Montáž sádrokartonu - Mělník

Ze stavebního hlediska je sádrokarton vynikajícím materiálem. Sádrokarton je možné využít u řady typů domovních i bytových rekonstrukcí, ale také při zcela nové výstavbě. Důležité však je znát veškeré potřebné zásady využití sádrokartonu.

Se sádrokartonovými deskami se můžete setkat v roli předstěn, interiérových příček, pohledů. Díky svým vlastnostem se sádrokartonové desky velmi rychle zabydlují, a přináší více možností, než jen uvedené. Sádrokartonové desky jdou totiž s dobou, kdy jsou navíc nadčasové, a hned tak tzv. nevyjdou z módy. Je-li pro Vás důležitá rychlá a snadná realizace, zdravotní nezávadnost, ohleduplnost k našemu prostředí, ale také nízké výdaje za pořízení, pak by Vaší pozornosti neměl sádrokarton uniknout.

Sádrokartonářské práce - příčky a podhledy ze sádrokartonu

Sádrokartonové práce jsou před zažitou výstavbou objektů mokrou cestou velmi žádanou možností. A tak mnohdy klasické zdění příček z tvárnic, cihel, nahrazují sádrokartonové desky, kdy se jedná o suchou výstavbu. Oslovíte-li na sádrokartonové práce skutečné odborníky, můžete od nich očekávat precizní práci, která se promítne do neopakovatelné atmosféry interiérového prostředí. Ze sádrokartonu je možné nejen poptávat již zmíněné příčky, ale také podhledy, rekonstrukci bytového jádra, půdní vestavby, či dokonce nábytek a další interiérové prvky.

Systémy suché výstavby, sádrokarton pro suchou výstavbu

Na stavebním trhu se můžete setkat s řadou stavebních materiálů, které jsou vhodné pro suchou výstavbu. Kupříkladu se jedná o minerální vatu, ale také tolik známý sádrokarton. Suchá výstavba představuje tzv. suché zdění, tj. bez nutnosti využití vody, nebo alespoň v minimální míře. U suché výstavby tak odpadá nutnost čekání na řádné vyschnutí, jako tomu je u klasického zdění. Pokud by Vás zajímala oblast zdraví, pak vězte, že takový umakart, který je možné spatřit ještě v pěkné řádce bytových jednotek, přináší značné zdravotní riziko, a to v podobě vzniku plísně, která se tvoří ve vlhku. Oproti umakartu je sádrokarton naprosto nezávazný materiál, a to po stránce biologické a ekologické. U sádrokartonu se vůbec nemusíte obávat zdravotní rizik, a s napětím čekat, kdy se Vám například v koupelně začne tvořit zmiňovaná plíseň.

Sádrokartonové desky, složení sádrokartonových desek

Chcete-li řešit stavbu, pak sádrokartonové desky mohou být stěžejní součástí a zároveň hlavním stavebním materiálem. Sádrokartonová deska je složena z jádra, které je sádrové, kdy obě plochy desky jsou opláštěné speciálním kartonem. Jedná se o tuhý upravený papír. Díky němu se může sádrokartonová deska pochlubit pevností a stabilitou. Sádrokartonová deska je pak podle potřebných vlastností nadále upravena, přičemž si pak můžete vybrat ze sádrokartonových desek s různými vlastnostmi a odolností.

Sádrokartonové desky různých druhů

Sádrokartonové desky lze rozdělit na několik typů, a to podle svého využití. Jednotlivé sádrokartonové desky se dělí podle své odolnosti v prostředí, dále podle druhu hran a tloušťky. Můžete se tak setkat se sádrokartonovými deskami standardními, protipožárními, impregnovanými, ale také deskami určenými na podlahy. I když sádrokartonové desky obecně přináší řadu výhod, je správný výběr zvoleného typu sádrokartonových desek, velmi důležitý. S jejich výběrem Vám ráda poradí profesionální a solidní firma, u které si objednáte sádrokartonové práce.

Vlastnosti sádrokartonu

Sádrokartonové desky, respektive sádrokarton můžeme svým způsobem považovat za náhražku zdiva. V tomto případě však nelze hovořit o náhražce, která by snižovala kvalitu, životnost, estetickou a užitnou hodnotu, právě naopak. Sádrokartonové desky jsou například neocenitelné všude tam, kde vyžadujete co nejmenší zátěžovou nosnost. Jednou z přednostní sádrokartonových desek je totiž jejich nízká hmotnost. Nutno také podotknout, že sádra, jako taková, nehoří, a tak jsou sádrokartonové desky voleny i v objektech, kde je zvýšené riziko vzniku případného požáru. Sádrokartonové desky, nejenže je s nimi práce rychlá, ale také díky svým možnostem, je možné je různě tvarovat, ohýbat, čímž takový klenutý strop, nebo průčelí, může být vskutku efektní, a snadno proveditelné, bez složitých příprav. Sádrokarton, jako stavební materiál, se také velmi cení pro své dobré zvukově izolační a tepelné vlastnosti. Rozhodnete-li se pro sádrokarton, získáte vždy něco navíc, určitou přidanou hodnotu, na rozdíl od klasického způsobu vyzdění. Sádrokarton je také výjimečný v tom, že bude-li namontován ve vlhku, je schopný absorbovat míru vlhkosti, a následně ji pak vracet, když se změní klimatické podmínky.

