Dřevostavby - Svitavy a okolí

Plánujete, že si postavíte dům? Dnes je v mnohém výhodnější si pořídit již domek než byt, proto, pokud zvažujete investici do celoživotního bydlení, tak si najděte takový dům, který vám poskytne komfort a pohodlí.

Dřevostavby - Svitavy a okolí

Dnes mají lidé spousty možností, jak si zajistit vlastní bydlení. Mnohdy se ale neuchylují do bytů, ale do vlastních domků. Pokud totiž netouží po bydlení v centru měst, kde je cena vyšší, tak v okrajových částech se cena bytu i rovná ceně domu. Jestli máte navíc k dispozici pozemek, tak není co řešit, protože vlastní dům je nejen pohodlnější, ale zároveň zde bude mít každý člen rodiny soukromí a to jak v rámci obyvatel domova, tak i sousedských vztahů.

Nabídka staveb je ovšem pestrá. Velký návrat ale zažívají dřevostavby, což dnes nejsou nepraktická obydlí, ale inovovaná obydlí, která poskytují spousty výhod, zejména pak, co se týká šetrnosti nejen k životnímu prostředí, ale i k vašim financím.

Technologie výstavby rodinných domů - dřevostaveb

1. Převzetí staveniště

2. Výstavba svislých konstrukcí přízemí

3. Stropní konstrukce

4. Výstavba svislých konstrukcí podkroví

5. Střešní konstrukce

6. Dokončení venkovních úprav

7. Vnitřní instalace a konstrukce podlah

8. Dokončovací práce

9. Předání domu

Dřevostavby Svitavy a okolí

Chystáte se k realizaci svého vlastního domu? Tak se seznamte s tím, co je pro vás výhodné a co potřebujete.

Pokud se řekne dřevostavba, tak se spoustě lidem vybaví nízkoenergetičnost daného domu. Ne vždy tomu tak bylo, protože domy ze dřeva nejsou žádnou novinkou. Různé technologie z nich ale udělaly kvalitnější a výhodná obydlí. Dřevostavba není jen dům, který je nízkoenergetický. Vzhledem ke své podobě může více splynout s okolní přírodou, což se hodí do krajin, kde je v okolí více zeleně a betonové zástavby jsou zde nepatřičné. I ve městě můžete ale mít dřevostavbou, která vypadá vznosněji. Navíc, pokud máte dřevěný dům, tak máte i ve městě kousek přírody alespoň na pohled, což vám dodá také určitou stabilitu v oblasti psychiky. Někdy i tento zdánlivě malý detail dokáže divy.

Výběr nového domu, kvalitní bydlení

Až si budete pořizovat nový dům, tak se řiďte pár radami, které vám usnadní rozhodování a zároveň vám zajistí i kvalitní bydlení, které může trvat i celý život.

Při výběru hlavně nespěchejte. Nechte si dostatek času na rozhodování, protože až se vám později nebude něco líbit, tak i stěhování je náročné. Vybírejte tak dlouho, dokud si nebudete jisti tím pravým domem pro vás. Dnes jsou firmy natolik flexibilní, že vám pomohou realizovat vaše sny.

Jak začít s výběrem? Dívejte se kolem sebe. Vidíte nějaký dům, který se vám líbí? Tak ho vyfoťte. Hledejte na internetu a v časopisech, ptejte se známých s čím mají zkušenosti. Až budete mít nějakou představu, tak se vydejte do konkrétní firmy, která poskytuje stavební práce. Zkonzultujte své představy s odborníky a nechte si poradit, co by nejvíce vyhovovalo vašim požadavkům. Až budete mít jasný projekt, tak se může začít stavět. Co by vám v takovém domě nemělo chybět?

Dřevostavby Svitavy - termofasády a vzduchotechnika

Když už si pořídíte dřevostavbu, tak její funkčnost můžete podpořit i dalšími službami v oblasti nízkoenergetičnosti. Jednou z nich je zateplení fasád neboli termo izolace. Pokud máte izolovaný domov, tak se omezí propustnost tepla přes zdi. Z venku tedy nepřichází takový chlad a ven zase naopak neuniká teplo z interiéru, když si vytápíte dům. Tím, jak se pak udržuje teplo uvnitř domova, tak nespotřebujete tolik zdroje.

