Dřevěná okna - Písek a okolí

Dřevěná okna jsou nejlepší volbou, pokud se rozhodnete nejen pro výměnu starých oken, ale také při stavbě rodinného domu. Dřevěné okno má takové vlastnosti, které mají neskutečně mnoho výhod, oproti jiným druhům.

 

Dřevěná okna jsou stavěny na popředí dnešní doby. A to nejen díky dokonalému designu a materiálu, ale hlavně jejich vlastnostem. Ale také mnohem lépe vypadají, například na starším domku, nežli okna plastová. Přeci jenom, dřevo se nedá ničím nahradit. Tyto okna působí velmi příjemně a teple s dotekem přírody.

Proč vybrat dřevěná okna?

Dřevěná okna vypadají velmi přirozeně a hodí se ke každému domu. Jejich materiál nejde srovnávat s plastem, protože dřevo samo o sobě je přírodní materiál. Má velmi dobré izolační vlastnosti a dokáže se přizpůsobit jakémukoliv prostředí. Dřevěná okna mají dlouholetou životnost oproti jinému materiálu. Tyto okna jsou vyráběny ze čtyř vrstev, takže jejich izolace je dostačující a hlavně ušetří až 7 krát více tepelné energie.

Díky přírodnímu materiálu, který je kvalitně zpracován a upraven, nemá tendenci měnit tvar. Můžete si vybrat mezi standardními tvary oken, nebo podle přání Vám na míru vyrobí jakékoliv netypické tvary. Je mnoho druhů dřevěných rámů od nejpoužívanějších, jako jsou smrk nebo borovice. Ovšem nejkvalitnější dřevěná okna jsou s dubovými rámy. Jejich životnost přetrvá mnoho generací. Všechna tato dřevěná okna jsou velmi oblíbená a na trhu upřednostňována. A to vzhledem k těmto vlastnostem:

 • vysokou a kvalitní pevností
 • speciálními zasklívacími systémy
 • skvělou úpravou materiálu a kování
 • těsněním neboli dokonalé izolační vlastností, jak tepelné tak i zvukové
 • dlouhou životností, která je až desítky let
 • jsou ekologicky a zdravotně nezávadné
 • ochrana dřevěných rámů, zaručuje stabilní barevnost
 • ochrana proti požárům, kde je možnost požáru oddálit až na 15 minut a nevznikají nebezpečné zplodiny
 • skvělá roztažitelnost materiálu
 • kladně působí na vlhkost z venkovního prostředí a teplotu v místnosti
 • minimalizují vznik plísní a vlhkého zdiva
 • jsou snadno opravitelné a recyklovatelné

** **

Jak správně pečovat o dřevěná okna?

K tomu, aby nám okna dlouho vydržela je potřebné je dvakrát až třikrát do roka omýt teplou vodou a otřít speciálním přípravkem. Tím je zbavíte nechtěného prachu a okna opět dostanou krásný nádech. Dřevěná okna se natírají speciálními nátěry s dlouhou životností. Renovaci lze provádět až** po 10 nebo 12 letech** kvalitním nátěrem, který zvládne každý. Tyto nátěry obsahují pryskyřici, která jim dodává dlouholetou životnost.

Dřevěná okna tak i po 30 letech budou stále vypadat jako nová. Pokud se vám okno jakkoliv opotřebí nebo nechtěným nárazem odře, je možné pouze opravit poškozenou část. Výhodou je, že dřevo se dá snadněji opravit. Co se přilnavosti prachu a nečistot týče, není tak razantní. Což se u plastových oken říci nedá. Kvalitní okna poznáte, že dostanete od prodejce vždy záruční i pozáruční servis. Dřevěná okna se dají pořídit za téměř stejné cenové rozhraní, jako okna plastová.

Firmy, prodej a servis dřevěných oken Písek a okolí

Na našem trhu je mnoho firem, které se zabývají jak výrobou dřevěných oken, tak celou výměnou. Ale také Vám nabídnou i mnoho dalších velmi efektivních služeb, jako jsou například: Zelená úsporám, možnosti různých slev, nebo montáž oken na splátky. Vždy bychom se proto měli zamyslet nad nejvýhodnějším řešením pro námi danou situaci. Pokud se rozhodnete pro dřevěná okna a jejich montáž od firmy, kterou jste si vybrali, je potřeba zvážit.

