Kompletní montáž plastových oken - Liberec a okolí

Proč se rozhodnout pro plastová okna? Jaké jsou výhody a nevýhody těchto oken a co vám zaručí správná montáž? V tomto článku se dozvíte základní informace o plastových oknech a jejich doplňcích.

Kvalitní okna a dveře, které tvoří výplně otvorů, jsou velmi důležitou součástí každého domova. Okna nám slouží k prosvětlení místnosti, poskytují ochranu před chladem a hlukem, okna slouží také k větrání a přirozenému kontaktu s okolím. Kvalitní okna jsou také důležitým prvkem v případě, že chcete ušetřit tepelnou energii. Zateplení vašeho domu se tak skládá nejen ze zateplení fasády, ale součástí je také výměna starých oken, dveří, zateplení střechy a garáže. Když se rozhodnete pro nová okna, je také velmi důležité dohlédnout na to, aby jejich montáž byla provedena odborně. Neodborná** montáž oken** vám může způsobit problémy, jako např. zatékání vody, vznik vlhkosti a plísní. Výměna starých oken za nová vám tak přinese mnohé výhody. Nová okna jsou funkční, navyšují estetické vlastnosti budovy a mají lepší akustické a tepelně izolační vlastnosti. Najděte si firmu, která se zabývá montáží oken a poté si už jen užívejte výhody, které vám nová okna nabídnou.

Plastová okna - snížení hluku, snadná údržba, odolnost

Plastová okna se stala oblíbeným řešením při výměně starých oken za nová. Stará okna už jednoduše nesplňují současné požadavky a tak se mnoho lidí rozhoduje pro jejich výměnu. Na výběr máte z několika materiálů. Vybrat si můžete okna plastová, dřevěná nebo hliníková. Pojďme se podívat na důvody, proč si vybrat právě okna plastová. Když si nevíte rady s výběrem oken, nechte si poradit od zkušeného profesionála, který vám vysvětlí výhody a nevýhody jednotlivých typů oken.

Plastová okna si získala velkou oblibu díky mnoha pozitivním vlastnostem, kterými se vyznačují. Tento typ oken vám může přinést velké úspory na energiích. Izolační skla, která se u těchto oken používají, zamezí úniku tepla z vyhřáté místnosti a také ohřevu místnosti z okolí. Plastová okna tak dokážou udržet v zimě teplo a v létě zabrání přehřívání místnosti. Síla těchto oken výrazně snižuje hluk z okolí. Ještě lepších izolačních vlastností lze dosáhnout při použití protihlukové fólie. Plastová okna jsou také velmi odolná. Pro plastová okna je typická pevnost a životnost více než 50 let. Péče o plastová okna je výrazně nižší než u oken dřevěných. Tento typ oken si můžete pořídit v různých barvách a kvalitně vybraný plastový materiál vám zaručí stálobarevnost oken. Údržba plastových oken tak zahrnuje pouze jejich mytí, občasný nátěr ochranným olejem a namazání pantů. Lidé se pro tento typ oken rozhodují také na základě nižších pořizovacích nákladů, než je tomu u oken dřevěných.

Bohužel mají plastová okna i nevýhody. Plast nám nikdy nenahradí vzhled dřeva. Při mechanickém poškození je nutné vyměnit celé okno. Plastová okna mají také nižší životnost než okna dřevěná a po čase dochází ke křehnutí materiálu a barevným změnám.

plastové okno

Montáž plastových oken

Dobře namontované plastové okno bude také funkční okno. A proto je důležité najít si firmu, která má již s montáží plastových oken mnohé zkušenosti a svou práci odvede pečlivě. Pro montáž plastových oken je důležité jejich správné uchycení do tělesa stavby. Prostor mezi okenním rámem a zdivem musí být vždy dobře vyplněn izolační hmotou. Také spáry, přes které by mohl pronikat chladný vzduch z venku, musí být řádně zatěsněny. Když se tyto požadavky nedodrží, může být výsledný efekt plastových oken výrazně nižší. Při výskytu větších netěsností může oknem pronikat chladný vzduch a bude tak docházet k srážení vlhkosti.

Likvidace starých oken

Při** výměně starých oken** za nová se také objevuje otázka, co udělat se starými okny? Firmy dnes svým zákazníkům mohou nabídnout také zajištění odvozu a ekologickou likvidaci starých oken. Okna jsou firmou odvezena, rozebrána a poté jsou přepravena na místa určená pro ekologickou likvidaci.

Vnitřní a vnější parapety, montáž

Když jste se rozhodli pro kvalitní okna, nezapomeňte také na kvalitní parapety. Parapety (jak vnější tak vnitřní) jsou nedílnou součástí oken, na kterou se často zapomíná. Parapety jsou důležitým prvkem interiéru i exteriéru. Na parapety jsou kladeny vysoké nároky. Parapety musí plnit svou funkci po dlouhou dobu. Horní plocha parapetu by neměla měnit svou barvu a tvar. Parapet musí vydržet váhu člověka při umývání oken. Parapet také musí zůstat rovný bez známek propadnutí materiálu.

Vybrat si můžete z různých typů parapetů. Firmy svým zákazníkům nabízí parapety pozinkované, ohýbané, tažené, plastové, dřevotřískové parapety. Parapety se mohou zakoupit v různých odstínech.

Stínící technika, sítě proti hmyzu - montáž

Funkčnost vašich oken může být navýšena, když použijete stínící techniku a především v létě také oceníte sítě proti hmyzu. Stínící technika se dnes stala běžnou součástí interiéru. Úkolem stínící techniky je omezit sluneční záření, poskytnout soukromí, zabránit velkého množství stínící techniky. Vybrat si můžete žaluzie, rolety, japonské posuvné stěny, markýzy a podobně.

vertikální žaluzie

Žaluzie se používají nejen v domácnostech, ale také v kancelářích nebo veřejných budovách. Rozhodnout se můžete pro žaluzie horizontální, které se dají zakoupit v různých barvách a můžete je tak jednoduše sladit se zbytkem interiéru. Vertikální žaluzie se používají především v kancelářích, hotelech, zimních zahradách a společenských prostorech. Zajímavě mohou v interiéru působit i bambusové žaluzie, které jsou velmi odolné a pružné.

Když se rozhodnete pro rolety, budete mít na výběr z mnoha barev. Rolety mohou mít manuální nebo mechanické ovládání. Např. látkové rolety mohou velmi vkusně doplnit váš interiér.

Okna a také dveře můžete doplnit sítěmi proti hmyzu, které se na zimu sundávají. Sítě v šedé barvě jsou na oknech jen velmi těžko rozeznatelné a vy v teplých dnech oceníte jejich funkčnost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13907 (magazinpodnikani.cz#2881)


Přidat komentář