Dodávka a montáž plastových a dřevěných oken - Česká Lípa

Cítíte, že Vaše stará okna netěsní? Nebo už se vám dokonce při poryvech větru pohybují záclony? Je nejvyšší čas na výměnu oken či dveří! Vybrat si můžete plastová, dřevěná nebo hliníková okna s mnoha doplňky.

Plastová okna se stala plným právem oblíbeným výrobkem naší doby. Na současném trhu však působí mnoho firem, nabízejících plastová okna. Jak ale mezi nimi vybrat toho správného dodavatele oken? A jaký typ oken si vybrat? Je spousta faktorů, které dokáží ovlivnit výběr dodavatelské firmy. V následujícím článku Vám výběr firmy, která nabízí montáž plastových oken, usnadníme a poradíme Vám, na co se máte při výběru oken zaměřit.

Proč nechat vyměnit stará okna za plastová?

Již na první pohled je zjevné, že plastová okna, zářící novotou, tvoří dominantu domu a dokáží pozvednout vzhled domu. Estetické hledisko ale není to hlavní. Každý z nás jistě ví, že největší únik tepla je právě netěsnícími okny. Vzhledem k tomu, že cena za energie neustále stoupá, je zbytečné a hloupé vynaložené prostředky na topení domu vyhazovat oknem. K dalším únikům tepla dochází také střechou nebo** dveřmi,** které je také vhodné odizolovat. V případě oken mohou být ale tepelné ztráty markantní. Při výměně starých oken za okna plastová dokážete snížit ztráty tepla až o 50% a tuto finanční** úsporu** už na výdajích za topení jistě poznáte. Počáteční náklady se Vám brzy vrátí ve formě úspor za teplo.

Jak vybírat nová okna?

Prvotní výběr nových oken bude podle použitého materiálu. Na výběr máte v podstatě tři možnosti: plastová, dřevěná nebo hliníková okna. Materiál vybíráme s ohledem na použití oken, například hliníková okna se používají především na průmyslové nebo komerční objekty, ale hodí se výborně například i na moderní stavby. Dřevěná okna najdou své uplatnění rozhodně v roubenkách nebo dřevostavbách, ale používají se i v běžných domech či bytech. Plastová okna jsou nejpoužívanější, zejména díky své nejnižší ceně. To ale neznamená, že nejsou kvalitní! Použití plastových oken nalezneme prakticky v každé budově nebo bytě.

dřevěné eurookno

Výroba atypických oken Česká Lípa

Jistě víte, že okna, která si necháte vyměnit, budou vyrobena na míru přesně podle stavebního otvoru. Co když ale budete potřebovat vyrobit atypická okna? Ani to není problém, okna se vyrábějí v podstatě v jakémkoli tvaru. Může se jednat o trojúhelníková okna nebo okna ve tvaru mnohoúhelníka. Takováto atypická okna se používají zejména při rekonstrukcích starých nebo památkově chráněných budov. Okna atypických tvarů bývají používána také při výstavbě moderní architektury.** **

Jak vybírat plastová okna

Plastová okna jsou jednoznačně nejpoužívanější a proto se jejich popisu budeme věnovat v nejvyšší míře. Podívejme se jaké vlastnosti plastová okna mají, jaké možnosti nabízejí a podle čeho je můžete vybírat.

Barva plastových oken a dveří - imitace dřeva

Většinou vidíme kolem sebe bílá okna, která ladí s každou fasádou domu. Ale plastová okna nemusí být vždy bílá. Můžete si nechat namontovat plastová okna z imitací dřeva nebo v různých barevných variantách, které budou ladit s barvou a stylem budovy. To samé platí i o plastových dveřích, protože dveře by samozřejmě měly s plastovými okny ladit.

Počet komor u plastových oken

Na trhu jsou k dispozici pětikomorová, šestikomorová dokonce i sedmikomorová okna, ale málokdo ví, co si má pod tímto pojmem představit. Tento výraz představuje počet oddělených prostor v rámu okna. Rám oken totiž ovlivňuje tepelnou a zvukovou izolaci, případně rosení skla. V našich podmínkách je plně dostačující pětikomorový systém, vícekomorové systémy nevyužijete v plné míře.

