Bazénové filtrace, čištění bazénů

Máte na zahradě bazén a přemýšlíte, jakým nejlepším způsobem jej čistit? Nebo si chcete bazén pořídit, ale nevíte, jaké příslušenství k němu budete potřebovat a jak se o něj starat?

Jak udržet kvalitu vody v bazénu

Máte na zahradě** bazén? Léto se pomalu blíží, a tím také nastává čas opětovného uvedení bazénu do provozu. Pokud bazén nemáte, ale jeho koupi plánujete, popřemýšlejte nad tím, jaký by byl nejlepší způsob jeho čištění**. Bazén je skvělým prostředkem relaxace a zábavy pro celou rodinu, ale je třeba o něj také pečovat. Voda v bazénu se po čase znečišťuje, tak jako ostatně u všech bazénů, ať už veřejných nebo soukromých. Kvůli tomu, ale není třeba se vidiny bazénu vzdávat nebo bazén rušit, za což by Vám rodinní příslušníci asi nepoděkovali. Soukromý bazén je z hlediska pohodlí a soukromí mnohem výhodnější než přeplněná městská koupaliště. V parných letních dnech je užíván téměř nonstop. Není nad to se rozložit na nafukovacím lehátku s koktejlem v ruce a užívat si slunce bez toho, aniž by Vás kdokoliv rušil. Čištění bazénu dnes už není s moderními přístroji a technologiemi žádný problém. Vyberte si tu nejvhodnější pro Váš bazén a užívejte si naplno všech výhod bazénu, nehledě na to, jak velký máte bazén, zda je zapuštěný do země či je nadzemní.

Jaké bazénové filtrace si pořídit k rodinnému bazénu

Při zvažování, jakou bazénovou filtraci si pořídit ke svému bazénu, můžete vybírat z následujících typů. Patří mezi ně** písková filtrace a kartušová filtrace**. Bazénové filtrace můžete zakoupit buď přímo v kamenném obchodě, nebo si je lze pořídit přes internet. Prodejci Vám také poradí s přesným principem fungování filtrace, s jejími výhodami, nevýhodami a mohou Vám doporučit také konkrétní typ. Nebojte se popřípadě zeptat na poptávanost jednotlivých typů a na jejich uživatelskou oblíbenost.

Jak funguje písková filtrace

Písková filtrace je skvělou volbou, pokud chcete co nejvíce omezit používání bazénové chemie. Je založena na přírodním principu, proto také patří k oblíbeným filtracím. Písková filtrace filtruje bazénovou vodu přes pískovou náplň. V pískové náplni se zachytí mechanické nečistoty a do bazénu už se pak dostává čistá voda. Filtrace je složena z pískového filtru manometrem, čerpadla, které zachycuje větší nečistoty a ventilu na ovládání. Písková filtrace není náročná na údržbu. Stačí pískovou náplň jednou týdně proprat. Pokud tedy sháníte bazénovou filtraci, která je opravdu účinná a nenáročná, doporučujeme pískovou filtraci. Pískovou náplň stačí vyměňovat co dva nebo až co tři roky. Co je ještě důležité dodat, k pískové filtraci lze připojit i bazénový vysavač,solární ohřev vody nebo další příslušenství. Výkon filtrace to umožňuje.

Jak funguje kartušová filtrace

Máte menší nadzemní bazén a přemýšlíte, jaká filtrace je pro něj vhodná? Hledáte** filtraci s nižší pořizovací cenou? Pak Vám doporučujeme **filtraci kartušovou. Kartušová filtrace funguje tak, že voda prochází přes papírovou filtrační vložku. V** kartušové filtrační vložce** se zachytí mechanické nečistoty a do Vašeho bazénu pak jde čistá voda. Kartušová filtrační vložka se musí pravidelně propírat (několikrát za týden) a také měnit (několikrát za sezonu). Kartušová filtrace je složena z již zmíněné filtrační vložky a také z čerpadla.

