Interiéry - Design interiérů

Design interiérů, je jedna ze základních částí, co se týče bydlení. Je stavěný na zdravém bydlení s krásnými doplňky a věcmi, které jsou potřebné k životu. Proto se mnoho designérů zaměřuje pouze na tuto část.

Správně sladěné barvy jsou základním kritériem každé domácnosti. Nábytek a veškeré doplňky musí vždy ladit k sobě už vzhledem k dokonalé relaxaci. Design sám o sobě hraje nedílnou součást našeho života. Pokud si dokážeme sladit svůj domov tak, abychom se v něm cítili dobře, budeme svůj domov brát jako nejlepší relaxační místo. A to je to nejdůležitější. Pokud si ovšem s tímto nevíme rady, je vždy dobré tuto práci přenechat bytovým designérům. Ti dokážou z našeho domova kvalitně a rychle udělat útulný domov.

**obývací pokoj
**

Design interiérů, pomoc profesionálního designera

Jestliže se rozhodneme pro svoji vlastní volbu změny interiérů, bez designérovy pomoci, potom bychom neměli zapomínat na tyto základní kroky:

Barvy v interiéru, vhodný výběr barev do jednotlivých místností

Barevnost interiéru by měla být vyvážená a zvolená tak, aby vyhovovala přesně našim požadavkům. Stěny by měly ladit s nábytkem. Barvy volíme tak, aby nenarušovaly psychickou pohodu člověka. To znamená, že například do ložnice nevolíme barvu červenou, ale takovou, která nás uvolňuje a hlavně uklidňuje. Zelená barva s bílou nás navodí do naprosté harmonie. Tato kombinace také velmi dobře podtrhuje čistotu, svěžest a vzdušnost. Módním trendem jsou barevné efekty stěn s dekoracemi.

Nábytek v interiéru, jaký zvolit styl a barvu nábytku

Vždy bychom se měli zaměřit na praktičnost a estetiku. Pokud máme malé prostory, není vhodné do nich vměšovat mohutný nebo široký nábytek. Není ani esteticky vypadající, jestliže zvolíme do moderního interiéru mnoho starožitného nábytku. Pokud se nám starožitný nábytek líbí, měli bychom ho sladit s moderním nábytkem nebo mu vyhraničit určité místo. Zamyslíme – li se nad materiálem, potom bychom měli volit spíše dřevo. To působí mnohem tepleji a útulněji. Nábytek by měl vynikat a tak je vhodné zvolit na světlou podlahu tmavější odstín nábytku.

Dveře a podlaha v interiéru

Jestliže se zaměříme na dveře, potom je sladíme s interiérem tak, aby dveře dominovaly interiéru. Proto pokud máte malý prostor, volte raději tmavší dveře a světlejší podlahu. Nehodí se k sobě, když zvolíme dubovou podlahu a dveře třešeň a podobně.

Linie interiéru

** ** Je velmi důležitá v celém interiéru. Linie musí být volena s rozumem. Pokud se rozhodnete pro hranatý nábytek potom i celkový vzhled by měl s tímto ladit. Máte - li nábytek s oblými hranami, volte stejnou linii i u dalších doplňků. Linie je v interiéru velmi důležitá.

Dekorace interiéru, textilní dekorace, vybavení interiéru

Jakmile se budeme zaměřovat na dekorace interiéru, je dobré si uvědomit, že bychom měli volit takové dekorativní předměty, aby ladily celkově s interiérovým vybavením. Pokud si budeme chtít pořídit dekoraci, kterou umístíme na zem, je potřeba se zaměřit na podlahu. Jestliže koupíme světlou dekoraci, potom bude esteticky dobře vypadat na tmavé podlaze a obráceně. U dekorace vybrané na stolek ke zdi, se vždy řídíme stejnými pravidly. Textilní dekorace / závěsy, přehozy a podobně/ by měla decentně podtrhnout barevnost. Nevolit textilii tak, aby zcela zakryla vzdušnost a estetiku v interiéru. Naopak je dobré zvolit ji tak, aby podtrhovala barevnost textilie v místnosti jako třeba pomocí polštářku ve stejné barvě a podobně.