Plastové profily oken

Profily oken netvoří pouze komory, ale především materiál, ze kterých jsou profily vyrobeny. Při výběru profilů dbejte na použité materiály při jejich výrobě. Doporučují se profily německých značek, kde je osvědčena tradice a kvalita těchto profilů, ale i mnozí čeští výrobci nabízejí vynikající kvalitu.

plastová okna

Kvalita plastů u oken, plastové profily z Polska

Obezřetní buďte zejména na polské plastové profily, kdy jsou velmi často používány méně kvalitní materiály. Tyto profily se při běžném používání okna neosvědčili, problémy nastávají i při výkyvech venkovních teplot. Protože jsou obvykle vyrobeny z nekvalitních plastů, vlivem slunečního záření a povětrnostních vlivů u nich dochází k sešlosti barvy.

Zasklení plastových oken, izolační dvojskla

Okno není tvořeno pouze plastovým profilem, tedy rámem a křídlem, ale jeho podstatnou plochu tvoří sklo. Sklo bývá obvykle tvořeno z izolačního dvojskla, mezi nímž je měkké pokovení, které bývá plastové nebo hliníkové. Prostor mezi skly bývá vyplněn směsí vzduchu a argonu.

Kování plastových oken

Kování tvoří samotný základ oken, s jeho pomocí ovládáte všechny funkce okna, tedy otevírání, sklápění a zavírání oken. Vybírejte vysoce kvalitní a odolné materiály, ze kterých bude kování vyrobeno. Vybírejte raději dražší, ale kvalitnější kování. Okna jsou investicí na dlouhá desetiletí a pouze kvalitní kování Vám bude po celou dobu spolehlivě sloužit.

kování na okna

Těsnění plastových oken

Těsnění oken zabraňuje úniku tepla a proto se zajímejte i tuto součást oken. Dbejte na to, aby těsnění na Vašich oknech nebylo vyrobeno z pryže, která velmi rychle stárne a málo odolává vnějším vlivům. Vybírat můžete z široké škály barev a materiálů, ze kterých budou vyrobena. Oblíbenou barvou těsnění, které zajišťuje přechod mezi okenním rámem a sklem, je barva šedá. Ta působí při bílých profilech okna velmi nenápadně..

Tepelně izolační vlastnosti plastových oken

Váš dodavatel plastových oken Vám ochotně vysvětlí veškeré aspekty, které ovlivňují tepelně izolační vlastnosti oken. Kromě výše uvedených faktorů při výběru oken dbejte také na kvalitní výběr meziskelního ráměčku a meziskelní plynové výplně. Nechte si vysvětlit, jaké má tepelné ztráty daný typ okna, jak pomůže další izolační sklo proti hluku apod.

Plastová okna - snížení hluku, nenáročné na údržbu

Plastová okna jsou velmi oblíbená z několika důvodů, mají výbornou tepelnou izolaci a nemají prakticky žádné nároky na údržbu. Stačí čas od času zkontrolovat průchodnost odvodných kanálků, a alespoň jednou ročně ošetřit kování silikonovým olejem. Plastová okna sice nedýchají jako dřevo, ale nabízejí výborný poměr cena / užitná hodnota. Jejich životnost  se pohybuje mezi 30 – 50 lety a podle počtu komor rámů a použitými skly nabízí snížení hluku z vnějšího prostředí až o desítky dB. Plastová okna lze také vybavit mnoha doplňky jako zabezpečení proti násilnému vypáčení oken, můžete vybrat typ otevírání oken (klika s tlačítkem, dětskou pojistkou) apod. K oknům Vám prodejce může nabídnout samozřejmě také parapety, velice oblíbené sítě proti hmyzu, žaluzie, rolety, okenice apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13460 (magazinpodnikani.cz#1799)


Přidat komentář