Dřevostavby - okres Přerov

Dřevostavby patří mezi montované domy. Ačkoliv název i způsob výstavby může vzbuzovat nedůvěru, není se třeba ničeho bát. Dnešní dřevostavby se vyznačují vysokou kvalitou bydlení a nízkými náklady na provoz domu.

Dřevěné domy - ekonomické a ekologické bydlení

Dřevo si svými pozitivními vlastnostmi o využití ve stavebnictví přímo říká.** Dřevěné domy mají mnohé výhody ekologické, ekonomické** a vzhledem k potřebnému času při výstavbě také časové. Za zmínku stojí zejména klima v místnostech, díky němuž je bydlení v dřevostavbách tak příjemné. Prostředí v dřevostavbách není zatíženo škodlivými vlivy, a proto je mimořádně vhodné k bydlení pro alergiky. Stavba dřevěného domu vyjde často levněji oproti domu klasickému. Také rychlost stavby, která se počítá spíše na týdny než měsíce, má své výhody. Vzhled dřevěných domů je velmi atraktivní. Často lze právě zásluhou dřeva využít tvary, které u klasické stavby nejsou možné. Dřevostavby jsou také vhodné pro stavbu nízkoenergetických domů. Tím se jejich klady ještě podstatně zvýší.

Profesionální firmy na dřevostavby Přerov

Dřevostavbu je opravdu možné postavit i svépomocí. Dokonce některé firmy nabízejí tyto domy jako stavebnice. Avšak technologie oproti klasické stavbě jsou jiné. Často laik není schopen je dodržet ani o některých nemusí mít správné a dostatečné informace. Z toho jednoznačně vyplývá, když** stavět dřevostavbu, tak jedině s kvalitní stavební firmou Přerov na klíč**.

Dřevostavba na klíč okres Přerov

Nezbytným základem pro stavbu dřevostavby na klíč je výběr kvalitní stavební firmy. Je dobré věnovat pozornost postavení společnosti na trhu, její tradici a historii hospodaření. Zajímat byste se měli o reference. Ty vám řeknou často více než cokoli jiného. Zkušenost a spokojenost každého zákazníka vybrané firmy vám zaručí, že budete nejpravděpodobněji spokojeni také. Důležitá je také nabídka firmy a možnost úpravy projektů podle vašeho přání. Také použité materiály a technologie, rozsah dodávky, kvalita vyhotovení a v neposlední řadě poskytovaný zákaznický servis jsou velmi důležité. U stavby domu na klíč se předpokládá také dostatečná záruka na provedení a materiály použité při stavbě. Neméně důležité je i smluvní dojednání předání stavby v určité kvalitě a době.

Jaké provedení dřevostavby zvolit?

Toto rozhodnutí velmi často ovlivňuje pořizovací cena domu. Je pravdou, že čím je provoz domu úspornější, tím jsou větší jeho náklady na postavení. Zkusme si nyní porovnat rozdíly mezi jednotlivými provedeními dřevostaveb.

Energeticky úsporné domy okres Přerov

Tyto domy mají většinou** roční spotřebu do 70 kWh za rok.** Takto nízké parametry získá dům použitím kvalitní izolace a také využitím alternativních energií. Nejčastěji jde o solární kolektory a pasivní solární prvky. Tím se sníží spotřeba energie pro ohřev vody a také se omezí únik tepla. Pro vytápění se používá klasický konvenční způsob, jeho náklady jsou však nízké zejména zásluhou využití moderních spotřebičů jako jsou kondenzační kotle.

Nízkoenergetické domy okres Přerov

Roční spotřeba těchto domů se pohybuje do 50 kWh za rok. To vyžaduje již speciální izolace obvodových stěn a také oken, aby se zabránilo únikům tepla. Při samotné stavbě se tento stav kontroluje speciální fotografií, která ukáže, kde teplo uniká. Tak se může případný únik včas odstranit. Po minimalizaci tepelných ztrát je nutné také využití alternativních zdrojů. Jde zejména o využití sluneční energie. Pro vytápění se používá nízkoteplotní vytápěcí systém s propojením na solární kolektory, které ohřívají užitkovou vodu. Větrání v těchto domech probíhá mechanicky, za pomoci předehřátého vzduchu a rekuperace.

