Montáž oken a stínící techniky - Kutná Hora, Kolín a okolí

Rekonstrukce nebo stavba nového domova vyžaduje kvalitní okna a ty mohou být obohaceny o doplňky jako stínící technika a sítě proti hmyzu. Důležité je vědět jak a z čeho vybírat, aby tyto prvky domova splnily požadavky a vytvořili útulný domov.

Okna prosvětlí místnosti, chrání nás před chladem a hlukem, slouží k větrání a přirozenému kontaktu s okolím. Kvalitní okna ušetří tepelnou energii a vytvoří velmi příjemnou atmosféru domova. U oken je také důležitá správná montáž, která zamezí některým komplikacím. Okna mohou být** dřevěná, plastová nebo hliníková**. Dalším důležitým prvkem v interiéru a exteriéru je stínící technika. Stínící technika nám nabízí možnosti velkého výběru z žaluzií, rolet, markýz, pergol a slunečníků. Praktickým řešením v létě se stávají také sítě proti hmyzu. Jednou z firem, která nabízí montáž oken, stínící techniky a mnohé další služby je firma pana Josefa Šolty.

Výměna starých oken za nová Kutná Hora, Kolín

Stará okna už dnes nesplňují všechny požadavky. A to především požadavky na tepelně izolační vlastnosti a celkový vzhled. Proto mnoho lidí přistupuji k výměně oken. Nová okna přináší větší funkčnost a lepší estetický dojem. Při výběru materiálu okna se můžete rozhodovat mezi plastem, dřevem nebo hliníkem. Montáž oken musí být vždy provedena profesionálně. Nekvalitní montáž může způsobit problémy jako zatékání vody, proudění vzduchu při zavřeném okně, vznik vlhkosti a plísní a kondenzaci páry na okenním rámu. Proto je vždy důležité vybrat firmu, která odvede dobrou práci.

Montáž dřevěných oken Kutná Hora, Kolín a okolí

Dřevěná okna mají velkou tradici a velkou životnost. K výrobě dřevěných oken se používají dřeviny jako smrk, borovice, dub, mahagon, oregonská borovice, meranti. Nejvíce využívanými dřevinami jsou smrk, meranti a dub. Povrchová úprava dřevěných oken má velké možnosti v barevných odstínech. Když vybíráte dřevěné okno do vlhkých místností, informujte se u výrobce na vlastnosti povrchové úpravy dřeva, jak bude reagovat na vlhko a odpuzovat vodu. Mezi výhody dřevěných oken se řadí:

 • Tradiční, ekologický a velmi estetický materiál.
 • Dobré tepelní izolační vlastnosti.
 • Dřevo se dá snadno obnovit tmelem a lakem.
 • Vhodný materiál pro výrobu atypických oken.
 • Dlouhá životnost.

Mezi nevýhody dřevěných oken patří:

 • Náročnost na údržbu.
 • Nutnost ochrany proti vlhkosti, plísním a mikroorganismům.
 • Vyšší pořizovací cena než u oken plastových.

Montáž plastových oken Kutná Hora, Kolín a okolí

Plastová okna jsou dnes velmi oblíbená. Tento typ oken vyžaduje menší údržbu. Plastová okna jsou velmi odolná vůči nepříznivým vnějším vlivům. Vzhledem k tomu, že moderní okna mají velmi kvalitní izolační vlastnosti (tepelné, zvukové), mohou mít plastová okna různé systémy větrání, které z místnosti odvádí vlhkost. Ale i tak se doporučuje jednou za den vyměnit vzduch v místnosti intenzivním vyvětráním. Mezi výhody plastových oken patří:

 • Snadná údržba, nemusí se natírat.
 • Výběr z mnoha barevných odstínů.
 • Životnost více než 50 let.
 • Dobré izolační vlastnosti.
 • Nižší pořizovací náklady.

Mezi nevýhody plastových oken patří:

 • Nenahradí vzhled dřeva.
 • Při mechanickém poškození je nutná výměna celého okna.
 • Mají nižší životnost než okna dřevěná.
 • Po čase dochází ke křehnutí materiálu a barevným změnám.

