Nábytek

K výrobě nábytku se dnes používají různé materiály. Stále však většinu z nich tvoří dřevo. To však najdeme v různé kvalitě. K nejlepším druhům dřeva patří masív. Z něj vyrobený nábytek vyniká dlouhou životností.

Dřevěný nábytek

Nábytek je nedílnou součástí vybavení našich domovů. Důležitou funkci má také v administrativních prostorách. Při výběru nábytku klademe důraz především na jeho funkčnost, pohodlnost a kvalitu provedení. K jeho výrobě se používají různé materiály. Jsou to především masív, dřevotříska, lamina a dýhy. Setkáme se také s mnoha typy desek, které se skládají ze dřeva, dřevotřísky, plastu nebo četnými kombinacemi těchto materiálů. Nejžádanějším je stále nábytek vyrobený z masívu, který díky svým mechanickým, estetickým a fyzikálním vlastnostem dokáže navodit příjemnou atmosféru. Hranoly masivního dřeva se slepují do spárovky. Ta se stále vyvíjí a dřevo dále pracuje. Nábytek ze spárovky proto necháváme pootočený tak, aby se deska nekroutila. Desky se proto nikdy nepoužívají samostatně. Jednotlivé díly se proto připevňují ke konstrukcím. Kvalitní nábytek z masívu se vyznačuje svou unikátní texturou. Tento průběh letokruhů a směrů vláken, jádrové či bělové dřevo s jeho póry mu dodávají líbivou kresbu. Textura je snadno viditelná a na každém kusu dřeva jiná, což zajišťuje originalitu nábytku.

Značka Ethnicraft

Kvalitní nábytek ze dřeva představuje značka Ethnicraft. Tento belgický výrobce působí na trhu již více než 15 let. Za tuto dobu si získal své zákazníky díky jednoduchým, autentickým a funkčním modelům. Záruku kvality představuje dokonalá kombinace kvalitního dřeva s tradičními materiály. To se pak projevuje v příjemnosti doteku. Značka Ethnicraft - kvalitní nábytek z dubu, teaku a nové i ořechu využívá svou designovou politiku k vytváření jednoduchých, ale vždy autentických a vysoce funkčních výrobků, které jsou známy svou nadčasovostí. Při ní spolupracuje s předními světovými návrháři.

Kvalitní nábytek

Nábytek si lze koupit v mnoha obchodech. Avšak ne všude narazíme na požadovanou kvalitu. Pokud se rozhodneme pořídit si opravdu nevšední nábytek, obraťme se raději na některou z prodejen zastupující přední výrobce.

Nábytek značky Ethnicraft

Produkty tohoto výrobce se vyrábějí pouze z kvalitního teakového a dubového dřeva. Novinku tvoří nábytek vyrobený z ořechu.

Obývací pokoj

Z nabídky určené pro vybavení obývacího pokoje lze u výrobce Ethnicraft najít širokou produktovou řadu. Do ní náleží například televizní stolky. Ty jsou vyráběny z masívního dubového dřeva. Televizní stolky se liší svou velikostí a počtem zásuvek nebo přihrádek. Dalším druhem nábytku vhodnému do obýváku jsou konferenční a boční stolky. V showroomu je jich široký sortiment. Zde také najdeme pohovky, křesla a lehátka různých velikostí a barevných provedení. Obývací pokoj ze dřeva by měl obsahovat také křesla. Také u tohoto druhu nábytku zde najdeme množství rozličných typů. Do obývacího pokoje patří také skříně sloužící jako úložný prostor.

Ložnice

Do ložnice jsou určeny noční stolky. V nabídce najdeme různě velká provedení, která mají od jedné po šest a více zásuvek. Liší se také odstínem dřeva. Ten může být světlý až kaštanově hnědý. Samozřejmostí je pestrá škála postelí. Nejkvalitnější jsou vyrobeny z osvědčeného masívního dubu. Ložnice ze dřeva působí hezkým estetickým dojmem a vyznačují se dlouhou životností.

Kuchyň a jídelna

V segmentu kuchyňského nábytku v showroomu Marthi najdeme stoly a židle nejrůznějších rozměrů. Kuchyně ze dřeva jsou vyrobené převážně z kvalitního dubového nebo teakového materiálu. Nabídka čítá také barové stoličky a lounge židle. V oblasti jídelních stolů se nám nabízejí výrobky čtvercových, obdélníkových a kruhových tvarů. Mají jak různé rozměry jídelní plochy, tak výšku. Najdeme zde také stoly hodící se k venkovnímu použití. Některé typy jsou rozkládací, takže se dají pohodlně po stolování složit a nezabírají tak zbytečně místo.

Administrativní prostory

Firma Ethnicraft má ve své nabídce také pestrý sortiment kancelářského nábytku. Stoly četných tvarů jsou vyráběny hlavně z bukového dřeva. Stejný materiál je ideálním řešením rovněž pro boxy, police a skříně. Tyto výrobky jsou dodávány také se sklem, chránící bezpečně jejich obsah.

Jak vybírat kvalitní nábytek ze dřeva?

Při výběru vhodného nábytku je třeba si nejprve uvědomit jeho účel a podle něj volit jednotlivé kusy. Ty by měly spolu barevně ladit a tak přispívat na celkový příjemný dojem místnosti. Zvolením kvalitního dřeva se nám prodlouží jeho životnost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id30269 (ck#573)


Přidat komentář