Volba osvětlení do interiéru**

**

Osvětlení interiéru by mělo být takové, aby vyhovovalo danému prostoru. Můžete si také pomocí bodových světel nasvítit pouze určité body, které jsou v místnosti důležité. Tím je interiér navozen do harmonie. Světlo by mělo být voleno podle nábytku nebo dekorací.

Doplňky v interiéru, bytový designer**

**

Veškeré doplňky by měly být voleny tak, aby dokonale plnily svou funkci. Proto je dobré se zaměřit při této volbě hlavně na praktičnost. Pokud si nevíte se změnou svého interiéru rady, nebo nevíte jak správně volit barvy, potom tuto práci přenechejte** bytovému designerovi**.

konferenční místnost

Kdo je bytový designer?

Interiérový designer je odborník, který dokáže nejen sladit barevnost Vašeho interiéru, ale také změnit Váš dosavadní styl za atraktivní. Atraktivní tím způsobem, že interiér dokáže zmodernizovat a přizpůsobit novému bydlení a k jeho funkčnosti. Je to člověk, který dělá návrhy, co by se dalo nebo mohlo změnit ve Vašem interiéru a následně je realizuje. Dokáže efektivně využít prostor k novému využití. Pokud si nebudete vědět rady s různými doplňky, rád Vám poradí. Bytový designer umí i z velmi malého prostoru udělat příjemné místo. Je to člověk, který má dobré vnímání pro bytovou estetiku a funkčnost. Kde designér navrhuje:

 • byty, domy, půdy
 • restaurace, hotely, penziony, kavárny
 • školy, školky, dětské zařízení
 • nemocnice, zdravotní zařízení, ordinace
 • Obchody, kanceláře a mnoho dalších interiérů.

Jak vybrat dobrého designera interiérů?

Pokud se zaměříme na výběr bytového designera, měli bychom se zaměřit na jeho vzdělání, jak dlouho se dané profesi věnuje a jaké jsou jeho reference. Tyto tři kritéria jsou velmi důležitá, abyste nebyli zklamáni nebo v horším případě oklamáni. Pokud se totiž rozhodnete investovat do změny svého interiéru za pomoci designéra, potom byste si měli uvědomit, že to není levná záležitost. V dnešní moderní době není nic těžkého si o daném designerovi všechny tyto základní věci najít pomocí internetu. Návrhy designerů jsou volná živnost, proto je výběr dobrého designera velmi důležitý.

Postup bytového designera

Jestliže jste se rozhodli a dobře vybrali designera , potom je nutné si s ním domluvit osobní schůzku. Na základě toho je potřebné předložit designérovi fotografie a nákres půdorysové části domu. Jakmile toto máte, neměli byste zapomínat na jasnou představu, jak si přejete interiér změnit. Každý** bytový designér** vše navrhuje s Vámi podle vašich přání. Nakonec je potřebné vědět, kolik jste ochotni do změny investovat.

Na základě všech těchto informací se sestaví dva návrhy na možnou změnu, které Vám designér sestavil. Jakmile se rozhodnete s návrhem souhlasit, potom je možné změny provádět. Pokud se Vám nebude ani jeden z návrhu líbit, navrhne se další. Základem každého designera je spokojený zákazník. Po celou dobu je s Vámi designer v kontaktu. Celkově je celý průběh spolupráce stavěn na:

 • Návrh interiéru.
 • Vypracovaný návrh – předkládá se Vám buď v nákresové, fotografické nebo 3D podobě.
 • Zpracování realizačního projektu, výkresová dokumentace, koordinace řemesel a potřebná výroba nábytku na zakázku.
 • Vámi vybraný návrh, podpis smlouvy, výpočet financí a možná realizace.
 • Možné stavební úpravy.
 • Pokud je potřebný nábytek na míru, potom se i toto realizuje.
 • Montáže a dekorace interiéru.
 • Finální uzavření projektu a předání hotového interiéru.

Ať už se rozhodnete pro samostatnou změnu** interiéru** nebo za pomoci bytových designérů, neměli byste zapomínat na určitá kritéria. A to, že v decentnosti a jednoduchosti je krása. Přemíra různých zbytečných doplňků, nábytku a syté barevnosti dělá interiér nevzhledným a nepraktickým. Interiér by měl vypadat vzdušně. Designera volte takového, aby dostatečně plnil Vaše požadavky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12784 (magazinpodnikani.cz#307)


Přidat komentář