Další oblastí je vzduchotechnika. Klimatizace nebo odvětrávání místností jsou dalšími předpoklady k šetrnosti. Když máte čerstvý a svěží vzduch doma, tak je to samozřejmě příjemné. Když jsou v létě opravdová vedra, tak pak lidem nezbývá nic jiného, než si pořídit větrák, jehož provoz je nákladnější než dané systémy. Pravidelné čištění vzduchu s sebou ale nese i řadu jiných vlivů, které si mnoho lidí neuvědomí. Doma se méně drží plísně, vlhkost nebo prach, čímž se vám ušetří čas a peníze spojené s touto údržbou.

Obklady v dřevostavbách Svitavy

Stavba domu. To není jen klasická konstrukce. Je třeba udělat spousty základních prací, bez kterých se civilizované obydlí neobejde. A opět se dostáváme k šetrnosti. Pokud máte nějakým způsobem zateplené podlahy, tak nebudete mít pocit chladu a nebudete tolik spotřebovávat energii. To se týká podlahových krytin, kdy je základem určitá izolace od surového stavebního materiálu, který spíše chladí. V tomto případě se pak hodí různé parkety, lina anebo velmi oblíbené plovoucí podlahy. Pokládání pokrývek jako jsou koberce pak patří již ke klasickým způsobům, jak si vytvořit teplo domova.

Rozvody a elektroinstalace v dřevostavbách Svitavy

V každém domě nesmí chybět rozvody vody, topení a elektroinstalace. Jedná se o základní prvky moderního bydlení a lidé si je pořizují i do chat, protože se nejedná o příliš finančně náročné úpravy.

Co se týká rozvodů vody, tak sem spadá hlavně potrubí, které přivádí vodu a to, které vodu odvádí, tedy kanalizace. Oba systémy jsou navedeny jak po venkovní oblasti, tak i uvnitř domova. Vodovodní trubky pak vedou k bateriím, spotřebičům a odpadům či výlevkám. Do této oblasti pak samozřejmě spadají i montáže celých místností, kde se vody využívá, což je koupelna, kuchyně nebo WC.

Elektroinstalace je zase nezbytná pro přívod proudu, tudíž se jedná o zavedení různých kabelů, napojení elektrospotřebičů, světel a různých zařízení, jež jsou ovládána elektřinou.

Dřevostavby Svitavy – ekologické vytápění

I když máte nízkoenergetickou stavbu, tak můžete navíc šetrně vytápět. Různé solární systémy anebo čerpadla totiž berou energii ze slunečního záření a dokáží ji zpracovat v teplo, kterým lze topit nebo ohřívat vodu. Spotřeba vás pak vyjde levněji než klasické vytápění.

Dřevostavby, nízké náklady na bydlení, ekologické bydlení

Pokud se bavíme o ekologičnosti dřevostaveb, tak si vysvětlíme proč je dřevostavba výhodná. Dřevo samotné je hlavně přírodní materiál, takže se při realizaci domu nenarušuje okolí, což se týká zejména odpadního materiálu (např. odřezky, nepoužité součásti). Nabízí se ale i ekologičnost v případě likvidace. Sice vás to jako novomajitele nemusí zajímat, ale kdyby se stalo, že budete chtít dům zbourat nebo třeba vznikne požár, tak náklady na odklízení nejsou tak velké.

Další šetrností je nízký provoz budovy, který je zajištěn pomocí různých izolací, kdy se vykrývají prostory zdí. Tím lze ušetřit třeba 50% energie. Dřevostavby jsou rychlé na realizaci. Pokud začnete stavět jednodušší dům, můžete ho mít hotový již za čtvrt roku. I zateplení je velmi rychlé, tudíž se můžete okamžitě stěhovat. Dřevo je vhodnější i pro alergiky, kdy nevyvolává dráždivé reakce vzhledem ke svému přírodnímu původu a rovněž se v něm tolik neusazují dráždivé prvky. Stavbu lze realizovat v každém ročním období, protože materiálu nevadí žádné povětrnostní vlivy.

Už víte, jaká stavba bude jednou vaším domovem? Nechte si udělat to, co vám vyhovuje, protože zde budete mít zázemí, i když třeba neplánujete na celý život se usadit na jednom místě. Pamatujte ale, že domov je bezpečím a místem k načerpání nové energie.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13183 (magazinpodnikani.cz#1153)


Přidat komentář