Dřevěné potřeby pro včelaře

Včelařství je staré již tisíce let. Dnes je jen jiné než dříve. Dříve se totiž od včel získával pouze med. Dnes je to již více produktů. Včelařství je krásným koníčkem, zábavou, ale i nikdy nekončící prací, která přináší slaďoučkou úrodu.

Včelařství jako koníček, profesionální včelaři

V naší zemi je většinou včelařství krásným koníčkem, který velmi často ovlivní život celé rodiny. Vášnivý včelař totiž veškerý svůj čas věnuje svým včelím úlům. Stará se o ně, množí je, převáží, krmí včely, stáčí med. Někdy se koníček může tak nějak zvrtnout a je z něho práce. To pak již nejde jen o včely a úly, ale o výrobu všech možných včelích produktů. Víte vůbec kolik jich je? Určitě více, než byste sami napočítali. Ovšem je velmi dobře, když se koníček stane povoláním. Zvláště ve včelařství. Pokud by včelařství zaniklo, mělo by to nedozírný dopad na přírodu. Chyběly by totiž včely, pilné opylovatelky stromů i květin. Zkrátka každého květu. Žádný jiný hmyz nedokáže opylovat na jaře a pak po celý zbytek roku tolik květů. Bez včel by byl nedostatek ovoce, ale i dalších plodin. A tak buďme rádi za každého včelaře, ať již toho, pro kterého je včelařství koníčkem, nebo toho, který se včelařstvím živí. Včelařství je totiž důležité pro nás pro všechny.

Dřevěné potřeby pro včelaře

Jak probíhá chov včel

Chov včel je zajímavý v mnoha směrech. Zajímavý je již včelařský rok. Nezačíná totiž stejně jako ten kalendářní. Začíná na sklonku léta. Dalo by se říci, že začátkem včelařského roku je babí léto. V této době je zapotřebí se o včely velmi pečlivě starat a připravit je na nadcházející zimní období. Aby včelstva přečkala bez úhony, je nutné jim zajistit kvalitní úl, výborné jsou ty zateplené a dostatek zásob. Péče pak pokračuje na jaře, kdy je třeba se o úly postarat. Na jaře se úly kontrolují a zajišťuje se péče o úly. Zde se vám hodí kvalitní firma, která dodá potřebné dřevěné včelařské výrobky. Léto pokračuje rojením a staráním se o úly. To je velmi jednoduše zkrácená verze péče o včely. Pokud vy samy máte v úmyslu chovat včely, pak je nejlépe obrátit se na zkušené včelaře, kteří vám se vším pomohou.** Zkušená včelařská firma** vám pomůže nejen s vybavením úlů, ale i s prvními včelstvy.

Jak začít včelařit?

Do začátku není třeba velkých investic. Spíše je dobré obrátit se na zkušené včelaře a nechat si poradit s výbavou. Včelařské pomůcky a úly, náhradní díly k úlům, potřeby pro úly a rámky. Nebo i samotná včelstva. Začínající včelař by měl mít asi 3 až 5 včelstev a pro ně samozřejmě i úl. Jaký? Tak to vám již poví odborníci, na které se můžete obrátit i e-mailem a přímo u nich i nakoupit potřebné kvalitní včelařské výrobky.

Jaký je nejkvalitnější med?

Jen nedávno byly uveřejněny testy medů v obchodních řetězcích. Po přečtení výsledků testovaných medů, mnoho lidí přešla na med chuť. Dokonce některé medy ani vlastně medem nebyly. Spíše medovou marmeládou. Kvalitní med koupíte ne v supermarketech, ale u včelařů. Zde máte jistotu kvality. Včelař svůj med jí také a tak se snaží o co nejlepší kvalitu medu. Navíc i u včelaře si můžete med vybrat podle toho, jaký vám chutná. V nabídce často bývá med květový, lesní, pastovitý a další druhy. Druhů může být i více, pokud se včelstva převáží podle kvetení rostlin. Tak můžete zakoupit například chutný lipový med.

Nejkvalitnější český med

Je ten, který pochází z čistého prostředí naší přírody. Tou je zcela určitě chráněná krajina Poorlicka. Zde najdete včelí farmu s úctyhodným počtem včelstev. Je jich až 200. A to je nejen kus pořádné práce, ale i mnoho vynikajícího medu a také výrobků z něho. Už jste ochutnali například medovinu, nebo medové pivo. Výborná je i ochucená medovina. U té se pojí kvalita medu a vaše oblíbená chuť v něco, co je opravdu vynikající a prostě lahodné. Po ochutnání neodoláte a nakonec zakoupíte nejen med, ale i různé druhy medoviny pro sebe a své přátele. Prostě jde o vynikající poškádlení chuťových pohárků.

Jaké jsou nejkvalitnější druhy medu

Určitě si budete moci vybrat z medu klasického květového, květového pastovaného, lesního a medovicového. Všechny tyto medy jsou na nejvyšší příčce kvality. Jsou plné potřebných a neméně chutných látek. Takový obyčejný chléb s máslem a medem se promění ve výbornou pochoutku pro děti i dospělé. A navíc tato pochoutka je i zdravá.

Květový med - použití v lidovém léčitelství

Je přírodní koncentrát nektarů z květin rostlin a bylin. Zásluhou vyššího obsahu jednoduchých přírodních cukrů je snadno stravitelný. Obsahuje pylová zrna různých rostlin, která obohacují med o významné výživné přírodní látky s povzbuzujícími účinky. V květovém medu najdete rostlinné hormony, éterické oleje, aromatické látky i vitamíny. Květový med se často používá v lidovém léčitelství.

Lesní med - větší množství minerálních látek

Je tmavší, což způsobují rostlinná barviva v míze dřevin. V porovnání s květovými medy obsahuje lesní med více fruktózy a dextrinů, ale hlavně větší množství minerálních látek a stopových prvků.

Medovicový med - med, který netuhne

Je původem většinou z lesa. Získává se tak, že včely sbírají sladké šťávy vylučované mšicemi, červci a mery. Tyto šťávy jsou vedlejším produktem těchto cizopasníků a nejde rozhodně tedy o jejich trus. Včely medovici sbírají z listů a dále zpracovávají podobně jako nektar. Medovicové medy jsou tmavé, obsahují více složek než nektarové medy. Větší je i podíl minerálních látek, enzymů a vitamínů. Velkou výhodou těchto medů je, že netuhnou ani nekrystalizují.

Pastovaný květový med

Vyrábí se z prvních jarních medů ihned po vytočení. Tyto medy mají vysoký obsah jednoduchého cukru, který po několika dnech vytváří krystaly, vinou kterých med velmi rychle krystalizuje. Toho se využívá k pastování, kdy se med stále míchá, až dojde ke konzistenci, která připomíná pastu. Takový med se mnohem lépe maže a chutná stejně dobře jako ten tekutý.

Návštěva včelí farmy

Pokud včelaříte, najdete zde výběr kvalitních dřevěných včelařských výrobků. Pokud jste začátečníci, i pro vás se návštěva vyplatí. Nejlepší rady dostanete vždy od odborníka, kterému je práce koníčkem. A pokud jen máte rádi kvalitní med anebo chcete ochutnat opravdu vynikající medovinu či medové pivo pak určitě navštivte alespoň internetové stránky Včelařské farmy. Určitě si vyberete a budete spokojeni výbornou chutí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13890 (magazinpodnikani.cz#2864)


Přidat komentář