemi.

Mramor - obklady stěn, podlah, koupelen

Mramory, jako přírodní kameny, se vyznačují širokou škálou živých barev. Díky jejich mechanickým vlastnostem a struktuře jsou předurčeny zejména pro použití v interiéru. Vhodné jsou zejména pro obklady stěn a podlah, parapetní a schodišťové desky, obložení krbů, barové pulty, koupelnové desky a podobně. U mramorů nejsou závadou barevné žíly, pruhy a skvrny, póry, fosílie a dutiny po fosíliích, které jsou pro ně charakteristické.

Žula - barové pulty, koupelnové a kuchyňské desky

Žula má pro své výjimečné vlastnosti mnoho uplatnění nejen v interiéru, ale i v exteriéru. Vzhledem k velké tvrdosti, odolnosti proti vysokým teplotám i chemikáliím, trvanlivosti a snadné údržbě je vhodná především pro obklady stěn a podlah, parapetní a schodišťové desky, barové pulty, koupelnové a kuchyňské desky atp. Na rozdíl od interiérů, pro které je užíván téměř výhradně materiál leštěný, v exteriéru najde uplatnění i materiál hrubý.

Odlišné zabarvení, šmouhy a dále ojedinělé viditelné pecky nebo shluky minerálů, liší-li se pouze barvou a nesnižují-li fyzikálně-mechanické vlastnosti kamene nejsou na závadu.

Pískovec - krbová obložení pískovcem

V interiérech je pískovec vhodný zejména pro krbová obložení a různé masivní architektonické prvky. V exteriérech se používá pro různé architektonické prvky staveb a široké využití má v zahradní architektuře. Ve všech případech se vzhledem k charakteru jedná o materiál hrubý, řezaný případně broušený.

U pískovců není na závadu odlišné zabarvení, šmouhovatost a dále barevné žíly, pruhy, póry či drobné dutiny.

Mastek - výroba uměleckých předmětů, obložení krbů

Mastek je chemicky velmi odolný a žáruvzdorný přírodní materiál. Pro svojí odolnost proti teplotám, malé tvrdosti a dobré opracovatelnosti má široké uplatnění. Používá pro výrobu uměleckých předmětů, jako obložení krbů a kamen na kuchyňské pracovní desky.

Křemen - výroba doplňků do bytu a zahrad

Křemen je obvykle bílý nebo průhledný, i když různé příměsi při jeho vzniku mohly způsobit jeho zbarvení do řady barevných variant. Vyskytuje se buďto v čistém stavu nebo jako součást dalších hornin. Jeho vysoká pevnost i odolnost vůči kyselinám jej předurčuje k využití při výrobě širokého spektra moderních a vysoce funkčních výrobků.

Břidlice - opravy historických budov

Břidlice mívají černou až šedou barvu, vyznačují se dobrou rovinnou štěpností, takže z nich lze snadno vytvářet tenké desky. Břidlice se dříve používaly jako krytina na pokrývání střech, v současnosti je toto využití již omezeno pouze na opravy historických staveb.

Čedič - použití čediče na dlažby

Čedič tvoří z velké části zemskou kůru, je nejhojnější magmatická hornina zemského povrchu. Zrnitost je jemná, barva šedo-černá až černá. Čedič je extrémně odolný proti obroušení a chemickým látkám, z tohoto důvodu je převážně používán na dlažby a dlažební kostky.

Travertin

Travertin je chemická usazená hornina vznikající na pevnině. Svým složením odpovídá vápenci. Na rozdíl od něj je však travertin pórovitý. Travertin je tvořen malými zrnky čistého uhličitanu vápenatého, který poutají dohromady ostatní částečky, z nichž je travertin tvořen.

Onyx - okrasný kámen, šperkařství

Onyx patří mezi odrůdy chalcedonu a svou strukturou je podobný achátu. Využívá se především jako okrasný kámen, popř. ve šperkařství.

Artstone

Je umělý kámen, který je moderním materiálem na bázi minerálního materiálu a polyesterové pryskyřice. Vyhovuje nejpřísnějším hygienickým normám.

Silestone - luxusní kuchyňské pracovní plochy

Má jedinečný vzhled, pocitem i hmotností** působí jako přírodní kámen**, ale jeho kvalita je mnohem vyšší. Je používán při tvorbě nejluxusnějších kuchyňských pracovních ploch nebo v nejmodernějších komerčních projektech.

Proč si vybrat kámen?

Kámen, ať už přírodní nebo umělý působí velice esteticky a luxusně. V exteriéru i interiéru působí hřejivým a příjemným dojmem. Z kamene je možné vytvořit ústřední bod zahrady i místnosti netypickým způsobem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13531 (magazinpodnikani.cz#1926)


Přidat komentář