Montáž stínící techniky - Slavkov u Brna, Rousínov

Víte jak vybrat stínící techniku? Znáte rozdíly mezi žaluziemi a roletami? Současná nabídka stínící techniky je velmi široká. Vybírat byste měli především podle vašich potřeb a vlastností, které od stínící techniky požadujete.

Stínící technika - ochrana před sluncem, zamezení únikům tepla

Druhů stínící techniky je opravdu mnoho. Liší se v celé řadě funkcí, ovládání, materiálu, barev, ale i možností ochrany. Zásluhou toho si můžete vybrat stínící techniku přímo na míru vašich potřeb. Kdo tvrdí, že stínící techniku nepotřebuje, ten se mýlí. Regulovat teplo v interiéru a zabránit nežádoucím pohledům zvenčí se vyplatí. Již jen to, že zásluhou stínící techniky můžete vyřešit tepelné úniky v zimě, a v létě můžete takto regulovat přehřátí interiéru je výhodné. Navíc stínící technika může posloužit i jako bariéra před vloupáním. Kromě toho správný výběr stínící techniky může být i velmi příjemným dekoračním prvkem. A navíc je možné stínící techniku doplnit o sítě proti hmyzu. Stínící technika dnes nemá jen úkol zastínění, i když to je samozřejmě první, co musí splňovat. Je variabilní, a pokud se rozhodnete pro její pořízení, je dobré zvažovat, které vlastnosti stínící techniky jsou pro vás prioritní a podle toho stínící techniku pak vybrat. S výběrem i odbornou montáží vám pomohou vyškolení odborníci. Ti vám veškeré možnosti stínící techniky představí, doporučí vám podle vašich potřeb správný typ a poté vám vše odborně nainstalují. Navíc získáte záruku a odborný servis.

Z jakých druhů žaluzií můžeme vybírat?

Jsou zřejmě nejpoužívanější stínící technikou vůbec. Žaluzie jsou charakteristické lamelami, které jsou variabilní a z různých materiálů. Za léta, po která se instalují, prošly žaluzie velkým vývojem. Proto je jejich nabídka dnes tak široká a umožňuje využití nejen u oken, ale také v zimních zahradách, na terasách, ale i jako předěl místností nebo dokonce zavírání šatny či skříní. Při jejich pořizování je na místě zvážit typ a vlastnosti, které od žaluzií očekáváte. Dnešní žaluzie se totiž nepořizují jen na pár let, ale na podstatně delší dobu. Vzhledem ke kvalitnímu provedení i materiálu je jejich trvanlivost velmi vysoká.

Horizontální interiérové žaluzie, montáž Rousínov

Patří k nejpoužívanějším ze všech typů žaluzií. Mají velkou variabilitu stínění, která umožňuje lehké zastínění, stejně jako plné zatemnění. Lamely horizontálních interiérových žaluzií jsou často měkké, a tak je možné je roztáhnout a podívat se ven. Výběr těchto žaluzií se většinou odvíjí od typu okna a vašeho přání zastínění. Pokud si přejete plné zatemnění, pak je třeba pořídit domykavé žaluzie, které toto umožňují. Pro plastová okna se volí žaluzie ovládané řetízkem. Pro otočná a výklopná okna bez izolačních skel se používají meziskelní žaluzie. Pro stejný typ oken, ale s izolačními skly se používají žaluzie vedené na struně, nebo také žaluzie domykavé. Domykavé žaluzie umožňují dokonalé zatemnění interiéru. Zásluhou speciálního tvaru pevně dosedají na sebe a skrytého vedení vodících lišt nepropouští žádné světlo zvenčí.

Materiál horizontálních žaluzií

V nabídce najdete zejména barevný hliník, dřevo, bambus, plast. Plast se používá celkem málo. Dřevo patří do interiérů, které jsou zařízeny v přírodním duchu. Dřevěné žaluzie jsou vysoce odolné zásluhou speciální povrchové úpravy. Ta je chrání proti praskání, vyblednutí i kroucení. Bambus je na tom obdobně. Jen dřevo je tvrdší. Nejoblíbenější jsou hliníkové žaluzie, které mají nejrůznější barevnou úpravu a jsou odolné proti klimatickým změnám, vyblednutí i proti oděru.

