Montáž oken, žaluzií a rolet - Klatovy

Okna a dveře jsou místa, která spojují interiér našeho bytu či domu s venkovním prostředím. Volbou správného materiálu můžeme minimalizovat únik tepla a tím nemálo peněz ušetřit.

Montáž oken odborníky Klatovy

Okna a dveře jsou důležitou částí domu či bytu. Při jejich výběru se zaměřme především na materiál, z kterého jsou vyrobeny. Ten může mít dobré** izolační účinky** a tímto nám přinese tepelnou úsporu. Montáž oken si můžeme provést sami nebo starosti s ní spojené přenechat některé ze specializovaných firem.

Plastová okna, hliníková okna, dřevěná okna Klatovy

Okno nám slouží k prosvětlení místnosti, větrání a kontaktu s okolním světem. Setkáváme se s ním už v nejstarších dobách. Během času se postupně vyvíjelo a u dnešních druhů se klade hlavní důraz na jeho úspornost. V současnosti narazíme na různé typy. Ty mají společnou skleněnou výplň a rám, který může být hliníkový, plastový nebo dřevěný, případně vyrobený kombinací těchto materiálů. Nejčastější jsou jednoduchá okna s dvojitým zasklením. Tyto dvě vrstvy jsou vyplněny izolační vrstvou inertního plynu, vzduchu, argonu, kryptonu nebo xenonu. Hliníková okna jsou vhodná pro objekty, kde se vyžaduje vysoká životnost a minimální údržba. Dobře splňují požadavky na denní osvětlení a přímé větrání. Dalším materiálem hojně používaným při výrobě oken je dřevo a to především ze smrku, dubu a modřínu. Dnes se také setkáváme i s méně či více exotickými dřevinami, jako je například meranti. Nejlepší izolační vlastnosti jsou však připisovány plastovým oknům. Díky nim jsou v současnosti nejžádanější. Plastová okna jsou navíc odolná proti povětrnostním vlivům, nenáročná na údržbu a uchovávají si svou barvu. Setkáváme se se třemi základními tloušťkami profilů. Ty mohou být od 2,30 po 3 mm a označují se písmeny C, B a A. Profily A s největší tloušťkou mají nejlepší mechanické vlastnosti. Plastová okna mohou mít** jednoduché zasklení** nebo obsahovat** dvojskla**. Ta mají lepší** zvukové izolační vlastnosti**, proto jsou obzvlášť vhodné do kanceláří, veřejných místností apod.

plastové okno

Venkovní dveře plastové, hliníkové, dřevěné

Podobně jako okna nám také venkovní dveře slouží ke kontaktu s okolím, k větrání a pokud je jejich součástí sklo i k průniku světla. Ty vnitřní nám pak oddělují jednotlivé místnosti. Vyrábí se ze stejných materiálů jako okna čili ze dřeva, hliníku a plastu. Dveře mohou být částečně prosklené nebo celoskleněné. Podle způsobu jejich otevírání je dělíme na otočné, kývavé, posuvné, skládací a turniketové. Otočné dveře poznáme podle pantů, na kterých jsou nasazeny. Otevírají se jedním směrem. Kývavé druhy lze otevřít různými směry, proto jsou využívané v místech s větším pohybem osob. Běžně se jim říká lítačky a najdeme je třeba v restauracích. Posuvné dveře jsou zavěšeny na speciálním ložiskovém pojezdu a zasouvají se do stěny. Plastové dveře mají stejné vlastnosti jako plastová okna. Díky ním jsou vhodné zejména pro** použití na balkóně**. Oproti oknům jsou na ně kladeny zvýšené nároky na tuhost a pevnost. Plastové dveře mají proto ocelové výztuže a zpevněné rohy.

Montáž plastových oken a dveří Klatovsko

Plastové dveře a okna osazujeme do hotového zdiva nebo ostění. Dbáme při tom hlavně na čistotu a přesnost. Upevnění oken provádíme pomocí kotevních plechů. Můžeme také požít turbošrouby a šrouby a hmoždinky. Pokud spojujeme plastová okna či dveře do sestavy, prošroubujeme jednotlivé prvky přes profil rámu. Při osazování dveří a oken s výškou nad 1,7 metru je nutno umístit na střed výšky po obou stranách rámu nekovovou podložku. Ta zabraňuje prohnutí rámových profilů při utahování kotevních plechů do ostění. U jednokřídlých oken a vstupních dveří distanční nekovové podložky vložíme mezi rám a ostění v horním a protilehlém spodním rohu. Ty nesmí v žádném případě přečnívat přes rovinu rámu a po zapěnění se neodstraňují.