Příslušenství k bazénové filtraci nákup

Ke zmíněným** bazénovým filtracím** můžete zvlášť zakoupit potřebné příslušenství, jako jsou bazénová čerpadla, pískové filtry, náplně do filtrací a kartušové filtrační vložky. Není problém potřebné produkty zakoupit online.

Čistá voda v bazénu s bazénovou chemií

Pravidelné používání bazénové chemie zajišťuje, aby se ve vodě netvořily řasy a další nečistoty. Při výběru bazénové chemie se rozmyslete, zda dáte přednost chlorové chemii nebo bezchlorové chemii. Setkáte se také kyslíkovou chemií, ale ta se užívá do vířivek. Bazénová chemie se musí vždy správně nadávkovat v závislosti na velikosti a typu bazénu. Pokud se Vám stává, že po vylezení z bazénu máte červené podrážděné oči, nebo se Vám dokonce objeví vyrážka na kůži, budete pravděpodobně trpět alergií na chlor. S těmito projevy se často setkáte na veřejných koupalištích, které mají v bazénech velké množství chloru. Jestliže pociťujete, že Vám chlorovaná voda nedělá dobře, můžete si pořídit chemii do bazénu, která chlor neobsahuje. Budete-li do bazénu pořizovat chemii chlorovou, lze si zakoupit nejen chemii pro úpravu vody, ale také chemii, která je určena pro přípravu bazénu k zimnímu spánku. Dále jsou nabízeny přípravky přímo proti řasám a dezinfekce. Mezi příslušenství k bazénové chemii patří například** digitální váha pro dávkování bazénové chemie** nebo** plovák pro chlorové tablety**.

Bazénové vysavače poloautomatické, automatické

Dalším prostředkem, který Vám pomůže zajistit čistotu bazénu, je šikovný bazénový vysavač. Bazénové vysavače slouží k** čištění dna bazénu i stěn bazénu**. Pořídit si můžete buď bazénový vysavač poloautomatický, nebo automatický. Co je důležité, oba vysavače pracují, i když nejsme u bazénu fyzicky přítomní. Instalace bazénového vysavače není nikterak složitá. Zvládnete ji levou zadní. Automatický bazénový vysavač je někdy také označován jako bazénový robot. Automatické vysavače jsou nenáročné, perfektně čistí, a především čistí v noci, to znamená, že ráno už můžete klidně skočit do vyčištěného bazénu. Automatický vysavač sám zmapuje velikost čištěného bazénu. Některé bazénové vysavače mají ve výbavě také dálkové ovládání. Kromě automatických a poloautomatických bazénových vysavačů existují také vysavače mechanické, které se ovládají ručně za pomoci teleskopické tyče. Tyto vysavače jsou cenově na nejnižší hladině. Mechanický vysavač ovládáte vy sami a určujete, která místa budou vyčištěny. Čištění** mechanickým bazénovým vysavačem** není nijak náročné, ačkoliv není tak pohodlné jako čištění vysavačem automatickým nebo poloautomatickým.

Bazénové síťky na čištění bazénu, bazénové kartáče

U bazénu by Vám neměla jako doplněk pro čištění chybět bazénová síťka, kterou můžete sbírat nečistoty plavající na hladině i nečistoty, které se nachází na dně. Podle toho se vyrábí síťky určené speciálně buď k jednomu, nebo k druhému účelu. K dalším čisticím doplňkům patří bazénové kartáče, které se nasazují na teleskopickou tyč a slouží k odstraňování nečistot ze dna bazénu i stěn bazénu.

Rodinné bazény na zahradu

Bazén je ideální způsob jak si užít letní dny naplno a relaxovat. Nemusíte navštěvovat veřejná koupaliště, kde se jednak člověk bojí, aby ho neokradli zatímco bude v bazénu a jednak si může v bazénu dovádět dle libosti, což na městských koupalištích není povoleno. Zařiďte si bazén přesně podle svých představ, s možností zakrytí nebo otevřený a užívejte si osvěžující a čisté vody, kterou Vám bude zajišťovat** kvalitní bazénová filtrace**.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14218 (magazinpodnikani.cz#3195)


Přidat komentář