Dodávka a montáž dřevěných, plastových a hliníkových oken - Brandýs nad Labem

Jaké jsou výhody oken dřevěných, plastových a hliníkových? Pro který typ oken se rozhodnout? Jaká jsou negativa jednotlivých typů oken? V tomto článku se dozvíte základní informace o výměně oken a stínící technice.

Zateplování domů a bytů a jejich celková rekonstrukce je také často spojena s výměnou oken. Okna dodávají místnosti dostatek světla, chrání před chladem a hlukem, dále slouží k větrání a přirozenému kontaktu s okolním prostředím. Moderní okna dokážou zabránit tepelným ztrátám. Na základě vzhledu a dalších vlastností se můžete rozhodnout pro okna plastová, dřevěná nebo hliníková. Nejen samotný typ okna, ale také jejich montáž je velmi důležitá pro jejich funkčnost. Odborná firma by vám měla zajistit nejen dodávku, ale také kvalitní montáž oken, díky které se zabrání vzniku vlhkosti, zatékání vody, ztrátě tepelné energie a kondenzaci pár na okenním rámu. Hledáte-li takovouto firmu v Brandýse nad Labem a okolí, můžete se obrátit na firmu pana Iva Kliera.

Rekonstrukce domova – výměna oken Brandýs nad Labem

V současné době již stará okna nemohou konkurovat moderním oknům a jejich vlastnostem.** Stará okna** jednoduše v mnoha případech nesplňují požadavky tepelně izolační a také estetické. Výměna oken sebou nese navýšení funkčnosti oken a výrazně lepší estetický dojem.  V zásadě se lidé rozhodují mezi třemi typy oken a to okny plastovými, dřevěnými a hliníkovými.

Dřevěná okna, dodání a montáž Brandýs nad Labem

dřevěná okna

Dřevěná okna nás vždy okouzlí svým příjemným vzhledem. Tento typ oken se vyznačuje dlouhou tradicí a životností. K výrobě dřevěných oken se nejčastěji používají dřeviny jako je smrk, borovice, dub, mahagon, oregonská borovice nebo meranti. Nejčastěji se však setkáme se smrkem, meranti a dubem. Barevné odstíny, které se používají k povrchové úpravě dřevěných oken, mohou být různé. V případě, že bude dřevěné okno ve velmi vlhké místnosti, je nutné informovat se u výrobce na vlastnosti povrchové úpravy dřeva.

Pojďme se nyní podívat na to, jaké mají výhody dřevěná okna. Dřevo se řadí mezi tradiční, ekologický a také estetický materiál. Dřevěná okna se vyznačují velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. V případě, že dojde k poškození dřevěného okna, je možné jej opravit pomocí tmelu a laku. Dřevěná okna jsou také vhodná k výrobě atypických oken a potěší majitele dlouhou životností.

Mezi nevýhody dřevěných oken se řadí nutnost údržby. Dále je nutné chránit dřevěná okna pro vlhkosti, plísním a mikroorganismům. Nakonec vás může odradit vyšší pořizovací cena než je tomu např. u oken plastových.

Plastová okna, dodání a montáž Brandýs nad Labem

Plastová okna se stala v současnosti velmi oblíbeným typem oken. Lidé se pro ně rozhodují nejen kvůli nižším pořizovacím nákladům v porovnání s okny dřevěnými, ale také kvůli menším požadavkům na údržbu. Plastová okna jsou odolná vůči vnějším vlivům. Tento typ oken má také velmi kvalitní izolační vlastnosti nejen po stránce tepelné, ale i zvukové. Plastová okna mohou být doplněna o různé systémy větrání, které z místnosti odvádí přebytečnou vlhkost. I když je však plastové okno vybaveno tímto systémem větrání, je vhodné minimálně jednou denně vyměnit vzduch v místnosti intenzivním větráním.

Proč se tedy rozhodnout pro plastová okna? Shrňme se pozitiva a negativa tohoto typu oken. Plastová okna jsou oblíbena kvůli snadné údržbě, není potřeba je natírat. U plastových oken mátě na výběr z mnoha barevných odstínů. Životnost těchto oken se pohybuje okolo 50 let. Plastová okna mají velmi dobré izolační vlastnosti a nejsou finančně příliš náročné.

plastové okno

Co vás od koupě plastových oken může odradit, jsou jejich nevýhody. Plastová okna nikdy nemohou nahradit vzhled dřeva. V případě, že dojde k mechanickému poškození okna, je nutné vyměnit celé okno. Plastová okna mají nižší životnost, než okna dřevěná. Časem dochází ke křehnutí materiálu a barevným změnám na tomto typu oken.

Hliníková okna, dodání a montáž Brandýs nad Labem

Další možností při výběru oken mohou být okna hliníková. Pro tento typ oken je typická estetičnost a funkčnost. Hliníková okna se používají v případech, kdy se nemohou využít ani okna dřevěná ani plastová. Hliníková okna mají minimální nároky na údržbu. Pro tento typ oken jsou typické dobré technické vlastnosti. Hliníková okna dále také vynikají pevností, odolností a tvarovou stálostí.

Odradit od výběru tohoto** typu oken** vás mohou vysoké pořizovací náklady (zpracování hliníku je energeticky velmi náročné v porovnání se zpracováním dřeva).  Užitná hodnota těchto oken je vyšší, než je potřeba.

hliníková okna

Brandýs nad Labem montáž stínící techniky

Stínící technika slouží k ochraně před slunečním zářením v letním období a před únikem tepla v období zimním. Stínící technika vám dále poskytne dostatek soukromí a také se může stát velmi estetickým prvkem ve vaší domácnosti. Stínící techniku můžeme rozdělit do dvou skupin a to na vnitřní stínící techniku a venkovní.

Vnitřní stínící technika - žaluzie skládané, bambusové

Do kategorie vnitřního stínění se řadí např. žaluzie. Pomocí žaluzií můžeme velmi snadno regulovat sluneční záření, světlo v místnosti a soukromí, která chceme. Na trhu existují různé typy žaluzií. Přesně na míru podle vašich oken se vyrábí žaluzie skládané. U skládaných žaluzií je možné vybrat si z velkého množství materiálů a odstínů. Oživit svůj interiér můžete např. pomocí žaluzií vzorovaných. Dále se můžete rozhodnout pro žaluzie horizontální dřevěné nebo také tzv. benátské žaluzie. Dřevo je odolné vůči UV záření a dlouhodobě si zachovává barevnost. Zajímavě mohou působit žaluzie bambusové, které je možné použít u všech typů oken. Především v hotelech, kancelářích, zimních zahradách a společenských místnostech nacházejí uplatnění vertikální žaluzie. Vertikální žaluzie poskytují velmi kvalitní ochranu před sluncem.

vnitřní stínící technika

Ve vnitřním stínění se dále můžete rozhodnout pro použití rolet. Např. římské rolety jsou vyráběny z látky a upevněny do stěny, stropu nebo nad rám okna. Látka se většinou velmi snadno sundá a vyčistí. Látkové rolety je velmi jednoduché sladit se zbytkem interiéru. Na trhu najdeme tento typ rolet v mnoha barvách a materiálech.

Vaše okna mohou být také doplněna o sítě proti hmyzu, které oceníte především během horkých letních dnů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13929 (magazinpodnikani.cz#2903)


Přidat komentář