Gabiony, gabionové zdi a ploty - Jihomoravský kraj

Pomalu už bude jaro a vy přemýšlíte, jak ozvláštnit svoji zahradu? Podívejte se po nabídce firem, která zahrnuje něco netradičního. Dejte vale klasickým dezénům a zkuste něco zajímavého. Máme pro vás tipy.

Klasický plot, betonová dlažba, běžná zahrádka. Tak má vyzdobené okolí obydlí většina lidí. Chcete mít ale něco jiného, co vypadá zajímavě a jako pěstěná zahrada? Zkuste kámen. Ten má v oblasti zahradnictví velké využití. Používá se na obruby, dělají se z něj gabiony a patří ke zdobným prvkům zahrad. Že nevíte, co si pod některými pojmy představit? Nevadí, od toho jsme téma načali, abychom vás s ním seznámili. Také se podíváte na možnosti, které učiní vaši zahradu originálnější a jedinečnou.

Gabiony - Jihomoravský kraj

Kdo vám zrealizuje zahradu snů? Pan Jaromír Dohnal. Ten nabízí veškeré práce s kamenem se zaměřením na gabiony nebo kámen na sucho. Také provádí kamennou i zámkovou dlažbu, obruby a rekonstrukce vodních toků. Můžete si říci, co byste si přesně představovali nebo se můžete s panem Dohnalem poradit. Nabízí se vám služby profesionála, který se v dané oblasti vyzná, ví, co je kvalitní a oblíbené u dalších klientů. Každému se provádí služby na míru přesně dle jeho potřeb. Profesionální provedení dané práce je pak samozřejmostí.

Pan Jaromír Dohnal je k dispozici na adrese Smetanova 401, 676 02 Moravské Budějovice. E-mailové spojení je jd.dohnal@seznam.cz a telefonní číslo zní +420 737 652 863.

Nyní vás ale vezmeme do sféry gabionů praktičtěji. Už jste zvědaví, co to vlastně je?

Výstavba gabionů Jihomoravský kraj

Už jsme naznačili, že** gabiony** mají co do činění s kamenem. Ve skutečnosti je gabion složen z drátěné konstrukce, do které se vyskládají kameny. Zde se nabízí řada prvků a zhotovení, kdy se vytvoří netradiční zídky, které mohou tvořit zákoutí zahrady nebo je můžete využít jako celé oplocení. Mohou být vytvořeny z různých typů kamení co do tvaru, velikosti nebo barev. Základním prvkem je tedy konstrukce z drátů, které mají jemnou strukturu, aby vynikla změť různých kamenů. Gabiony mají různou velikost a jsou z tohoto důvodu velmi flexibilní k využití. Bojíte se třeba rzi? Stačí aplikovat protikorozní úpravu. Co se týká výplně, tak gabiony se skládají většinou z hrubších přírodních nebo lomových kamenů. Též to mohou být kameny naplněné zeminou, recyklovaný stavební materiál či drť z betonu. Gabiony se pak dají vyztužit dle potřeby, aby byly pevné a stabilní. Nemusíte se proto bát, že by nedržely svůj tvar, vše je dlouhotrvající a kompaktní. To je dáno i tím, že se gabiony skládají vedle sebe a propojují se speciálními spirálami, tudíž zde není velká zátěž na jeden celek. Výhodu gabionů je skutečnost, že dají postavit kdykoli, takže můžete začít již nyní, abyste měli na jaře krásnou zahradu. Podívejme se na gabiony blíže.

Poradenství ohledně gabionů Jihomoravský kraj

Až budete kontaktovat danou firmu, která gabiony realizuje, tak se informujte o možnostech, které můžete mít. Podívejte se na její realizace, řekněte si svou představu anebo přineste fotografie toho, co se vám líbí. Gabiony mají široké využití. Mohou z nich být ploty nebo jen zídky, které vám vytvoří pěkný dezén zahrady.

