Dřevostavby – okres Nový Jičín

Moderním typem bydlení je dřevostavba, která je nejen účelná a poněkud levná, ale také velice rychle probíhá její výstavba. Obzvlášť, pokud si vyberete k realizaci dobrou firmu.

Dřevostavby – okres Nový Jičín

Dřevostavby

Nechcete bydlet v chatě? Však ani nebudete. Běžní lidé mají totiž dřevostavbu spojenou s chatou, tedy že se jedná prakticky o stavení, které úplným stavením nemůže být. Jenže to není úplně pravda. Běžné dřevostavby moderního typu vůbec nevypadají jako ze dřeva a není vyloučeno, že si ani lidé neuvědomují, že se jedná o dřevostavbu. Dům je moderní, má běžnou fasádu na domě a může sloužit k obdivu všem kolemjdoucím. Mít totiž malý, ale přitom krásný, moderní domek – novostavbu se zahradou je tak nějak obecným snem většiny dnešních lidí. Dost často lidé sní o spokojené rodině, se psem, který se může během dne prohánět na zahradě a pak spokojeně vítat svého pána a jeho rodinu. Ukázkový obrázek může být hotovou realitou.

Cena rozhoduje

Důvodem, proč mnoho lidí dnes preferuje dřevostavbu a při realizaci vlastního bydlení se o dřevostavbu zajímá je především to, že je cena takové moderního a nového obydlí velice příznivá. Většinou se cena stavby pohybuje okolo jednoho milionu a půl za hrubou stavbu domu,která je zvenku dokončená,ale při zachování kvality a značkových materiálů nemůže být řeč o ceně na klíč. Reálně začínají ceny stavby domu na klíč od 2 mil. od nejmenších domů.

Rychlost výstavby dřevostavby je fantastická

Je to velice příznivé a také v souladu s rychlostí stavby. Pakliže hodláte stavět vlastní dům a máte pozemek i vyřízené financování, je naprosto normální, pokud požadujete mít hotovou novostavbu co nejdříve. A s realizací dřevostavby si sny o novém, vlastním a moderním bydlení můžete splnit co nejdříve. Je to vskutku neskutečné, jak taková stavba jde rychle, hbitě a dalo by se s nadsázkou i tvrdit, že sama.

Mýty o dřevostavbách jsou a budou

Dost často se také lidé domnívají, že klasická dřevostavba nemůže být rozsáhlá a nemá ani patra. Což je opravdu mýtus, který vychází ze skutečností, ale poněkud jiných. Většinou si totiž lidé nechávají budovat přízemní domky, které jsou sympatické, a celá rodina je tak jaksi blíž. Navíc někteří i vidí dost do budoucna a raději se smíří s přízemním domkem, než na stará a nemohoucí kolena vyšlapávat do schodů. Což jistě má své pro. Dřevostavby se však nechávají vypracovávat i jako patrové domy a klidně rozlehlé, jak jen si zákazník přeje. Obecně však platí, že lidé mají rádi prostor jak doma, tak i na zahradě a většinou nepotřebují obrovské místnosti, přeplácené zbytečnostmi, což je proti vizi moderního bydlení. Zkrátka a dobře – mýty o dřevostavbách budou, pokud by však byly zcela pravdivé, jistě by si dnes tolik lidí nedělalo prostor k tomu, aby si dřevostavbu nechalo zbudovat.

Výstavba dřevostaveb – montované technologie nebo výstavba domu na místě

Rozhodli jste se tedy pro dřevostavbu, typ moderního bydlení, které má řadu svých výhod a možností? Pak je potřeba se dozvědět něco o možnostech provedení stavby. Existují dva základní typy, podle kterých se dřevostavba realizuje. První je montovaná technologie a tou druhou je pak výstavba domu na místě.

Montovaná technologie

Jedná se o typ stavby, která je velice rychlá a během opravdu jen pár dnů (většinou tedy pár týdnů) je zájemce novým majitelem domu, ve kterém může bydlet. To je opravdu neskutečné a pro zájemce tak hodně zajímavé. Montovaná technologie znamená to, že celá stavba probíhá ve výrobním závodě, tam se kontroluje kvalita stavby, a tak je dodávka hotového domu následně nejen bez zbytečných problémů, ale také velice hbitá. Díky možnostem, které montovaná technologie nabízí, je tak možné provádět výstavbu nového domku, dřevostavby i v zimním období.

Výstavba domku na místě

Tato technologie je o něco pomalejší, i když se nejedná o tak zásadní rozdíl. Dva měsíce utečou jako nic a během té doby máte nový domek, kde se výstavba dřevostavby provádí ihned na místě. To je dost rychlé i na to, že se výstavba provádí přímo na místě. Z hlediska financí je tento způsob výstavby dřevostavby výhodnější, takže je rozhodně o čem uvažovat, ale je také potřeba vybírat dobrou firmu pro tuto realizaci, jinak nebude výstavba dle přání a může tak přijít dost draho, i co se do budoucna týče. Skutečně tak vybírat zkušenou firmu, s prokazatelnými zkušenostmi.

Projekční činnost

V případě, že jste se plně rozhodli zvolit realizaci dřevostavby jako vašeho vysněného domku, je také nutno počítat s projekční činností. Na rovné ploše, kdy dříve stával dům, a jsou pevné základy a nic nebrání ve výstavbě, to nebude tak složité, horší je to se zástavbou řadových domů, nebo třeba místa, kde tak úplně dům nikdy nestál a není jisté, zda je vhodným místem. Zkušená firma, která se výstavbou zabývá, by tuto činnost měla mít, jak se říká – v merku a jasně a zodpovědně vám vypracovat celý plán realizace stavby. Projektová činnost zahrnuje nejen projekci domu, ale i okolí a možností, jak situaci řešit. Kompletní projekční činnost pamatuje i na rozpočet stavby spolu s půdorysy, řezy i pohledy to většinou v elektronické podobě, což je možné kdykoli zobrazit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14314 (magazinpodnikani.cz#3291)


Přidat komentář