 • zdali má firma kvalitní reference
 • zda nabízí servis a to jak záruční, tak také pozáruční
 • jakými certifikáty disponuje
 • jak naloží se starými okny, nebo celkové dokončení zadané zakázky a podobně

Každá kvalitní firma disponuje všemi zde vypsanými kritérii, které jsou zásadní pro celkovou výměnu oken.

Postup firmy Písek při výměně dřevěných oken

Firma při výměně dřevěných oken postupuje takto:

Zaměření oken -  kalkulace

Pokud se rozhodnete pro výměnu oken a máte zjištěny všechny informace o dané firmě, je potřeba firmu telefonicky, písemně nebo osobně oslovit. Firma si na základě toho sjedná s Vámi schůzku, na které se provede celkové zaměření. To je velmi důležité na celkové vypracování cenového rozhraní. Následně vám** firma předloží cenovou kalkulaci**, pokud se rozhodnete kladně, je možná realizace.** **

Konzultace s klientem – výběr oken

Před samotnou realizací je nutná konzultace, na které se dohodnete o výběru oken, venkovních i vnitřních parapetů. Každá firma disponuje svými nabídkami, které jsou stavěny na vysoké kvalitě. Při konzultaci budete též obeznámeni se všemi potřebnými informacemi o údržbě, složení a celkové renovaci oken.

Doprava oken na místo

Jestliže si vyberete z nabídky oken nabízených od firmy, která Vám bude provádět celkovou výměnu, potom Vám okna dovezou. A to vždy na základě dohodnutého termínu a stanoveného času.

Demontování i montáž oken Písek

V daný termín je realizována celková demontáž stávajících oken a parapetů. Následně se tato místa poupraví k novému oknu a okna se usadí. Ty se potom uchytí pomocí kovových hmoždinek, změří se do roviny a zapění se. Pokud si objednáte i** možnost celkové úpravy oken po demontáži**, je Vám vše provedeno a uklizeno, ovšem až následující den. A to vzhledem k tomu, aby pěna dostatečně zatuhla a tak nedošlo k posunutí vyvážených oken. Celková montáž ve 3 pokojovém bytě trvá pouze 1 den.  Asi tak za 2 měsíce je nutná opětovná kontrola oken, aby se předešlo nechtěným únikům energie.

Doplňkové služby firmy dodávající okna

Doplňkovými službami je myšleno, různé dodatkové zboží k oknům, jako jsou žaluzie, sítě proti hmyzu a podobně. Ty nejsou součástí oken, proto vždy záleží pouze na vašem výběru. Pokud si budete přát okna na míru, potom i na tyto varianty je firma připravena.

Záruční i pozáruční servis oken

Správná firma Vám vždy nabídne kompletní záruční i pozáruční servis. Je to důkazem toho, že se můžete na danou firmu 100 % spolehnout. Taková firma má své kritéria stavěna na spokojeném zákazníkovi.

Ceník dřevěných oken

Ceny dřevěných oken jsou vždy individuální. Každá firma má svou cenovou kalkulaci, kterou nabízí. Pokud se podíváme na** přibližnou cenu dřevěných oken**, potom je tento ceník pouze orientační:

Okno jednokřídlé otvíravé, sklápěcí / smrk/ - šířka + výška ( 60x60) = 3920,- Kč. Za každých 20 centimetrů se může částka navyšovat až o 500,- Kč.

Okno dvoukřídlé otvíravé sklápěcí + otvíravé - ( 100 x 100) = 7900,- Kč.

Balkonové dveře jednokřídlé otvíravé sklopné – ( 60 x 200) = 8700,- Kč.

Balkonové dveře dvoukřídlé otvíravé sklopné+otvíravé – ( 120 x 200) = 15.500,- Kč.

Dřevěná okna jsou správným krokem pro komfortní řešení výměny nebo při budoucí stavbě rodinného domu. Dřevo je nejkvalitnější materiál pro výrobu oken, vzhledem ke všem jeho vlastnostem. Ceny se mohou rovnat s cenami plastových oken. Proto pokud se budete rozhodovat pro takovýto krok, zvažte všechny možnosti. Předejdete tak například i zbytečnému pozdějšímu zklamání, při nesprávném výběru a volby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12807 (magazinpodnikani.cz#343)


Přidat komentář