Stavba gabionů, úprava povrchu pro stavbu gabionů

Poté, co se dohodnete s danou firmou na** realizaci**, může se začít stavět. Můžete mít k dispozici nákres, jak bude daný gabion vypadat. K tomu, aby mohl v daném místě stát, se musí přizpůsobit i povrch. Udělá se pevná a stabilní základna pro gabiony a začne se stavět nejprve konstrukce, do které se později vtěsnají kameny. Jejich rozptyl je obrovský. Mohou to být různé typy, které se liší velikostí i barev. Můžete to střídat, což se tedy týká spíše barev než velikostí. Právě rozměrům se totiž přizpůsobuje velikost ok v konstrukci. Gabionové produkty můžete mít v různém provedení, od plotů a zdí až k třeba asymetrickým tvarům.

Gabionové zdi a ploty Jihomoravský kraj

V podstatě se vám nabízí tyto možnosti, kdy se gabiony nejčastěji uplatní. Možná, že si řeknete, že to je to samé, protože gabion je v podstatě vždy jen zeď. Musí se to ale takto rozdělit. Nejprve si vezměme zdi.

Zídky se aplikují většinou dovnitř zahrady nebo v případě, kdy chcete zakrýt jen část pozemku, který nemáte obehnaný plotem. Zídky složí třeba jako stinné zákoutí, odčlení se místo, které nemusí být vždy viditelné. Představte si zahradu, kde v jedné části je prostředí s rostlinami, kousek dál ohniště a dále bazén. Někomu může takový rozptyl vadit a chce jednotlivé části oddělit, aby byla zahrada, řekněme, esteticky uspořádaná. Proto se dá** využít gabionu**, který vytvoří zákoutí. Zídka může být ale jen ozdobným prvkem, kdy kámen oproti rostlinám působí kontrastně, takže tvoří třeba takovou roli jako kamenné sochy a objekty v zahradě.

Gabion může být ale i celý plot. Může to být velikost, kterou máte po pás, ale i větší, kdy nic nebude vidět. Díky použitým materiálům je velmi pevný a nosný, takže bude i bezpečný. Plot můžete kombinovat i s jinými prvky, můžete si zde nechat popínat rostliny, jen tomu musíte přizpůsobit zhotovení gabionu, aby se nepoškodil (např. antikorozní nátěr). Můžete si zde nechat aplikovat i branky, které tedy musejí mít vlastní konstrukci. Jen citlivě vybírejte, aby s gabiony ladily.

Z gabionů se ale daní dělat i jiné variace, které mohou firmy nabízet. Třeba menší zpracování se může hodit i do domu, pokud máte rádi kámen, tak jím můžete ozdobit okolí krbu.

Cena za výstavbu gabionů Jihomoravský kraj

Samozřejmě, že část, která vás bude zajímat, je bezpochyby i cena. V tomto směru vás překvapíme. Luxusní ozdobení zahrady, které je svěží a neotřelé, se řadí k méně nákladným položkám údržby domova. Nabídka se samozřejmě různí, ale pro příklad uvedeme, že klasická zídka, která má 10 metrů, vás může vyjít kolem 1500 korun. Je to ale jen hrubý odhad, protože se počítá i výška, tloušťka, použitý materiál apod. Je to jen pro představu, že se v podstatě budete pohybovat v málo tisících, ne v desetitisících. Pokud si tedy nedáte aplikovat třeba dražší kameny a kov nebude zlatý. To už ale záleží na vás.

Zapomeňte na klasickou, co má každý. Zkuste gabiony, které vám ozvláštní zahradu ojedinělým surovým efektem kamene. Můžete mít jednolitou zídku nebo pestrobarevný plot. Nabízí se vám různé velikosti, barvy či zpracování kamene, které vám ozvláštní prostředí, ve kterém žijete. Budete se zde tak cítit příjemně a z vaší zahrady budete mít oázu relaxace. A také to bude obdivovat i okolí. Gabiony jsou velmi efektní, snadno udržovatelná a cenově nenáročná forma, jak si netradičně vyzdobit okolí vašeho domova.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13670 (magazinpodnikani.cz#2642)


Přidat komentář