Vertikální interiérové žaluzie, montáž Rousínov

Tak trochu připomínají klasický závěs z pásků. Jsou vysoce kvalitní a mají perfektní povrchovou úpravu, která je nešpinivá a antistatická, tedy nepřitahují prach. Proto jsou vhodné všude tam, kde bydlí alergici nebo i do nemocnic. Ve většině případů jsou vertikální interiérové žaluzie látkové, a dnes již není problém vybrat si je v zajímavém odstínu nebo s motivy. Existují však i v provedení ze dřeva, bambusu nebo speciálních dřevěných tkanin. Ovládají se většinou ručně, nebo pomocí motorku.

Plisé žaluzie - nešpinivá a antistatická povrchová úprava

Nový typ žaluzií, který místo hliníku využívá speciálně upravené látky plisováním. Plisé žaluzie jsou různobarevné, a často je využívají designeři při dolaďování interiérů. Využití nacházejí u všech typů oken. Dokonce i u oken atypických a také v zimních zahradách nebo u střešních oken. Povrchová úprava je stejná jako u vertikálních žaluzií. Je nešpinivá a antistatická.

Venkovní žaluzie, montáž venkovních žaluzií Slavkov u Brna

Tyto žaluzie jsou velmi využívané. Existují ve dvou základních typech. Mohou mít povrchový nebo zaomítaný box, do kterého se skládají. Venkovní žaluzie umí zcela zatemnit interiér a zároveň i řídit příjemné větrání. Ve většině případů se dnes využívá platového provedení, které je nabízeno v zajímavých pastelových i neutrálních barvách. To umožňuje doladit dům do detailu. Tyto žaluzie velmi často vynikají na velkých vysokých budovách, ale v pečlivém provedení mohou být instalovány i do starších zástaveb měst. Velmi důležité je, vybrat si tyto žaluzie opatřené těsněním mezi jednotlivými lamelami. Pokud těsnění chybí, jsou žaluzie hlučné. Ovládat je můžete elektromotorkem, nebo ručně.

Interiérové rolety a jejich montáž Slavkov u Brna, Rousínov

Jde opět o látkové stínění. I zde se využívá speciálně upravených látek, které jsou odolné špíně, prachu i vyblednutí. Navíc jsou v zajímavých barvách a můžete si vybrat i z celé řady tematických potisků. Je nutné říci, že tyto nové vnitřní rolety nemají nic společného s těmi minulými, které známe od našich babiček. Moderní rolety se snadno ovládají, vybrat si můžete elektrické ovládání nebo ruční. Dokonale zatemňují a zároveň jsou opravdu krásné. Snad jako jediná nevýhoda se jeví, že nemají velký vliv na tepelné úspory, ani neizolují hluk a prach přicházející zvenčí při otevřeném okně.

Venkovní nadokenní a předokenní rolety Slavkov u Brna, Rousínov

Z pohledu funkčnosti jsou zřejmě nejlepší stínící technikou. Jsou umístěny v boxu před nebo nad oknem a jednotlivé lamely se rolují do boxu a jezdí v bočních lištách. Každá lamela má izolaci, což zaručuje v zimě lepší tepelnou izolaci. V létě pak povrch lamel odráží sluneční paprsky a lamely udržují uvnitř interiéru příjemné klima. Rolety při svém zatažení slouží jako bezpečnostní ochrana před vloupáním. Navíc perfektně izolují hluk a zároveň chrání okno před klimatickými jevy. Dodávají se v pastelových a neutrálních barvách a tak výborně dolaďují vzhled domu. Ovládají se ručně nebo elektricky, případně pomocí kliky.

Sítě proti hmyzu, instalace Rousínov

Chrání před obtížným hmyzem a v době, kdy nejsou zapotřebí je možné je demontovat nebo srolovat. V nabídce jsou sítě s límcem, které dokonale přilnou k okennímu rámu, nebo samonavíjecí sítě, které fungují podobně jako rolety. Síťovina je velmi odolná, vyrobená z poplastovaného sklolaminátového vlákna. Sítě proti hmyzu je možné kombinovat s další stínící technikou. S možnostmi kombinování i s výběrem vám poradí vyškolený odborník na stínící techniku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14004 (magazinpodnikani.cz#2981)


Diskuze a zkušenosti

ALENA BAYEROVÁ | 22.03.2015 21:22
Re: Montáž stínící techniky - Slavkov u Brna, Rousínov POPTÁVÁME.DŘEVĚNÉ.ŽALUZIE.HORIZONTÁLNÍ.BARVA.BÍLÁ.90X130


Přidat komentář