Žaluzie a rolety Klatovy, montáž stínící techniky

K základním okenním doplňkům patří** žaluzie**. Jedná se o systém horizontálních nebo vertikálních lamel. Ty mají za funkci zajišťovat stín v prostoru za nimi. Mohou být vyrobeny z látky, kovu, dřeva nebo bambusu. Žaluzie dělíme na horizontální a vertikální. Prvně zmiňované se skládají z lamel uložených v provazovém žebříčku. Při jejím překlopení se navzájem překrývají. Ovládat je můžeme ručně nebo pomocí ovládače v případě elektrických žaluzií. Vertikální typy se hodí pro stínění větších ploch, proto najdou své uplatnění například v kancelářích. Podobně jako žaluzie lze využít rolety. Ty také chrání prostor před nežádoucími slunečními paprsky. Dají se využít v interiérech i exteriérech. Vyrábějí se převážné z látek nebo plisé.

Vnitřní a venkovní parapety, montáž parapetů Klatovsko

K dalším součástem oken řadíme** parapety**. Ty mohou být uvnitř i vně bytu. Venkovní parapety se vyrábějí hlavně z hliníku nebo pozinkovaného materiálu. Pozinkované parapety jsou levné a můžeme je díky postřiku dostat v námi požadované barvě. Hliníkové druhy mohou být ohýbané nebo tažené. Podobně jako pozinkované parapety jsou využívané hlavně ve venkovních prostorech. Tažené parapety se vyrábí z hliníku metodou vysokotlaké extruze. Mezi jejich výhody patří mechanická odolnost a prostorová tuhost. Ta usnadňuje jejich montáž a dodává parapetům příjemný vzhled. Hodí se ke všem typům oken a dotváří celkový pohled na fasádu domu. Hliníkové parapety se dodávají i z ohýbaného hliníku, který tvoří cenově výhodnější alternativu k taženým typům.

V** interiérech** se setkáváme s plastovým a dřevotřískovým materiálem. Plastové komůrkové parapety vynikají stálostí barev jednotlivých dekorů a vysokou pevností a tuhostí. Vrchní laminát je odolný proti poškození a chemikáliím. Tyto parapety se dále vyznačují dlouhou životností a příznivou cenou. Speciálním druhem plastu je renolit. Z něj vyrobené** parapety** jsou snadno omývatelné a tvarově stálé. Snadno se montují a najdeme je v široké škále barev. Parapety z renolitové fólie jsou rovněž odolné proti poškození a samozhášivé. Mile nás překvapí také příznivými cenami. K výrobě parapetů se používá také dřevotříska. Její nosič je vyroben z voděodolné DTD desky. Povrch tohoto druhu parapetu je pak tvořen vysoce oděruvzdorným laminátem CPL / HPL, který je stálobarevný a odolný proti UV záření, chemikáliím, vařící vodě a vysokým teplotám. Pokud se rozhodneme provést montáž sami, je nutné dodržet několik pravidel.** Parapety** pokládáme pouze na soudržný, pevný a rovný povrch. Na očištěný podklad naneseme nízko expanzní montážní pěnu. Na ni pod sklonem 7° zafixujeme parapet na dobu 10 - 15 minut.

Okenní sítě Klatovy, instalace okenních sítí

Okna jsou místa, kterými se do našich obydlí dostávají také nežádoucí živočichové především hmyz. Tomu lze zabránit instalací okenních sítí. Jejich montáž může být provedena uvnitř i vně budovy. Tyto sítě se vyrábějí z trvanlivých materiálů, které jsou odolné vůči povětrnostním vlivům - AL, PVC, skleněné vlákno. Jejich konstrukce se skládají z rámů z hliníkových profilů. U rozměrů přesahujících 1 metr se doporučuje vyztužit rám středovou příčkou nebo křížem složeným z dvou na sobě kolmých desek.

Okna a dveře na českém trhu

Okna a dveře jsou nezbytnou součástí našich obydlí. Na trhu nalezneme široký výběr těchto výrobků. Specializované firmy se nám také postarají o kvalitní montáž.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14008 (magazinpodnikani.cz#2985)


Přidat komentář