Montáž hliníkových oken Kutná Hora, Kolín a okolí

Hliníková okna jsou velmi estetická a funkční. Použití hliníkových oken je tam, kde se nedá využít ani dřevo ani plast. Mezi výhody těchto oken patří:

 • Minimální nároky na údržbu.
 • Dobré technické vlastnosti.
 • Pevnost, odolnost a tvarová stálost.

Mezi nevýhody hliníkových oken se řadí:

 • Vysoká pořizovací cena.
 • Zpracování hliníku je velmi energeticky náročné např. oproti zpracování dřeva.
 • Užitná hodnota je vyšší než potřeba.

Montáž stínící techniky Kutná Hora, Kolín a okolí

Stínící technika se dnes stává neoddělitelnou součástí interiéru či exteriéru. Úkolem stínící techniky je zamezit slunečnímu záření, poskytnout soukromí a dotvoří zajímavým způsobem interiér. Při výběru stínící techniky můžete vybírat z žaluzií, rolet, japonských posuvných stěn, baldachýnů, markýz, pergol a slunečníků.

Žaluzie, horizontální žaluzie, vertikální žaluzie

Žaluzie se používají v domech, bytech a kancelářích. Horizontální žaluzie tvoří nejrozšířenější způsob stínící techniky. Poskytují ochranu před slunečním zářením, regulují světlo v místnosti a chrání soukromí. Na trhu je najdete žaluzie ve velkém množství barev, proto je jednoduše můžete sladit s interiérem. Výhodou žaluzií je rychlá montáž, nízká údržba a cenová dostupnost. Kromě nejrozšířenějších horizontálních žaluzií jsou na výběr také žaluzie vertikální. Vertikální žaluzie se využívají především v kancelářích, hotelech, zimních zahradách a společenských prostorech. Zajímavým prvkem v interiéru mohou být žaluzie bambusové. Lamely vyrobeny z bambusu jsou velmi tvrdé a pružné. Tento typ žaluzií je vhodný do koupelen, mají vysokou odolnost vůči vlhkosti. Bambusové žaluzie se mohou použít u všech druhů oken.

Rolety látkové, rolety screenové, rolety římské

Rolety jsou dostupné v široké nabídce barev. Ovládání rolet může být mechanické např. u předokeních rolet nebo ruční. Vybrat si můžete např. římské rolety. Římské rolety se staly v poslední době velmi oblíbené. Oproti klasickým látkovým roletám, mají tyto rolety jiný mechanismus vytahování stínění. Tyto rolety se používají v rodinných domech, bytech a restauracích. Dalším typem rolet jsou rolety screenové, ty se používají především v kancelářích. Screenové rolety jsou tvořeny sítem, které umožní průhled ven. V domácnostech se tento typ rolet nepoužívá, nezajistí totiž soukromí. Látkové rolety se využívají v domácnostech, tyto rolety se dají snadno sladit s interiérem.

Markýzy pro zastínění balkonů a teras Kutná Hora, Kolín

Markýzy se využívají k zastínění teras, balkónů nebo prosklených výloh. Ovládání markýz může být ruční – klikou nebo ovládání motorické se spínačem neb dálkovým ovládáním. Elektromotor může být doplněn senzorem větru a slunečního svitu, markýza se pak podle počasí vysune nebo sroluje.

Sítě proti hmyzu Kutná Hora, Kolín

Praktické využití sítí proti hmyzu oceníte hlavně v létě. Na zimu se sítě sundávají. Sítě v šedé barvě jsou na oknech nerozpoznatelné. Hliníkové rámy sítí jsou na výběr např. v bílých nebo hnědých barvách. Sítě proti hmyzu mohou být umístěny v oknech i ve dveřích. Dnes existují také protipylové a zesílené síťoviny, které jsou vhodné pro osoby trpící alergiemi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13464 (magazinpodnikani.cz#1807)


Přidat komentář