Návrhy a realizace zahrad - Olomouc a okolí

Díváte se, jak někteří lidé mají pěkně upravenou zahradu plnou okrasných rostlin, pěkných plodin bez plevele a s kvalitní trávou? Jestli chcete také takové okolí domu, které bude vaši pýchou, tak si ji nechte vyprojektovat a zrealizovat odborníky.

V tomto období, kdy vše roste a okolí domů se zalévá rostlinami, můžete vypozorovat, co by na vaší zahradě potřebovalo úpravu. Máte v některých místech třeba šlahouny, které tam nemají co dělat? Nebo se v určitých místech nachází přerostlé stromky, které potřebují úpravu? Chcete mít určité typy květin, sázet plodiny nebo mít třeba jezírko? Nechte si poradit od odborníka, který vám navrhne novou podobu zahrady anebo vám pomůže s problémy, které řešíte a nemůžete se jich zbavit. Podívejme se ale blíže do oblasti návrhů zahradních zákoutí.

Návrhy zahrad Olomouc a okolí

Pokud nemáte jasnou představu o tom, jak by měla vaše zahrada vypadat, tak oslovte odborníka, který vám pomůže. Kombinací vašich požadavků a znalostí profesionála se vytvoří koncept zahrady, která bude nejen pěkná, ale i účelová. Sdělte projektantovi své požadavky a on už je dá do návrhu, kde zohlední možnosti na trhu a vaše ideje. Pokud třeba nemáte tolik času, tak vám může nabídnout speciální trávník, který tolik nevyroste a vy nebudete mít problémy se sečením. Jestli chcete pěstovat rostliny nebo ovoce a zeleninu, ale vždy vám vše zahynulo, tak odborník vám rovněž poradí, jak na to. Chcete-li mít zahradu jako oázu klidu, tak si nechte položit jezírko či kaskádu, pořiďte si popínavou rostlinu a vytvořte si na zahradě své zákoutí. S tím vším vám pomůže projektant, který danou podobu zahrady nejprve navrhne, a pak ji s vámi zkonzultuje.

Realizace zahrad Olomouc a okolí

Od projektu se přechází k realizaci. Zde existuje řada aspektů, kdy lze zákazníkovi vyhovět, počínaje odstraněním původní podoby (nejčastěji vybagrování nebo hrabání), aby se odstranily kořeny plevele a starých rostlin. Posléze se aplikují nové rostliny a produkty, které zkrášlí vaši zahradu, jež bude vaší chloubou. Některé oblasti si představíme blíže.

Vysazování trávníků Olomouc

Trávník je základem každé zahrady, parku, ale i volného prostranství. Tam, kde není zásah člověka se trávy vyskytují běžně, ovšem ne vždy mají žádoucí podobu. Pokud se zahrada několik let neudržuje, tak se může stát, že typ trávy se změní. Můžete tak vysledovat, že co krok, to jiný struktura a to jak v délce, tak i tvaru. Dnes je proto moderní nechat si vysázet trávu, jež bude odpovídat vašim představám a požadavkům. Můžete tak mít měkký trávník jako koberec, rostliny, které nerostou příliš vysoko a jiné typy, které se hodí pro určitý účel (např. tráva na golf). Nezbytností je pak sytá zelená barva a ne seschlé slámové podoby.

Sečení trávy odborníky z Olomouce

Většina trav se musí sekat a jak jsme zmínili, když se trávník neudržuje, tak nezůstane neměnný, ale jeho podoba se zhorší a pak s tím máte jen potíže. Na takovou trávu už pak ani sekačka nestačí, tudíž mějte toto v pořádku. Navíc, jestli máte trávu příliš vysokou, tak se v ní usazují slimáci a ti pak mohou poničit i vaše vypěstované plodiny. Jestli máte třeba větší plochu pozemku a nechce se vám jej sekat nebo na to nemáte čas, tak oslovte odborníka, který jednak po domluvě vykoná danou práci a ještě vám poradí, pokud spatří v trávě určitý problém.

Závlahové systémy Olomouc a okolí

Pravidelné zalévání pro spoustu lidí představuje nejen rutinu, do které se jim občas nechce, ale vláčení se s konví je namáhavé, tudíž vám může pomoci závlahový systém, který dělá vše za vás. Pomocí rozstřikovače se zavlažuje příslušná plocha, kdy se daným rostlinám dodává voda jako při dešti. Tím květiny neuvadnou, plodiny neseschnou, orosí se i na povrchu a budou mít pořád pěknou barvu nebo budou zrát.

Zavlažování se dá ovšem využít třeba i na hřiště. Když jsou horka, tak antuka na těchto místech dost práší a tomu se dá zabránit právě kropením.

Sázení stromů na Olomoucku

Pokud chcete mít strom, ať už ovocný nebo jehličnan, tak si rozmyslete, jak velký chcete. Stromky samy o sobě rostou pomalu, ovšem už při menším vzrůstu mohou dát plodiny. Dbejte ale i z hlediska estetiky. Pokud si necháte vysázet například túje, tak nešetřete na množství. Když mají túje dělat živý plot, tak nelze využít méně stromků, které budou od sebe více vzdálené, to pak nemá ten efekt. Volte pro každý stromek tedy takové umístění, které mu přísluší, protože následné přesazení by mohlo způsobit rostlině újmu, ze které by se třeba nevzpamatovala.

Úpravy terénu a zahrady Olomouc a okolí

Abyste měli okolí domu udržované a neměli s tím moc práce, tak buď můžete jednou za čas zavolat někoho na udržení anebo si nechte upravit terén tak, aby s ním nebylo moc práce. Máte například ohraničené záhonky? Pokud ne, tak jistě víte, že když prší, tak vyplavená hlína dokáže zašpinit chodník. Nechte si proto udělat zábrany, které tomu zamezí. Jako další se pak nabízí kompletní úprava prostoru jako zastřižení keřů a stromků, zbavení plevele a jiné úpravy, jež dají vyniknout krásám zahrady.

Olomouc odstranění a drcení větví

Zbytky po kácení je třeba odstranit též a to hned. Pokud je necháte na zahradě, tak při kosení se vám bude špatně vyhýbat místům, kde jsou větve a bude to pro vás zbytečná obtíž. Nehledě na to, že se v daném místě složitě s něčím manipuluje, tak je dobré srovnat terén do rovného povrchu.

Odstranění náletových dřevin

Tento typ rostlin se bohužel na zahradách vyskytuje. Jedná se o dřeviny, které prostě v daném místě vyrostou, aniž byste o to stáli. Protože to nejsou kvalitní rostliny, tak tvoří něco jako plevel akorát ve větší míře, zde je potřeba je odstranit i s kořeny, protože jinak znovu vyrostou a to i v silnějším rozsahu.

Stříhání živých plotů Olomouc a okolí

Aby stromy tvořily pěkný přírodní plot, tak se musí zastřihávat, jinak působí neupraveně. Živý plot je ale velmi efektní a jeho podoba nijak nenaruší ráz přírodnosti, kterou zahrada má. Živé ploty se vytváří z různých keřů (např. zlatý déšť) nebo menších stromků (např. túje) a jsou ozdobou každé zahrady.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13529 (magazinpodnikani.cz#1921)


Diskuze a zkušenosti

Tomáš M. | 09.06.2014 12:09
Re: Návrhy a realizace zahrad - Olomouc a okolí Děkuji za doporučení, se zahradou jsem maximálně spokojen.


Přidat komentář