Pasivní domy a jejich výstavba na Přerovsku

Roční náklady u těchto domů jsou do 15 kWh za rok. Tento dům nemá klasické vytápění a tím je ušetřeno nejvíce nákladů. Celý dům je naprosto dokonale utěsněn. Teplo se získává ze sluneční energie, proto je také nutná orientace prosklené části budovy na jih. Kompletní vytápění a větrání probíhá na základě rekuperace. Znamená to, že v domě je** stále čistý vzduch, prostý veškerých alergenů**, teplota v domě je stále příjemná. Neovlivňuje ji počasí venku.

Dřevostavba - typizovaný a individuální projekt Přerov

Jakmile máte vybranou firmu, je nutné začít s výběrem projektu. Nejdříve je nutné rozhodnout, kterou variantu dřevostavby chcete. Zda tu s klasickým vytápěním nebo některou z úsporných variant. Vybírat můžete z typizovaných domků nebo si můžete nechat vypracovat individuální projekt. Typizovaný projekt má některé nesporné výhody. Ve většině případů si ho můžete prohlédnout také formou vizualizace. Víte hned jeho cenu. Jeho cena je nižší než cena individuálního projektu. Pokud si přejete nějaké úpravy projektu je to možné. Cena projektu se však zvedne a změny musí odsouhlasit jeho autor.** Individuální projekt** je vždy dražší, jeho cena je překvapením. Buď příjemným, nebo budete spíše zaskočeni. Dozvíte se ji totiž až po vypracování celého projektu. Nespornou výhodou individuálních projektů je to, že budete mít komfortní naprosto originální bydlení, které bude naprosto odpovídat vašim představám a které nikde jinde nenajdete.

Základní deska pro dřevostavbu, inženýrské sítě

Jako první co je nutné připravit je základní deska a také inženýrské sítě. Ze všech stavebních prací jsou právě tyto nejnamáhavější a také nejdéle trvají. Záleží i na tom, zda chcete mít** dřevostavbu** podsklepenou či nikoli. Někomu stačí opravdu jen základní deska, ale ti, kdo se zabývají zahradničením, ovocnářstvím nebo vinařstvím chtějí i kvalitní sklep.

Vlastní stavba dřevostavby

Jelikož se** dřevostavby** realizují takzvanou suchou cestou výstavby, může se na nich pracovat v podstatě po celý rok. Není nutné, aby jejich zdivo vyzrálo, stejně tak nepotřebují maltu a silikátovou omítku. Nejenže se tak výstavba usnadňuje, ale zásadně se zkracuje i doba stavby.** Stavbu domu** pak nepočítáme na měsíce, ale na týdny.

Jaká je odolnost dřevostaveb vůči ohni?

Dřevostavby podléhají velmi přísným normám, které minimalizují vznik požáru. Jejich zásluhou nejsou tedy k požárům více náchylné než jakékoli jiné budovy. Dokonce, zásluhou hořlavosti dřeva, jsou tyto budovy, pokud dojde k požáru stabilnější než budovy se železnou konstrukcí.

Lze mít krb ve dřevostavbě?

Vzhledem k výše zmíněným** požárním vlastnostem dřevostaveb** je možné klidně využít k vytápění krbu, krbových kamen nebo krbové vložky. Bezpečnostní požadavky pro tento způsob vytápění jsou stejné jako u dalších staveb. Topení tímto způsobem sice vyžaduje více práce, ale jedinečná atmosféra a skutečný pocit sálavého tepla, za to určitě stojí.

Bydlení v dřevostavbě okres Přerov

Než se nastěhujete do dřevostavby, tak ji musíte nejdříve upravit podle svých představ. Co to znamená? Je nutné ji vymalovat, případně vytapetovat a zařídit nábytkem. Dřevostavba má stěny většinou ze sádrokartonových desek. Ty je možné upravit přesně podle vašeho přání. Lze je nejen upravovat barvou a tapetami, ale také obkládat dalšími materiály. Výhody úprav bydlení ve dřevostavbě dnes opravdu předčí bydlení v klasickém zděném domě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13070 (magazinpodnikani.cz#906)


Přidat komentář