Montáž sádrokartonových konstrukcí

Sádrokartonové konstrukce Vám přináší jejich prakticky neomezené využití, od sádrokartonových příček, stropů, podhledů, po suché omítky, představy, šikminy půdní vestavby aj. Klasické sádrokartonové konstrukce vzhledem k technologickému vývoji, se dostávají do popředí pro své stavební, akustické, protipožární, tepelně izolační vlastnosti. Sádrokartonové konstrukce je možné využít jak pro novostavby, tak při rekonstrukci průmyslových, občanských, bytových objektů. Sádrokartonové konstrukce je možné členit od jednodušších úkonů, ke kterým patří předěl dvou pokojů, přes snížení stropu s bodovým osvětlením, až po složitější konstrukce, které se týkají půdní vestavby. Snížený strop Vám vytvoří lepší estetický celek, zlepší neprůzvučnost, co se týká kročejů, zlepší také tepelně izolační vlastnosti, a samozřejmě sníží zbytečně velkou výšku, která se může negativně promítnout především v rámci vytápění.

Sádrokarton - nízká hmotnost, dobrá cena, rychlá výstavba

Jakými výhodami se může pochlubit sádrokartonová konstrukce. Pro sádrokartonovou konstrukci je typická nízká hmotnost, neprůzvučnost, ekologická nezávadnost, estetika, příjemná cena, vhodnost kombinace s dalšími materiály, jako je sklo, kov, dřevo, lehká opravitelnost, rychlá výstavba, suchá výstavba. Aby tomu tak bylo, je třeba pro tvorbu sádrokartonové konstrukce využít pouze kvalitních a ověřených systémů. Tím, že jsou sádrokartonové práce velmi žádané, také přibývá nejen montážních firem, ale i výrobců sádrokartonových desek, systémů. Je pak na místě si však vybrat spíše mezi renomovanými výrobci, kteří mají ve výrobě sádrokartonu praxi a bohaté zkušenosti. Opět se tedy doporučuje zvolit firmu, která je profíkem, a doporučí Vám to nejlepší, co si zasloužíte. Jen tak se budete moci těšit z výhod sádrokartonových konstrukcí po dlouhá léta. Byla by škoda nevyužít pokroku vývoje, a místo toho se stále vracet sice k zažitému, ale v mnohých směrech překonanému stavebnímu systému. Sádrokartonové konstrukce jsou moderní a nadčasové zároveň.

Rekonstrukce podkroví sádrokartonem

Rádi byste se těšili z nového obytného prostoru, ale nechcete se kvůli další místnosti navíc, stěhovat? Jste-li majiteli rodinného domku, chalupy, stavení, kde podkrovní část objektu je prakticky nevyužitá, pak právě tento prostor Vám nabízí široké možnosti. Nevyužitý podkrovní prostor je přímo ideální, dovolí-li to statika, proměnit smutnou část domu, na prosvětlenou a vskutku zánovní obytnou část. Zmínili jsme statiku. Pokud byste totiž zvolili klasické vyzdění, pak byste také s největší pravděpodobností nemuseli uspět u statika, kolaudačního řízení apod. Oproti tomu sádrokartonové desky a sádrokartonové konstrukce přináší co nejmenší zatížení pro strop objektu. Nejen nízká hmotnost, ale také rychlý a suchý proces výstavby Vám nabídne, že půdní vestavba bude k obývání za poměrně krátkou dobu. Půdní vestavba realizovaná sádrokartonem se bude moci pochlubit také snadnou opravitelností stěn, rovinatostí konstrukce, tepelnou a zvukovou izolací, správným poměrem vlhkosti vzduchu, a v neposlední řadě také ekonomickou efektivitou.

Rychlá rekonstrukce koupelny

Nejen půdní vestavbu je možné rychle a snadno proměnit k nepoznání, máte-li správnou firmu, vhodně zvolený materiál, a samozřejmě nějaké ty finance. I bytové jádro může projít kompletní rekonstrukcí, kdy opět nemusíte sáhnout po klasickém vyzdění příček. Sádrokartonové příčky, nejenže dokážou učinit předěl místností, ale také se využívají právě pro rekonstrukční práce spojené s bytovým jádrem. Není žádný problém vést v sádrokartonu požadovanou instalaci, ať už odpad, vodu, elektřinu. V sádrokartonu, byť ho někdo považuje za rádoby náhražku, najdete naopak plnohodnotný materiál, který Vám nabídne řadu výhod, na rozdíl od zdiva, tvárnic. Zvolíte-li si rekonstrukci bytového jádra sádrokartonovými deskami, pak jistě oceníte mnohem kratší dobu rekonstrukce, ale také dokonalou rovnost, odpovídající tepelnou a zvukovou izolaci mezi jednotlivými místnostmi. Povrch sádrokartonových desek pak můžete libovolně dál upravovat, ať už si vyberete výmalbu, což se bude týkat stropu, nebo obklad.Sádrokarton Mělník

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14208 (magazinpodnikani.cz#3185)


Přidat komentář